Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elbizonytalanodtam, tudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
3 éve járok egy lánnyal. Mindketten 26 évesek vagyunk. Vallásos volt alapból, de csak olyan szinten, hogy vasárnap elment misére. Azonban fél éve elment egy 1 hónapos zarándokútra, 50-65 éves korosztállyal.Amióta hazajött, átlag már csak heti 1x szeretkezünk, aztán azt mindig meg is gyónja, amíg áldozni megy, addig szóba sem jöhet a szexualitás. Emellett a közös témánk is egyre kevesebb. Egyre többet beszél szentekről, csodatételekről, jelenésekről teljes áhitattal. Én meg mérnöknek tanulok, én inkább a számokban hiszek. Nem akar megtéríteni, vagy ilyesmi, de úgy látom, annyira eltérő a gondolkodásunk, nem tudom milyen vége lehet ennek, így hogy a gyereknevelést elképzeltem. Szeretem őt, de amióta így "megváltozott" valahogy kevésbé kívánom, nem esik vele annyira jól már a csókolózás sem.

2015. máj. 27. 13:21
1 2
 1/12 Interferencia ***** válasza:
54%
Ha ez igaz, mindenképpen kell egy mély beszélgetés a jelenlegi helyzetről és a tervekről, célokról.
2015. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Probald meg megbeszelni vele az aggalyaid. Mond el hogy szereted de ogy nem tudod hogyan folytathatnatok egyutt es hogy egy kicsit vegyen vissza. A szeretkezes nem bun amit meg kell gyonni ha az volna nem lenne ilyen istentelenul jo :D

18/L

2015. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Dobd ki. Akármit is ígér. Gondolj bele, összeházasodtok, gyerekek lesznek és neki elég, ha megint telebeszélik a fejét! Az ilyen senkinek sem kell.
2015. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dreed ***** válasza:
63%
Egyet értek a 3. válaszolóval. Volt tapasztalatom vallásos csajjal,és elhiheted,van az a szakadék,amit már híddal nem lehet összekötni. ne kergesd magad bele ebbe,mert később még nehezebb lesz,
2015. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Hihetetlen, hogy a mérnökhallgatóként ennyire tudod tolerálni, hogy valaki egyszerűen buta és manipulálható. A gyerekeitek is ilyenek lennének. Hiába szereted, sosem lesz közös a világnézetetek és értékrendetek, ez pedig alapvető lenne egy egyenrangú párkapcsolatnál.
2015. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos vannak az ilyen elvakult hívők, akikkel nem lehet mit kezdeni. Vagy mellette maradsz és megpróbálod elviselni, miközben boldogtalan vagy, vagy szakítotok és keresel egy olyan lányt, akivel hasonló a világnézetetek és az értékrendetek.
2015. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mumusan ***** válasza:
46%
Ha Ennyire zavar, akkor jobb lesz neki is ha inkább egy hasonlóan mélyhívővel kerül össze, aki ehhez asszisztál neki.
2015. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Ez nehéz kérdés.

A világnézeti különbségek halálos ítélete egy közös életnek! Ezt nagyon komolyan mondom.

Gondold csak el, ha lesz gyerek (ha sikerül összehozni, mert ezek után a szexualitáshoz ilyetén hozzáállása alapján ez megérne egy külön kérdést is) annak a nevelése állandó vita forrása lesz.

Pl: mi f--ér akarja misére rángatni, miért nem hagyja vasárnap aludni azt a gyereket? Vagy egyházi/világi suli? Első áldozás vagy sem? Hittan/erkölcstan.

Nem téged fog téríteni oké (amúgy csak idő kérdése!!!!!) hanem naponta hallod ahogy a gyerek agyát mossa mint valami Ágnes asszony!

Ebből baj lesz.


A folyamat is látható. Alapból vallásos, most meg a zarándoklat után a fanatizmus kezdeti tünetei. Ez csontosodni és romlani fog! Ahogy ezt látod is nap nap után.

A beszélgetést próbáld meg, de készülj, hogy a fanatizmus válaszai fognak visszajönni, igen csekély az esélyed a sikerre. Úgy fogja értékelni, hogy most isten próba elé állítja, hogy a hite erősebb e, te megkísérted, te a hitét akarod elvenni, stb... stb...


Ha így reagál, merem neked borítékolni, hogy drasztikusan romlani fog az állapot a köv. 1-2 évben, és a totálisan aszexuális fanatikus agy mosott vár rád 5 éven belül.


Nem véletlenül tartom a vallást mentális zavarnak, illetve szociológiai kényszer betegségnek.

(közösségi hatás mint hit adó és tápláló)


Beszélj vele, hívd fel a figyelmét arra, hogy NEM egészséges amit művel. És két záró akkordra készülj fel lélekben. A: elfogadja a segítséget, hogy visszarángasd a normális gondolkodásba B: (fanatikusra jellemző válaszok) ott helyben lezárod vele.


Kegyetlenül hangzik, de ne tudd meg mennyi kínlódást úszol meg ezzel.

2015. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

80-90-es nagyszülőket, dédszülőktől már én sem akartam elvenni az istenhitüket, de ha a barátnőd még nem írtad le teljesen a családtervezésre már alkalmatlan, de még egy ideig dugható kategóriába, akkor beszélgess el vele.


Nyíltan megmondhatod neki, hogy mekkora baromság ma hinni abban, hogy a világ (mai tudásunk szerint sokszáz milliárd galaxissal, galaxisonként tízmillió- ezermilliárd csillaggal) egy Föld nevű bolygó Dunántúlnál is kisebb szegletében pár ezer éve kitalált vallása szerint lett teremtve (amit már akkor megmosolygott magában az elit), és azt annak istene uralja.


Utána kis kompromisszumként mondhatod azt is, hogy persze a keresztény valláshoz ködözik sok kulturális érték is (200 éve nem nagyon égetnek boszorkányokat sem), lehet ma is hagyományápolási szerepe egy modern család életében, erkölcsi útmutatásai illenek az európai családmodellhez, ma már miséken is sokszor olyan példabeszédeket mondanak, amikbe nem vallásosként se lehet nagyon belekötni, mert azok a kultúrkörünkben helyesként elfogadott viselkedésről, életvitelről szólnak. Japánok többsége is már pl. a sintóista hagyományokat kabalából, hagyománytiszteletből ápolja, de nem hisz bennük vallásosan.

2015. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz dolog ez........

Hozzád hasonlóan diplomás mérnök vagyok és nagyon furcsállva olvastam a soraidat a partnereddel kapcsolatban....ez a felállás a tűz és víz ellentéte.

Nem tudom hogyan bírtátok ki egymással 3 éven keresztül, de ez a kapcsolat eleve halálra van ítélve....mert egészen más értékrendetek van....ezt a különbséget szerintem nem lehet csak úgy áthidalni, egyszerűen nem passzoltok össze.

Nem fogok kertelni....azt javasolom Neked, hogy minél hamarabb zárjad le a kapcsolatot szeretetben, békességben és keressél egy olyan Nőt akihez tényleg vonzódni tudsz, és ő is hasonlóan érez irántad+és ami nagyon fontos ki is mutatja ezt feléd. Változtass!!!!

37F

2015. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!