Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért lennék kevesebb attól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lennék kevesebb attól, hogy gyárban dolgozok ideiglenesen?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen szalagmunkát végzek. Csak annyi időre, amíg a leendő munkahelyemre fel tudnak venni (meg kell várnom, míg egy nyugdíjhoz közelálló hölgy nyugdíjba nem megy, amely összesen fél év). Számomra a szalagmunka egyáltalán nem megalázó, szeretem, mert úgy kereshetek pénzt, hogy közben a saját dolgaimon gondolkodhatok, társaimmal beszélgethetek amiről csak akarok. Tegnapelőtt párom megkérdezte, hogy nem akarok e szintemnek megfelelő állást találni? Megtudtam, hogy ez a kérdés nem csak benne, hanem a rokonai fejében is megfogalmazódott. Én pedig felháborodtam ezen. Diplomám van, kettő is. És? Komolyan úgy kezelnek, mintha az utcán keresném a kenyerem nő létemre. Gyári munkában mi a megalázó, mi a szégyellnivaló? Ha én jól érzem magam ott akkor mi a gond? Ezt mind elmondtam páromnak felkapva a vizet, mire csak hebegett-habogott. Kérdésem az lenne, hogy mások szerint is megalázó, aljamunka az én jelenlegi állásom? Miért nem az a szégyen, aki nem veszi a fáradtságot még arra sem, hogy munkát keressen, csupán kényelemből? Miért kell lenézni azt, aki a fél év üresjárat miatt minden követ megmozgat, hogy dolgozzon?
2015. jún. 2. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Én a pároddal értek egyet. 2 diplomával szalag mellett dolgozni ciki.
2015. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
nyilván bölcsész diplomáid vannak azzal tökéletes helyed van a szalagmunkán
2015. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Van aki diplomával takarít sőt Olyanok is akiket fel sem vesznek sehova mert mindenhova túlképzettnek számítanak,hiába is vállalnák el szívesen az "alja" munkát. A munka sosem szégyen. A társadalom nyakán élősködni,otthon lábat lógatni az ami elítélendő!
2015. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Az rendben van, hogy nem akartad fél évig lógatni a lábad (bár dicsérni ezért nem foglak, mert ez lenne a normális), viszont nem hiszem el, hogy két diplomával nem találtál volna bármilyen irodai munkát pl. Ennél még a kávéfőzés/fénymásolás is jobb lenne.

Szóval igen, két diplomával szerintem is ciki a szalagmunka.

27N

2015. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 TTP80 ***** válasza:
93%

Én két bölcsész diplomával egy nagy gyárüzemben dolgozom lakatosként. A tanári végzettségemmel kínlódtam, (múzeumpedagógia, tanítás), majd fél évet szalagmunkára mentem két éve télen, aztán elvégeztem egy szerkezetlakatos OKJ tanfolyamot. Amikor levizsgáztam, egy hétre rá már lakatosként dolgoztam és dolgozom most is.


Nem tudom milyen a szalagmunka, ahol jól érzed magad, ahol én voltam, az embertelen volt, mint a beprogramozott rabszolgák. Szívattak, megaláztak, kifiguráztak, hogy tanárként ide süllyedtem, és igazuk volt, ezért is hagytam ott.


Viszont. Ha olyan diplomája van az embernek, amely használhatatlan, akkor jobb olyan szakmát tanulni, amiből hiány van. Még most is idegen sok minden a lakatos szakmában, sőt vannak olyan műveletek, amik félelmetesek számomra (pl. lángvágás, gázmelegítés), de a kollégáim segítenek én meg igyekszem tanulni és tovább lépni.

2015. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem bölcsész diploma! Nem akarok megbántani senkit, de én büfészakot el se kezdtem volna.
2015. jún. 2. 11:38
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem rohadtul mindegy, ha jól érzem magam ott? És fél év, nem életem végéig. Az én szakmám hiányszakma (szerencsére), csupán azért várok fél évig, mert álmaim munkahelyére várok.
2015. jún. 2. 11:43
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Láthatod kérdező, hogy itt is, mennyire flegmák az emberek - a munkahely számít és nem az ember maga.
2015. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
a munka nem szégyen az a szégyen aki nem dolgozik! nálunk közmunkán is vannak diplomások! nem a komcsi korszakban vagyunk hogy lehet válogatni a munkák között
2015. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Aki azt írta, hogy a munka ciki (bármilyen munka), jobb ha elássa magát.

Itt nálunk sokan vannak, akik egy-két diplomával nem találnak még irodai munkát sem nagyon sokáig, így akár egy-két évig is gyárban dolgoznak, vagy bolti eladóként dolgoznak, amíg találnak valami végzettségükhöz közelebb állót.


Nyilván, ha valaki anyuci és apuci nyakán él, megteheti, hogy nem vállal el "ciki" gyári munkát és otthon reszelgeti a körmét, amíg nem talál a képzettségének megfelelőt, de aki már önálló életet él, esetleg családja van, vagy családalapításon gondolkodik, nem feltétlenül teheti meg.

2015. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!