Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Hogyan viszonyulnátok a dolgokhoz? Támogatnátok vagy sem?

Figyelt kérdés

A párom a tramadol nevű gyógyszer függője. (Tramadol egy opiátot is tartalmazó gyógyszer, amelyet fájdalomcsillapításra szoktak alkalmazni).

Megígérte, hogy abbahagyja, csak miattam, mert nem akar elveszíteni. Annyit kért, hogy várjam meg a suli végét (egy felnőtt továbbképzésre jár).

Szokott időnként egy vagy két nap szünetet tartani. Ez azt jelenti, hogy aznap nem vesz be gyógyszert, mert így kordában tudja tartani és nem fog többet kívánni belőle.

De az ilyen napokon, délelőtt még normális a hangulata, dél körül, délután viszont hangulatingatozik, rámförmed ha csak valamit kérdezek, elzavar, goromba, talán ideges is.

Mondtam neki, hogy támogatni fogom az elhatározását és talán így neki is könnyebb lenne, ha itt lennék támaszként. Igen ám, de az ilyen szünetnapokon, megrémülök a viselkedésétől, az egész helyzettől. Rámförmed ok nélkül, mogorva és sokszor elvonulok inkább sírni.

Nem tudom mit tehetnék? Támogassam továbbra is, vagy beszélgessek el vele, hogy nekem is nehéz ezt csinálni és nem biztos, hogy ezt a viselkedés 7 héten át (ennyi a leszokási idő szerinte) elviselni? Ez ugye bár a kapcsolat végét is jelentené.

Ti mit csinálnátok? Volt valaki hasonló helyzetben?



2015. jún. 14. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj de nem egészen értem a dilemmádat, egyik esetben beszélsz vele és szakítasz, a másik esetben pedig támogatod, de abból is lehet, hogy szakítás lesz. Akkor pedig inkább támogasd, aztán lesz, ami lesz. Már ha tényleg leszokik
2015. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az okot kellene kezelni, ami miatt függővé vált. Szakember segítségével.
2015. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy nem tudom mit tehetnék, hogyan kezeljem a helyzetet. Bízzak abban, hogy leáll a dologgal és bírjam ki a tisztulási időt, vagy csak "vesztegetem az időmet" egy ilyen fiú/férfi mellett.

Egy-egy alkalommal el fog az az érzés, hogy ennek soha nem lesz vége, nem fog változni, még ha meg is próbálja lerakni.


Az, hogy miért kezdte el, arra azt mondta, hogy mert jó érzés, jó érzéssel tölti el. Rákérdeztem, van-e bármilyen érzelmi, pszichikai, lelki oka, vagy bármilyen megrázkódtatás, amiért használja a tramadolt... vagy amiért benzodiazepint. A válasz az volt, hogy nem, nincs semmi.

2015. jún. 14. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!