Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom kirúgarútott munkából,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom kirúgarútott munkából, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Imdátam a munkahelyem, igaz, csak négy órában dolgoztam. A párom a nevemben küldött mailt egy másik helyre, ahová be is hívtak interjúra. Nem akartam, de bementem, mert azért nem lenne rossz a nyolc órás munka sem.

Fel is vettek, és megmondták, hétfőn kezdjek, holott tudták, hogy még munkaviszonyom van. Amikor szóltam a főnöknőmnek az eredeti helyen, hogy el kell mennem sajnos egy másik helyre, ahová felvettek.

Kiakadt, hogy ilyet nem játszunk, szólhattam volna neki, mielőtt megírtam azt a mailt (nem én írtam), nem csak akkor, amikor már felvettek.

Megkaptam, hogy amég a kolléganőm szaabdságon van, addig nem kapom meg a felmondást, azaz két hétig.

Az új helyen szóltam, kezdhetek-e két hét múlva, addigra kapok felmondást. Megkaptam, nem, van olyan, aki kezd június egytől, sajnálja.

A főnöknőmnek szóltam, hogy akkor maradok. Kirúgott, már van más a helyemre.


Most munka nélkül maradtam :(


Ki a hibás egy ilyen szituációban?


A párom szerint mindenki, még én is, őt leszámítva.


2015. máj. 24. 14:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
most olvastam vissza. te azt hitted, majd ők mondanak fel neked mikor te akarsz elmenni? szép álom
2015. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

- interjút mindig diszkréten intézünk, előre nem szólunk a főnöknek róla, mert ha nem jön össze, akkor is ki fog rúgni. A főnököt megértem, hogy kirakott, te már nem akarsz ott dolgozni, ez nem úgy megy, hogy megyek mert találtam jobbat, bocs nem, mégis maradok, mert az nem jött össze


- a párod egy balfék, hogy a hátad mögött intézte a dolgokat, beszélhetett volna előtte veled, gondolom nem egy pince legmélyén dolgozol, ahol nincs térerő. (te nem a múltkori kérdező vagy, aki egy pékségben dolgozik, és fel volt háborodva a párja hasonló húzása miatt?)


Amúgy mi az, hogy nem tart el egy percig sem? Te nem ingyenélő vagy, akinek esze ágában sincs dolgozni, és elvárod, hogy eltartsanak, hanem pillanatnyilag bajba kerültél. Ha egy ilyen szituban azt mondaná a párom, hogy nem segít, komolyan eltöprengenék, hogy akkor mégis mit is jelentünk mi egymásnak?

2015. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

próbaidő = akkor mondasz fel amikor akarsz. ha nem jössz be holnap, akkor nem. már csak le kell számolni a HR -nél.


Ha nem így van a szerződésben, akkor szerintem az nem jogszerű. de nem vagyok szakértője.


ha viszont tudtad, hogy 15 nap, akkor ehhez mértek kell lezsírozni a köv munkát.


engem is rúgtak már ki. nem áll meg a világ. fel a fejjel!

2015. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Ilyen esetben az az eljárás, hogy azt mondod, a szerződés aláírása utáni x. napon tudsz kezdeni, ahol x a felmondási időd. Aláírjátok a szerződést,majd ezek után felmondasz az előző helyen.


Ugyanis az aláírt szerződés az, ami biztos. Te sajnos felmondtál a semmire."



15-ös: ez elvileg jó ötlet, de mivel az új helyen próbaidőt töltesz, ezért tök mindegy, hogy milyen szerződést írtál alá előre, bármikor mondhatják, hogy bocs, mégsem kellesz (ha máskor nem az első megkezdett munkanapodon).


Tehát alapjában véve minden munkahely váltásban benne van, hogy a végén két szék között a padlóra esés kockázata és ezt semmilyen adminisztratív módon nem lehet kivédeni (már ha nem kötöd ki, hogy próbaidő sem lehet :)), a megoldás, hogy lehetőleg olyan céghez kell menni dolgozni, ahol rád vágynak, előre tisztázni, hogy mennyi időt kell várniuk, és ezzel lehet minimalizálni a kockázatot (de még akkor is lehet egy mondjk egy váratlan leépítés, és az előtt az utcán találod magad, hogy megkezdenéd az igazi munkát)

2015. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ácsi. Próbaidő alatt nincs felmondási idő.
2015. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Te és a párod is hibásak vagytok. Ő azért, mert ne legyen már olyan pofátlan, hogy a nevedben küldözget bármit is, te meg azért, mert mint egy kutya követed az akaratát, gondolkodás nélkül...


Na, a későbbiekben, itt van, hogy hogyan mondunk fel és találunk új munkahelyet:

- jelentkezünk

- elmegyünk az interjúra

- ALÁÍRJUK A MUNKASZERZŐDÉST x HETES vagy 1 hónapos kezdéssel (attól függően, hogy milyen hosszú felmondási idő áll a jelenlegi szerződésünkben, AMIT ELŐTTE ÁTNÉZÜNK)

- amint a KEZÜNKBEN VAN A SZERZŐDÉS felmondnunk a törvényes, jogilag meghatározott határidővel

- a határidő letelte előtt kezdünk az új munkahelyen.


Világos??

2015. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
*letelte UTÁN
2015. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

eddig minden munkahelyemen, amikor szóltak hogy engem választottak, akkor küldtek az emailemre egy ajánlott szerződést és mondták, hogy szóltak vissza hogy mit mondok erre.


persze ez még nem garantálja, hogy eljutsz a szerződés aláírásáig. De azért egy indikátor, hogy lehet felmondani és a megbeszélt időpontra menni felvételre.

2015. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Mondj fel azonnal, aztán csá. Ha akar pereljen.
2015. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Itt valami nagyon el van szúrva. Próba idő alatt azonnali hatállyal fel lehet mondani mindkét félnek. Nincs 15 nap. Ez baromság. Amúgy szerintem mindketten hibásak vagytok. Kérdező legközelebb tájékozódj jobban.
2015. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!