Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők agresszívabbak a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők agresszívabbak a párkapcsolatokban?

Figyelt kérdés

A családon belüli erőszak témájában a NANE azt írja, hogy 95%-ban férfi az agresszor, de mikor megpróbáltam ennek utánajárni, a Kriminológiai Intézet adatai szerint 30%-ban nő az elkövető. A The Guardian lap szerint Angliában 40% (more than 40% of domestic violence victims are male).

Még érdekesebb azonban a nem fizikai erőszak kérdése, mint pl. kiabálás, tárgyak földhöz vágása, sértegetés stb. Itt 50-60% a nők aránya. A felmérést Tamási Erzsébet kriminológus végezte. Szerinte azért nem ismertebbek ezek az adatok, mert erősebb a nők érdekérvényesítése, könnyebb az áldozatszerepben tetszelegni.

Nektek mik a tapasztalataitok ebben a témában? Elsősorban a verbális agresszióra lennék kíváncsi, a fizikait csak a teljesség miatt említettem.



2015. máj. 17. 19:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vegyük azért figyelembe, hogy rengeteg esetben el se jut semmilyen szervezethez (se NANE, se rendőrség, se senki) az erőszak ténye. Valószínűleg egyik érték se tükrözi a valós helyzetet.
2015. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az 5ös válaszoló összefoglalta elég rendesen, annyival egészíteném ki, hogy azért se reprezentatívak a számok, mert a férfiak elleni erőszakot valószínű kevesebbszer jelentik be a hatóságoknál (és az is tény, hogy a legtöbb családon belüli erőszakot addig titkolják az érintettek, amíg csak lehet nemtől függetlenül).

Erről viszont nem a NANE tehet. De a verbális erőszak és kiabálás szerintem minden párkapcsolatban előfordul 50-50 arányban egy veszekedés során, így nem is nagyon látom értelmét ezt mérni... Ahogy írták, a konkrét fizikai erőszakra élesedik ki a NANE, azért van különbség aközött, hogy anyu vagy apu összetöri a poharat a földön vagy anyu vagy apu odamegy a gyerekhez és ájulásig veri vagy eltöri egy csontját. De ha a kiabálás vagy a pohártörés családon belüli erőszaknak számít, akkor én is ilyen családban nőttem fel...

2015. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
55%

A veszekedésekről: szerintem nagy százalékban a nők kezdeményezik, mivel egy kapcsolatban, főleg ha gyerek van, rájuk hárul a neheze, hamarabb kibuknak.

A verekedés más téma, persze lehet, hogy a veszekedés hevében van olyan nő, aki elkezd pofozkodni. Mivel egy nő fizikailag általában gyengébb, mint a férfi, ennek nem nagyon marad nyoma, viszont ha egy férfi megüt egy nőt, annak igen.

2015. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%

#7, #8 vagyok.

Érdekes, hogy a szátok ízének megfelelő statisztikát felpontozzátok, a másikat pedig le.

Pedig nem a levegőbe beszélek, alá tudom támasztani a 95 %-os férfi házastársi bántalmazást is:

[link]


Az írás kicsit hosszú és száraz. Nem kerek 95 % van benne, hanem 94,56%, 94,8%, stb - mivel félévről félévre változik az arány.


De valakinek pedig teljesen felesleges megmutatni akár a leghitelesebb statisztikát is, mert eldöntötte, hogy szerinte márpedig nem úgy van, és kész.

Én elhiszem, hogy másképp van. Támasszátok alá komolyan vehető forrásokkal, akár Takács Erzsébet felméréseivel, akár máséval.

2015. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
*bocs, elírtam: Tamási Erzsébet, nem Takács.
2015. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%
14-es: ez a gyakori, itt így mennek a dolgok. Vannak "forró" témák, amikhez bármilyen kulturáltan, bármilyen objektíven is szólsz hozzá, akkor is lesznek elegen akik lepontoznak (a családon belüli erőszak az egyik ilyen, de még akad 1-2, ahol egyszerűen bármit teszel repülnek a piros kezek).
2015. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
44%

#16, köszönöm :) én is úgy látom, hogy vannak pontozás szempontjából öngyilkos témák, ahol mindenféle válasz rossz értékelést kap, de ez nem tartozik teljesen közéjük.

Most ugyanis az egyik eredményt masszívan lefelé, a másikat masszívan felfelé pontozták, pedig azt hiszem, kábé egyforma súlyú és hitelű mind a kettő.

2015. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A linkelt szövegből részlet: „Az OKRI bírósági ítéletek alapján készült felmérése szerint a családon belüli bántalmazások körülbelül 30 százalékában férfi az áldozat.”

„A nem feminista tudományos vizsgálatok azt mutatták, a családon belüli erőszakos cselekmények egyenlően oszlanak meg nők és férfiak között.”

Az adatok nem egyeznek a NANE adataival, ezért tettem fel a kérdést. Fizikai agresszióba beletartozik a pofon, lökdösés stb.

A The Guardian cikk:

[link]

angol Wikipédia, a családon belüli erőszak-a férfiakkal szemben

[link]

Tamási-interjú: „2005-ben megjelent Bűnös áldozatok című könyvében arról ír, hogy a tudósok is sokszor ideológiai alapon gyűjtenek maguknak statisztikákat, így például a bírósági, rendőrségi statisztikák szerint a nők veszélyeztetettebbek és a férfiak az elkövetők, a szociológiai kutatások többsége szerint a két nem erőszakossága azonos, az orvosi felmérések pedig szinte kizárólag a nők sértettségét mutatják.”

[link]

2015. máj. 17. 23:54
 19/26 anonim ***** válasza:

Érdekes a Tamási-interjú, különböző kutatási területek különböző eredményeire világít rá. Ami önmagában nem baj, csak minél jobban tisztában kell vele lenni, mit mér a rendőrségi kimutatás, mit az orvosi, és mit a szociológiai.


Az OKIT-statisztika nem bírósági ítéletek, hanem a hozzájuk beérkező bejelentések alapján készült, ez is az eltérés okai között lehet.


Amúgy jól mondja #11, diszkutálni tudni kell, mi maradhat rejtve, mi van a számok mögött, mi lehet az oka az arányoknak (pl. gyerekbántalmazás esetén melyik szülő mennyit foglalkozik a gyerekkel), stb.


#14 voltam.

2015. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ja, nem biztos, hogy kiderül: az OKIT-statisztika az az, amit a 14-es hozzászólásban belinkeltem.
2015. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!