Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Min változtassak? Hol rontom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Min változtassak? Hol rontom el mindig?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány hónapban rengeteg lányt ismertem meg. Volt köztük mindenféle, társasági, antiszoc, dolgozó, tanuló, csinos, sportos stb., 17-től egészen 30+ig. Egy dolog viszont általában közös volt bennük: bár az előző kapcsolataikban többnyire el voltak hanyagolva (testileg-lelkileg), nem fogadták valami nagy lelkesedéssel a közeledésemet, a kedveskedést, a törődést, a szeretgetést. Most akár le is zárhatnám a leírást azzal, hogy miért? De szeretnék eloszlatni néhány sztereotípiát:


- Semmiben sem akartam korlátozni, felügyelni, vagy irányítani őket (bár a leírtak alapján tuti mindenki erre gondol)

- Elég gondoskodó, figyelmes vagyok egy kapcsolatban, de az ismerkedés során igyekeztem ezt visszafogni, hogy biztosan egészséges mértékűnek vegye a közeledést, és ne ijesszek rá.

- Én is igénylem a törődést, de nem várom el, nem is lenne értelme. Beszélni sem fogok erről, mert "kérésre" teljesen más, ha megölelnek, hiányolnak, vagy törődnek veled, mint magától. A superhero szerepét se akarom betölteni, de azért jól esne látni rajta, vagy ha néha kifejezné, hogy jól esnek neki a dolgaim.

- És végül: nem, nem vagyok introvertált, elvont, művész, megkeseredett, stb. :D Több komoly illetve komolytalan barátnőm volt már, több lánynak tetszem, dolgozom, edzőterembe is járok.


Csak egyszerűen arra vagyok kíváncsi, mitől lehet ez, hogy jóval azután, miután megismerjük annyira egymást valakivel, hogy "kilógjon a sorból", nem lelkesedik azért, ha végre valaki gondol rá, törődik vele, azok nélkül amit az első pontban leírtam. A leggyakoribb kifogás az volt, hogy "nincsenek hozzászokva", de ezek után pont, hogy különösen jól kellene ennek esnie, nem? Várom a válaszokat, trollok is jöhetnek, mert nem volt rossz napom. Köszi! :)


21/F



2015. máj. 18. 22:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat, és elhiszem hogy sok nőt ismertél meg, és mindig erre a végeredményre jutottál. Gondolom próbáltál több helyzetben is ismerkedni, nem csak neten pl., hanem élőben is, az sokat segíthet.

Sajnos manapság egyre több önbizalomhiányos ember van, nem csak nők, de te most őket tapasztalod meg. Ebben az életkorban én azt gondolom, hogy egy szintig az normális, hogy küszködünk a problémáinkkal, bizonytalanok vagyunk ünmagunkban, hiszen ekkor jön el a pályaválasztás, munkakeresés, a "nagybetűs" élet, és ezt sokan félelemmel élik meg. Ezért is lehet az, hogy sokan bizonytalanok magukban és egy esetleges párkapcsolatban, még ha jelzed is feléjük, hogy te normális pasi vagy.

Nőknek ez még nehezebb is, egyre nagyobbak azelvárások, amiknek meg kell felelniük, már nem csak otthonülő háziasszonyok, akik a gyerekekért felelnek, hanem dolgozó nők is,akik karriert építenek, és közben látják azt a hamis ideálképet, amit a média közvetít a nádszál-vékony, retusált modellfotókkal. Szóval nem olyan meglepő jelenség ez, igenis nehéz elhinni, hogy valaki egészként értékeli az embert.

Midemellett sok önbizalommal-teli, elégedett nő is járkál az utcákon, érdekes hogy eggyel sem találkoztál. Én a helyedben elgondolkodnék azon ez miért lehet; miért csak a bizonytalan nőket vonzod be? Nem azt mondom hogy tudatosan csinálod, de lehet hogy valami miatt ezt sugárzod, hogy jó barát vagy, de semmi több. Az is lehet hogy félsz önállóbb nőkkel ismerkedni, nem tudom, nem ismerlek, de gondold át miért lehet az, hogy csak ilyen nőkbe botlasz bele, lehet hogy érdemes a saját magadról alkotott épet is átfesteni kicsit, hogy másokat is bevonzz. Mindesetre ne add fel, szimpatikusnak tűnsz, így tovább, egy napon úgyis rátalálsz majd az igazira csak higgy benne :)

2015. máj. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ :)


Többnyire neten szoktam ismerkedni, de például azt a lányt, aki már arra késztetett, hogy kiírjam ezt a kérdést, személyesen ismertem meg. Én elhiszem, hogy meg akar felelni, lehet, hogy tényleg csak idő kell amíg elhiszi, hogy semmin nem kell változtatnia. Kritikus szemmel szoktam követni a mainstream médiát, de az edzőteremben van szerencsém nap mint nap látni "tökéletes testű", és retusálatlan férfiakat :) ha ezen múlna, minden nap sírva mennék haza, de szerintem ez annyira nem befolyásol, tudom, hogy ő nem erre vágyik. Lehet, hogy tényleg nem véletlen ez a vonzás sem, valóban nem szeretem ezeket az elférfiasodott nőket, és mivel az arany középutat nehéz megtalálni, sokszor egy önbizalomhiányosba futok bele. Én azt mondom, még mindig jobb így, mint együtt lenni egy öntelt, mindent jobban tudó, irányító nővel :)

2015. máj. 22. 08:47
 13/16 anonim ***** válasza:

Szóval, ha nem ugrik rögtön a nyakadba, hálatelt szívvel, akkor rögtön befékezel... ezzel igazolod a gyanakvását, és jöhet a következő - a pár hónap alatti rengeteg lányból számoltam ezt ki.

Mondjuk 3 hónap és 30 nő... akkor 3 nap/ nő

2015. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
"Befékezni" csak akkor szoktam, ha észreveszem, hogy inkább barátként tekint rám. Az utóbbi meg annyira értelmetlen gondolatmenet, hogy nem szeretnék hozzászólni :D
2015. máj. 22. 15:08
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem látom az értelmetlenséget, ezt írtad:


Az utóbbi néhány hónapban rengeteg lányt ismertem meg.


3 hónap, 30 nő kb. lefedi az általad jelölt mennyiségeket, de ha csak 10 nő... akkor 9 nap az átlag.


Meg ez se ugyanaz, mint amit az imént írtál...


"hamar észre tudom venni, ha nem tetszem valakinek. Innentől boldogan lubickolok a friend zone-ban"

2015. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14: Miért lenne értelmetlen? Szerintem teljesen jogos... Úgy nem lehet őszintén kimutatni az érdeklődést... Számot, meg időintervallumot egyáltalán nem írtál...
2015. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!