Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom kirúgarútott munkából,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom kirúgarútott munkából, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Imdátam a munkahelyem, igaz, csak négy órában dolgoztam. A párom a nevemben küldött mailt egy másik helyre, ahová be is hívtak interjúra. Nem akartam, de bementem, mert azért nem lenne rossz a nyolc órás munka sem.

Fel is vettek, és megmondták, hétfőn kezdjek, holott tudták, hogy még munkaviszonyom van. Amikor szóltam a főnöknőmnek az eredeti helyen, hogy el kell mennem sajnos egy másik helyre, ahová felvettek.

Kiakadt, hogy ilyet nem játszunk, szólhattam volna neki, mielőtt megírtam azt a mailt (nem én írtam), nem csak akkor, amikor már felvettek.

Megkaptam, hogy amég a kolléganőm szaabdságon van, addig nem kapom meg a felmondást, azaz két hétig.

Az új helyen szóltam, kezdhetek-e két hét múlva, addigra kapok felmondást. Megkaptam, nem, van olyan, aki kezd június egytől, sajnálja.

A főnöknőmnek szóltam, hogy akkor maradok. Kirúgott, már van más a helyemre.


Most munka nélkül maradtam :(


Ki a hibás egy ilyen szituációban?


A párom szerint mindenki, még én is, őt leszámítva.


2015. máj. 24. 14:06
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Akkor szóltam, amikor már biztos volt. Amikor felvettek.

De a főnöknőm azt mondta, ő nekem nem fog felmondani, pont. Az új helyen meg azt mondták, ha nem mondanak nekem fel, felvesznek mást.

Amikor megmondtam az eredeti helyemen, maradok, kirúgtak.


Mi ezen az érthetetlen?

2015. máj. 24. 14:23
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Te nem érted meg, hogy bizony te is hibás vagy! Nehéz ezt felfogni? Mi a fenéért nem mondtad meg az új munkahelyen, hogy később tudnál kezdeni?! Mit gondoltál?
2015. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Megmondtam. A főnöknő azt mondta, megvárja, még kapok felmondást. Utána meggondolta magát.
2015. máj. 24. 14:33
 14/31 anonim ***** válasza:

Akkor itt egyedül az új főnöknő a hibás és te amiért túl jóhiszemű voltál.


Ez most pont olyan, hogy ha én azt mondom valakinek, álljon be katonának, ő be is áll majd egy külföldi kivezénylése alatt lelövik, attól még nem én vagyok a hibás.

2015. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, de te vagy a hibás. Felmondtál, mielőtt az új munkád biztos lett volna.

Az a baj, hogy rosszul értelmezed a biztos fogalmát. Tökmindegy, hogy mit mond az új főnöknő. Az nem lesz biztos.


Ilyen esetben az az eljárás, hogy azt mondod, a szerződés aláírása utáni x. napon tudsz kezdeni, ahol x a felmondási időd. Aláírjátok a szerződést,majd ezek után felmondasz az előző helyen.


Ugyanis az aláírt szerződés az, ami biztos. Te sajnos felmondtál a semmire.


Mindenesetre ez esetben kezdj el gőzerővel állást keresni, nehogy még nagyobb baj legyen. Sok sikert! :)

2015. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Mindegy, én hibám, majd találok egy harmadik helyet
2015. máj. 24. 14:45
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg nagyon sajnállak, és nyilván rosszul esik, de ettől még nem mondhatom azt, amit hallani akarsz, ha egyszer nem értek vele egyet. De az a lényeg, hogy tanulj az esetből. Az a biztos, amit aláírtak, lepecsételtek. Vagyis igazából még az se, de sokkal nagyobb az esély rá.
2015. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Csak ugye addig nem mondanak fel, amég nem kapok szerződést

Szerződést viszont addig nem kapok, még fel nem mondanak

2015. máj. 24. 14:50
 19/31 anonim ***** válasza:

- ha jó lett volna 8 órás, akkor miért nem kerestél magad? az hogy ő beadta a legkisebb gond. nem ő rúgatott ki, hanem te intézted el :D


- az interjún meg szokták kérdezni mikor tudsz kezdeni. Munkahely váltás előtt azért nem árt tájékozódni a szabályokról. mondjuk hogy mennyi idejig kell ott maradnod, ha felmondasz?! mi a különbség a között hogy ők rúgnak ki hogy közös megegyezéssel lépsz ki.


legalább úgy váltok el hogy ők rúgnak ki, vagy aláírtad az első papírt amit eléd raktak? mert akkor az közös megegyezés :D



szóval a te hibád. nem zsíroztad le hogy mikor kezdesz az új helyen és mikor lehet leghamarabb elválnod. azt mondák hogy Hétfő és te ezt elfogadtad. Erősen kétlem, hogy nem fírtatták, hogy mikor tudsz szabadulni, próbaidő alatt vagy e még?

2015. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Igen, próbaidő, de így is 15 munkanap
2015. máj. 24. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!