Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom gyermekei kicsit túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom gyermekei kicsit túl sokat vannak nálunk és ez kezd zavaróvá válni. Hogyan fogjak bele ennek a megbeszélésébe, hogy ne vita legyen belőle, hanem tényleges megoldást találjunk?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, miért kezdtem gyermekes férfival... Azért mert beleszerettem és nekem is vannak gyermekeim.

A párom gyermekei az anyjukkal élnek, de szinte minden nap nálunk lábatlankodnak és sokszor a barátaikat is áthívják a megkérdezésem nélkül. Lehet, hogy én vagyok túlérzékeny, de nem tartom jő ötletnek hogy szabadon járkáljanak amikor a kedvük tartja, a nap 24 órájában. Semmit nem tudok szervezni, a napi rutinunk szétesett.

A párom elég ritkán van itthon, másik városban dolgozik és nem szeretném, ha támadásnak venné a dolgot, de már zavaróvá vált a folyamatos mászkálásuk. A szüleim is jelezték, hogy zavarja őket.

Nem azt akarom elérni, hogy ne jöjjenek, de legalább szóljanak előtte, hogy tudjam mire számítsak.


2015. máj. 21. 23:27
1 2
 1/13 opened paradise ***** válasza:
87%
Kié a ház amúgy?
2015. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Mond meg neki hogy szereted a gyereket de legyen mindig megbeszelve hogy mikor jonnek es kit hozzanak mert igy nem tudtok soha egyutt lenni es mar kezdenek neked hoanyozni a kozos elmenyek es programok. Ennyi felnott emberek vagytok gondolom a gyerekeknek is nyugodtan megmondhatod hogy johetnek de elotte csorogjenek mert lehet epp nem vagytok otthon vagy elfoglaltak vagytok, a baratok jovetelet meg egy ket nappal elore beszeljek meg veletek ennyi.

18/L

2015. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 fine rice ***** válasza:
67%

Teljesen korrekt dolog, hogy elvárnád azt, hogy legalább szóljanak, ha jönnek, főleg akkor, ha még barátokat is hoznak. Ha higgadtan leülnél a pároddal megbeszélni a dolgot, biztos vagyok benne, hogy megértené, viszont nagyon figyelj oda, hogy mit, és hogyan mondasz, mert balul is elsülhet a dolog. Mindenképp ügyelj a higgadtságra, nehogy úgy tűnjön, mintha a gyermekeit támadnád.


Igaz, nekem nincs még ilyen dolgokban tapasztalatom, és valószínűleg sokkal fiatalabb vagyok, mint te (No offense!), de talán jó ötlet lenne közösen, a gyermekei társaságában megbeszélni a dolgot.


Sok sikert!


21/F

2015. máj. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Szóval zavarnak a "párod" gyermekei.

A te purdéd nem zavarja a "párodat"?

Kié az ingatlan? Már megint csapatostul a nagyszülők nyakára költöztetek?

2015. máj. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

10, 14 éves fiúk 16 éves lány.

Nem igazán értem miért fontos ez a kérdés szempontjából, de a ház fele a szüleimé, 25% az enyém és a másik 25% a gyermekeimé, az apjuk után.

Igen, én is attól félek, hogy nehogy támadásnak vegye, mert nem erről van szó.

A párom leginkább hétvégén van itthon hétközben csak néha-néha jön haza, ha van valami fontos dolga. A gyerekek akkor teljesen másként viselkednek. Éppen ezért neki nem is tűnik fel, hogy milyen zavaró, mikor mondjuk este 10-kor arra ébredek, hogy valaki matat a konyhában, zenét hallgat stb. Az csak enyhébb sokk, mikor arra érünk haza a gyerekekkel, hogy a hűtő kong az ürességtől a nappali meg úgy néz ki, mintha háború dúlt volna...

Hogy őszinte legyek, annak sem örülök túlságosan, hogy sokszor felügyelet nélkül vannak itt, mert szerintem nem biztonságos.

Az a probléma, hogy a gyerekek pont azt élvezik az egészben, hogy itt "szabad az élet", ha nem vagyok itthon.

