Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A baratom allandoan panaszkodi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A baratom allandoan panaszkodik, ideges es rossz kedvu mit tehetnek?

Figyelt kérdés

1 eve vagyunk egyutt, en iden erettsegizem o viszont mar dolgozik. Az utobbi idobe sokat veszekedtunk, szakitottunk is (1 napra:D) tb.. az elmult heekben viszot jo volt minden ezeket leszamitva. De ez elotte ia problema volt. Folyton panaszkodik, ideges hogy nincsen semmire se ideje, ha melobol felhiv altalaban mindig csak arrol beszel milyen sz..ar bent utalja az egeszet, vagy hogy mit kene megcsinalni stb. En meg nem tudok erre mt mondani neki, csak egyutterzekvele, de kicsit mar zavar hogy folyamatosan valami baja van.. Nem kepes siman jo kedvu lenni.. vagy hogy rolam kerdezzem.. megkeredezi h miujsag es ha mondjuk tanulok vagy barmi nem is nagyon kerdezget utana hogy mit stb.. Olyan mintha en is csak egy nyug lennek a hatan..

A sajat hazanal is sok a tenni valo, epitkezett tb de mar keszen van be van rendezve ilyen aprosagok vannak hogy megigaztani a butorokat, letakaritani felfurkalni a fogantyukat, vezetekeket elrejteni, szunyoghalo szoval ilyen apropok.. en probalok neki aok minden segiteni de van amit pl nem hagy, mert o szerinte nem csinalom meg jol.. de akkor meg erre az volt a valaszom hogy akkor ne is hisztizzen nekem, meg hajtsa a bajait ha nem hagyja hogy segitsek neki..

most is hivott, megint elsorolta h semmi kedve bemenni dolgozni ilyen melegbe, be se megy, kajalni se volt meg ideje mert meg van egy ket elintezni valoja.. mondom szaladj be vmi peksegbe vagy vhova nem tart semeddig.. erre kicsit ram formedve hogy DE NINCS RA IDEJE...

Mondta h ott hagyj a munkahelyet, de mar ezt is mondtam neki hogy sak ugy hagyja ott ha van masik helyette...


A kerdesem az lenne hogy mivel kuszobolhetnem ezt ki, probalkoztam sok mindennel sutemenyejet sutottem neki, kajakat, a szexet mar nem is irom mivel kb. nincs kede ugy hozza hogy faradt, es heti 1x ha egyutt vagyunk hiaba veszek fel ilyen olyan rucikat, vagy lepem meg reggelm sajnos nem kapom viszonozva.. ( nem ezt, hanem ugy osszesegebe a kedvesseet figyelmesseget, hogy oromot okozzon nekem )

Hogyan beszelhetnem meg ezt vele hogy ne legyen olyan hogy en meg egy lapattal ra rakok az ideskedesere, csak rossz hogy ilyen ideges allandoan, regen nem volt ilyen.

Volt rola szo, hogy elmegyunk kirandulni, v par napra a nyaralojukba de mar fel se merem neki hozni hogy penteken ha veez a meloval gyerunk le es pihenjen egy kicsit.....

. koszi a valaszokat


2015. jún. 4. 11:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az elejen kicsit hulyen fogalmaztam, en konnyen beszelek nyilvan h nem dolgozok 30 fok melegben, en megertem ot hogy milyen rossz, de a lenyee az hogy mindennap ha beszelunk a munkahelyerol ugyanazokat mo djahigy : szar minden... es ezt rossz mar hallgatni tobb idon keresztul..
2015. jún. 4. 11:40
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát nekem ez úgy jön le, hogy eddig jó kis kényelmes, elkényeztetett dolga volt (nyaraló..), és most megcsapta a 'felelôsség' szele és hogy van amit muszáj megcsinálni azaz most esik le a tojáshéj a fenekérôl. A felnôtté válás lépései. Nem tudom, hogy a magyar Rossmann-ban kapható-e, de én itt külföldön onnan veszem a Tetesept-tôl a Ginseng+Ginkobiloba energiatablettát. 1x/nap kell beszedni, a pasimbak is adtam belôle és már ketten szedjük :) Aktívabbá, éberebbé tesz, este is érezhetô a hatàsa még úgy is hogy reggel 6-kor szedjük be. Ezt tudnám ajánlani a Chlorella algatablettát. 28/N
2015. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt tudnám ajánlani ÉS A chlorella alga tablettát. (helyesbîtve:))
2015. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ülj le vele ,mély beszélgetés kell,hogy a probléma megoldódjon ,utána ha mindent megbeszéltetek
2015. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.. hat mar felnott, mert 27 eves szoval meg nem is ez a fiatalabb kori cirkusz hogy minden a nyakaba szakad.. beazeleni sokszor beszelgettunk mar errol de nem jutottunk elorebb ezert varnek konkret szohasznaltot vagy helyzet leirast ugy h azember sajat magabol indulna ki.. minden nyug neki sajnos, nem orul semminek se, ha meg mar en is mondtam hvmi bajom van/volt mar az is azvolt neki hogy en most ilyenekkel b*sztatom nincs erre is energiaja...
2015. jún. 4. 11:55
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Egy ilyen pesszimista alakkal nem beszélgetnék semmit.Változtasson magán,vagy mehet isten hírével.Egoista,csak magával foglalkozik,és elszívja a negatív dolgaival másnak az energiáját.
2015. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég összetett problémának tűnik, de először is:

