Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 4 éves távkapcsolat, elbizonyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 éves távkapcsolat, elbizonytalanodtam, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Ő 27 én 26 vagyok. Anno Efotton ismerkedtünk meg. Budapesten vagyok egyetemista. Jövő héten államvizsgázom. Ő Budapesten dolgozik, de még a szüleinél lakik egyedüli gyerekként Oroszlányban. Egy jó másfél óra lejutni oda. Én meg ugyebár Pesten lakom. A gond ott van, hogy nagyon ritkán tudunk találkozni. Kapcsolatunk első 3 évében koleszos voltam, nehezen lehetett vendéget fogadni Így általában hétvégén találkoztunk. Viszont az anyja egy házisárkány. Nem dolgozik, csak otthon van, és mindenbe beleköt. Hétvégén, fáradtan meg nincs sok kedvem olyanon veszekedni, hogy "miért csak egyszer fordítottam rá a kapu kulcsot a kettő helyett" stb. Emellett meg minden nap felhívja a lányát, ha 1 órával később megy haza, már megy a vita. Plusz dolog, hogy 1 éve egyébként albérletben vagyok, saját szobával, de a barátnőm kb havi kétszer aludt nálam. A baj az, hogy ő annyira Pesten nem szeret, túl zajos neki, én meg a Deáknál lakom, ami szintén nem a legcsendesebb környék, és mindig arra hivatkozik, hogy nem tudja kipihenni magát. Meg ő 4 kor végez a munkahelyén, én pedig 5 re értem vissza, szóval ezért is inkább hazautazott munka után. A szexuális életünk is elég gyatra emiatt. Szóval átlag heti egyszer szeretkezünk. Én többször szeretnék, de sokszor felhozza, hogy fáradt, nem szőrtelenített, ne mindig csak erről szóljon, stb, meg neki amúgy is elég heti 2. (ugye ez sincs meg) Ráadásul fél éve hetente felhozza, hogyha végzek az egyetemmel, akkor már igazán eljegyezhetném. Utána meg őt ismerve tudom, hogy 1 év múlva jön a házasság, aztán még 1 év és gyerek, mert már 2 éve panaszkodik, hogy bizony neki ketyeg a biológiai órája, sok ismerőse van, aki 30 évesen már nem tud gyereket vállalni, meg neki nagy álma volt, hogy 25 évesen családanya lesz. Szóval megmondom őszintén, elbizonytalanodtam. Abszolút házasság párti vagyok, de ez a heti két találka, meg ez a gyatra szexuális élet nem tett boldoggá. Így nem tudom csak úgy mondani, hogy persze, eljegyezlek, úgy lesz. Meg emellett még szívesen dolgoznék 3-4 évet a terveim szerint egy házasság előtt, hogy sikerüljön egy kis pénzt összekaparni. Viszont barátnőm ezt nem érti, mindig azt mondja, hogy a szülők majd úgy is támogatnak, nem kell aggódni. Viszont a szüleim finanszírozták az egyetemi kiadásaimat, szóval én már megkímélném őket a további költségektől. Szóval ez van. Mit gondtok?

2015. jún. 12. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy el kell dönteni a továbbiakat.Logikus megoldás az lenne,mivel ő is Pesten dolgozik,te is ott végzel,neked is nagyobb ott a lehetőséged,ott kellene munkát találnod,ott is kellene összeköltöznötök egy albérletbe.Gyerekes,éretlen felfogása van hogy majd a szülők támogatnak,ebből is látszik hogy nem hajlandó az önálló életre.Én biztos válaszút elé állítanám : vagy összeköltözünk Pesten,és leszakad otthonról,és végre felelősséget vállal a saját életéért,és közösen próbáltok összehozni valamit,vagy ha nem,akkor nem csak a házasságot-gyereket felejtheti el,hanem téged is.
2015. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel, a felnőttség ott kezdődik, hogy nem várom el, hogy a számba repüljön a sült galamb, és ha nem a szüleimmel akarok közös életet élni, akkor alkalmazkodok a társamhoz. A céljaitok most nem egyeznek, nézzétek meg tudjátok elközelíteni, esetleg egy próba összeköltözés valóban sok mindenben választ adhat a kérdéseidre, hogy hogyan tovább.
2015. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok. 4 évet elbsztál az életedből.
2015. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a lány úgy akar férjhezmenni, hogy igazán semmit nem tesz a kapcsolatotokért. Nem szeret a fővárosban lakni. Akkor neked kéne leköltöznöd a mamához? Ennyi idős emberek már ne a szülőktől várják a boldogulásukat. Ez a kapcsolat kihűlni látszik, barátsággal inkább most váljatok el egymástól.
2015. jún. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Fura egy gondolkodása van én most fogok menni egyetemre, a barátom külföldön, mi már most tervezzük az önálló életünket. 30 év felé már nem várhatja el ő sem, hogy a szüleitek fizessenek mindent, mellesleg tényleg elég gyatra a kapcsolatotok. Mi napi 2x 3x szexeltünk és olyasmire hivatkozni, hogy nem szőrtelenített, Az 5 perc tegye meg, jézusom. A te gondolkodásmódodhoz szerintem egy hasonló típusú lány kellene, akivel együtt tudod építeni az életed és nem visszafog.
2015. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eljegyzés előtt, szerintem nagyon jó lenne összeköltöznötök, hogy megismerjétek egymást "lakva". Lehet ő is olyan mint az anyja :)

Ha ezt nem képes megtenni érted, akkor miről is beszélünk? Mert eljegyzésről addig semmikép.

Lehet menekülne ő már otthonról (pl. az anyja miatt), de csak olyan helyre, ahova be van "biztosítva", ezért siettet téged.


A távkapcsolatokról, amúgy az a véleményem, hogy nagy-nagy többségben, ha pl. csak hétvégén tudnak találkozni, akkor a hét 5 napjában egy ábrándba szerelmesek, egy ideálba, aki a fejükben él, olyan tulajdonságokkal ruházzák fel a partnerüket, ami az ideális partnerre jellemző, aztán jön a hétvége a rideg valósággal....a hetek pedig szépen telnek és telnek.

2016. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!