Hétfőn pl. anyu szólt, hogy feljött az egyik tepsimért és félreérthetetlen helyzetben találta a párom lányát a barátjával. Na, most erre mit mondjak. Eddig azt sem tudtuk, hogy barátja van. A szülei szerint csak anyu értett félre valamit.

2015. máj. 22. 06:49
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

vegyél ki pár nap szabit és maradj otthon

ha jönnek szépen kérd vissza a kulcsokat és küld haza őket

mond nekik h apa most nincs itthon szal majd akkor jöjjenek ha apa itthon van


vagy zárcsere valami spéci másolhatatlan kulccsal és csak nektek legyen kulcs


a gyereke anyjának meg felhívni a figyelmét h a láthatás az az apának szól nem pedig a te lakhelyednek és pláne nem úgy h ide hozza fel a lánya a barátját


szal egyértelművé kell tenni h az a te lakásod és nem jöhetnek fel bármikor mikor kedvük van ....

de ha apa itthon van akkor szívesen várod őket

2015. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez valóban nehéz ügy, első körben rá kellene döbbentened a párodat, hogy valójában mi történik akkor, ha a gyerekek apja nincs otthon.


Tehát én biztosan csinálnék, fényképeket (borzalmas kupiról pl), videófelvétleket, ahogyan randalíroznak, stb. De egyelőre megtartanám magmanak, gyűjteném.

Aztán leülnék a párommal, és nagyon kedvesen elmondanám neki, hogy ugye abban egyetért, hogy kellenek szabályok az együttéléshez?

Erre biztosan igen lenne a válasz. Ha ebben megvan a konszenzus, akkor meg kell kérni a párodat, hogy közösen leülve a gyerekekkel vezessetek be szabályokat, amiket már írtak itt.

Pl kérdés nélkül kisbarátok nem jönnek fel, és ha feljönnek, akkor is előre meg van határozva, hogy mondjuk max este 7-ig maradhatnak. Ezt én még a saját gyerekeimtől is el fogom várni, ha oda jutok.

Rendrakás magunk után. A saját gyerekeidnek sem vagy a házicselédje gondolom, ugyanez KELL, hogy vonatkozzon a párod gyerekeire is. Csináljon kaját, de úgy hagyja ott a konyhát, ahogyan találta. ha ez nem sikerül, akkor amint hazaérsz bemész hozzájuk, és kérésre pattanjanak rendet rakni.

A párod tisztázza a gyerekeivel, hogy ha te kérsz/mondasz tőlük/nekik valamit, az olyan, mint ha ő mondta volna. Persze nem arról van szó, hogy kiküldöd őket kertet ásni meg paradicsomot kapálni ha esik ha fúj. Hanem ha este azt kéred csendesedjenek el mert te már pihennél akkor valóban legyenek csandben, nézzenek filmet fülessel, stb.

De ehhez kell a párod is, akivel azt értesd meg, hogy más, amikor ő pár napot itt van, és addig minden rendben, de a hétköznapokban neked kell tudni kezelni a helyzeteket, amihez ha nincsen "felhatalmazásod" általa, akkor cseszheted, és ki fognak titeket egymás ellen játszani.

2015. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
A parod es a gyermekei egy" csomag". Nem varhatod el tole, hogy sz*rja le oket, a te kedvedert.
2015. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, semmi ilyesmit nem vár el a kérdező, apuka eleve nincs is otthon hét közben.

Apukának ez csak baromi kényelmes, mert a hétköznapokban a kérdező tűr helyette, neki meg persze csak a mosolygós gyerekek jutnak hétvégén, hiszen apukának be kell nyalni tövig, hogy csak nekik higgyen, és megmaradjon a hely, ahol azt csinálnak, amit akarnak, mert apuka nem tette egyértelművé, hogy bizony az ő házában is vannak szabályok még akkor is, ha ő nincs otthon. Erről van szó.

2015. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem mutasd meg a párodnak ezt a kérdést, talán ha így látja leírva, nem fog kiakadni annyira. Meg amúgy vendégek olyankor szoktak jönni, amikor otthon van a ház tulajdonosa. Az nem járja szerintem, hogyha kedvük szottyan, beugranak hozzátok, randalíroznak, felforgatják a lakást :(
2015. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!