A társkapcsolat arról szól, hogy ha az egyik félnek problémája van, akkor a másik együttérez, támaszt nyújt. Ez nem feltétlenül fizikai segítséget jelent, pláne kéretlenül. A munka elkezdése mindenki számára nehéz, hiszen óriási felelősség, kötelesség szakad az ember nyakába a korábbi kötetlenség helyett.

A másik, hogy ha neked igényed van arra, hogy elmondd, mi foglalkoztat téged, akkor mondd el - ne várd, hogy a másik találja ki, hogy mit szeretnél! Nem gondolatolvasó! Gondolj bele: a saját problémáin kattog az agya, neki eszébe sem jut, hogy te is szeretnél beszélni a te dolgaidról.

A harmadik: kommunikáció! Az ilyen "akkor ne is hisztizzen nekem" típusú kommunikáció megmérgezi a kapcsolatot! Még ha te jogosnak is érzed (és a te szempontodból akár jogos is lehet), egy kapcsolatban megengedhetetlen, mert ott mindig KÉT ember érzései, igényei jelentkeznek egyidejűleg, ezért semmi nem fekete, vagy fehér. Tehát ha te leszólod az ő problémáját, még ha úgy is érzed, hogy ehhez jogod van, akkor ő mindenképpen rosszul fogja érezni magát, és ha rosszul érzi magát, akkor úgy is fog reagálni: panaszkodással, hisztizéssel, veszekedéssel.

Összefoglalva: akkor lesz jó társkapcsolatod, ha úgy viselkedsz, hogy abban a másik fél jól érezze magát. Ha félretéve az egyéni sérelmeket, sértődéseket tudsz támasza lenni, javítani a kedvét. Te most azt várod el tőle, hogy legyen jó a hangulata, és legyen veled kedves, miközben te is ráteszel egy-egy lapáttal arra, hogy rossz kedve legyen.


Mindezzel együtt a leírásod alapján a párod sem éppen empatikus, eléggé saját magával van elfoglalva. Nem egy szerencsés személyiség társkapcsolatra. De tapasztalatból mondom, hogy ha nem elfogadással és együttérzéssel reagálsz, akkor ez csak romlani fog.


Ami a kirándulást illeti, mondhatnál például valami ilyesmit:

"Tudom, hogy mostanában nagyon fáradt és kimerült vagy. Tudod, én nagyon fellelkesedtem a kirándulás ötletétől, nagyon vágyom néhány közösen eltöltött napra, amikor végre félretehetjük a hétköznapi problémákat és csak egymásra tudunk figyelni. Örülnék neki, ha ez megvalósulna, mit szólsz hozzá?"

2015. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gyerekek, meg se fordul a fejetekben hogy a legnagyobb gond valóban az hogy csupán fáradt??! Arra meg be kell valamit vinni a táplálkozásba, hogy bírja a tempót. Vagy keressen másik állást, de mint tudjuk az nem túl egyszerû, sokszor lutri.
2015. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én meg egy 6-os félével nem járnék! Pont ő beszél egoizmusról... XDDDDD
2015. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi a hetes a reszletes valaszt, azota mar szova tettem neki telon is, akkor ia vegre sikeult megnevttetnem eskuszom jobb kevem lett nekem is hogy valami vicces dolog tortent vele :) ..

Utolso igen faradt azegeny ezt tudom is, de ha tobb hete faradt akkor valamit szarul csinal, es valtoztatni vagy kihagyni kene vmit..:)

Nem erzem magam onzonek mert szivesen vennek le gondojat a vallarol, meg nem az en piti bajomat meselem el neki, hanem vele foglalkozom.. ha hagyna hogy sgitsek elintezni a dolgait... es ezert zavaro nekem ez mert akkor nem is akarja h jobb legyen :S

2015. jún. 4. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!