Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Min változtassak? Hol rontom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Min változtassak? Hol rontom el mindig?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány hónapban rengeteg lányt ismertem meg. Volt köztük mindenféle, társasági, antiszoc, dolgozó, tanuló, csinos, sportos stb., 17-től egészen 30+ig. Egy dolog viszont általában közös volt bennük: bár az előző kapcsolataikban többnyire el voltak hanyagolva (testileg-lelkileg), nem fogadták valami nagy lelkesedéssel a közeledésemet, a kedveskedést, a törődést, a szeretgetést. Most akár le is zárhatnám a leírást azzal, hogy miért? De szeretnék eloszlatni néhány sztereotípiát:


- Semmiben sem akartam korlátozni, felügyelni, vagy irányítani őket (bár a leírtak alapján tuti mindenki erre gondol)

- Elég gondoskodó, figyelmes vagyok egy kapcsolatban, de az ismerkedés során igyekeztem ezt visszafogni, hogy biztosan egészséges mértékűnek vegye a közeledést, és ne ijesszek rá.

- Én is igénylem a törődést, de nem várom el, nem is lenne értelme. Beszélni sem fogok erről, mert "kérésre" teljesen más, ha megölelnek, hiányolnak, vagy törődnek veled, mint magától. A superhero szerepét se akarom betölteni, de azért jól esne látni rajta, vagy ha néha kifejezné, hogy jól esnek neki a dolgaim.

- És végül: nem, nem vagyok introvertált, elvont, művész, megkeseredett, stb. :D Több komoly illetve komolytalan barátnőm volt már, több lánynak tetszem, dolgozom, edzőterembe is járok.


Csak egyszerűen arra vagyok kíváncsi, mitől lehet ez, hogy jóval azután, miután megismerjük annyira egymást valakivel, hogy "kilógjon a sorból", nem lelkesedik azért, ha végre valaki gondol rá, törődik vele, azok nélkül amit az első pontban leírtam. A leggyakoribb kifogás az volt, hogy "nincsenek hozzászokva", de ezek után pont, hogy különösen jól kellene ennek esnie, nem? Várom a válaszokat, trollok is jöhetnek, mert nem volt rossz napom. Köszi! :)


21/F



2015. máj. 18. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

De, pont ez az, hogy nincsenek hozzászokva, bármilyen furcsán is hangzik. Tudom, mert velem is ez volt.

Nem érzik "érdemesnek" magukat erre, nem értik, hogy most mi van, valami hátsó szándékot képzelnek mögé. Elvégre ha a párjuk nem tette ezt (aki elméletben szererette őket), akkor egy idegen miért tenné?

2015. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És az időn kívül van más, ahogy rájöhet valaki, hogy "érdemes" erre? Vagy tényleg csak az idő kell, hogy feldolgozza, hogy a szeretet nem azt jelenti, amit az előző nyújtott neki? Igyekszem már akkor enyhíteni a visszafogottságomon, amikor már nem vagyunk "idegenek" egymásnak, de persze akkor sem árasztom el azonnal... egyébként köszönöm a válaszod :)
2015. máj. 18. 22:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál már, hogy nem jöttél be nekik, vagy nem volt túl őszinte a közeledés?Az utóbbi néhány hónapban rengeteg lányt ismertem meg. Volt köztük mindenféle, társasági, antiszoc, dolgozó, tanuló, csinos, sportos stb.
2015. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére viszonylag hamar észre tudom venni, ha nem tetszem valakinek. Innentől boldogan lubickolok a friend zone-ban, de semmiképp sem folytatom "úgy" az ismerkedést :D
2015. máj. 18. 23:01
 5/16 anonim ***** válasza:
:) nem fogok minden egyes kérdést újra feltenni. Meg van a sikertelenséged oka. :) pápá.
2015. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akiktől vártam volna a lelkesedést, azokhoz őszinte volt a közeledésem. Senki iránt nem voltak hátsó szándékaim, nem akartam átverni, vagy kihasználni.
2015. máj. 18. 23:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Hello,

egyszerűen nem találkoztál a megfelelő lánnyal eddig. El fog majd jönni az, akinek pont annyi törődés kell és pont akkor, ahogy az belőled jön... Ennyi.

2015. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon pozitív vagy :)


Az a helyzet, hogy én először mindig magamban keresem a hibát, szóval az fel sem merült bennem, hogy esetleg a lány lenne "nem megfelelő", de mondasz valamit. Remélem, minél hamarabb igazad lesz.

2015. máj. 20. 06:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet hagytad oket panaszkodni, szemetesladanak hasznalni magadat. Erre utal hogy tudod hogy mindegyik el volt hsnyagolva korabban. Hagyd ezt a barataira.


Amikor beszed kozben megeli ezeket az erzeseket akkor ezeket hozzad is koti.


Egyszeru. Barmikor amikor ezt eszreveszed mond "àcsi! Nem erdekelnek a negativ dolgok. Velem csak pozitivan vsgy sehogy" eloszor meglepodik. Itt kifejted miert. Nyugodtan lehet mondani az igazat. Te jol akarod erezni magadat a masik tarsasagaban es minden talalkozasrol kellemes erzesekkel szeretnel tavozni. Mikor csak a szemet aramlik a masik szajabol akkor mintha elfogynal, enyhe feszulest erzel a testedben. Viszont amikor a masik valami szep dologrol beszel akkor az felemelo szamodra, minden sokkal szebbnek tunik (meg o is ;) ) es pulzal.


Amikor mar harmadszorra szolsz ra mar mosolyogni fog hogy de kis butus, megint elfelejtette.


Legszebb az egeszben hogx ebbe semmi trukk nincs csak az oszinte igazsag es szamos erteket sugalsz fele ezzel.



Van egy lany, 4 eve ismerem. Csak baratsag van es flort mivel mas varosban lakunk. Havi par alkalommal talalkozunk max. Voltak kozos elmenyek is...utazas, stb Fesztivalok, bulik. A legtisztibb szeretetet a vele valo kapcsolatommal definialnam. Ennek reszben az az oka hogy 1 negativ momentum soha de soha nem merult fel koztunk sem verbalisan, sem pedig gondolati szinten. Pedig mondtak rola rossz dolgokat. Penzert sexelt... egyik fullemen ki, masikon be. Csak egy mosoly. :)

2015. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem az én világom ez az erőltetett pozitív gondolkodás, kicsit képmutatónak is tartom. Teljesen realista vagyok: ha éppen szóba jött a volt barátja, mondjon róla annyit amennyi a témába vág; nyilván ha túlzásba viszi rászólok, hogy ez nem rám tartozik, de ilyen nem volt. Helye van a lelkizésnek, a szomorú témáknak is a beszélgetésben, csak nem szabad túlzásba vinni :) soha nem hallgattatnék el senkit, ezzel azt érezném, hogy meggátolom valamiben. Ha meg én akarnék valami rosszat mesélni, és így elhallgattatna, nem lenne hosszú életű a kapcsolat...
2015. máj. 22. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!