Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezek már az alkoholizmus első jelei? Van egy barátom, ő 23 éves én pedig húsz. Már 7 hónapja vagyunk együtt, de nagyon aggódom miatta, mert nagyon szeretem és tudom, hogy megérdemli a szeretetem.

Figyelt kérdés

Adott a helyzet. Nem túl válságos, sőt lehet csak én reagálom túl. Szóval, havonta egyszer mindig írtózatosan berúg a haverjaival. De sokszor nem kívánja, nem is szokott inni hétköznaponként, meg máskor sem.


Sőt...Másfél hónapja nem volt részeg, de a hétvégén lement a Balatonra és péntektől-hétfő hajnalig be volt állva.Telefonon hívtam, onnan tudom. És ez mindig megtörténik...Hogy sokáig semmi, de a haverokkal egész maratonokat tolnak le. Lehet a haverjaival van gond?


Sokszor másod és harmadnapos és mindig mondja, hogy bűntudata van és rosszul érzi magát.


Azért aggódom érte, mert ezt leszámítva minden remek. Még sosem volt velem ilyen figyelmes, törődő egy pasi sem. Tényleg aranyszíve van,ráadásul intelligens, sportol, egy igazi egyéniség.Mindig kiáll mellettem és előfordult olyan is megvédett. Érzem, hogy szeret és én is imádom őt, pont ezért nem akarom elveszíteni.


Nagyon kérlek segítsetek, mert ha ez nem volna azt hihetném egy álomban élek.


20/l



2015. jún. 19. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Az alkoholizmustól ez nagyon, nagyon messze van.
2015. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Igen menekulj mindig igy kezdik egy par berugas aztan napi egy sor aztan maar napi reszegseg.

egy felnott ferfi nem reszeg 3 napig ez felelotlen onrombolo viselkedes

2015. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Estienne ***** válasza:
64%

Az alkoholizmus az, mikor rendszeresen fogyaszt alkoholt. Legyen az minden nap, ha még csak egy üveg sör is.


De ez nem az, csak kicsit jobban elengedi magát a havverokkal.

2015. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Inkább az a gáz, hogy megfordul valaki fejében, hogy ez alkoholizmus.


Ha hetente csinálná ezt, megérteném, de ha havi egyszer valaki részeg, és valaki csak úgy tudja élvezni a bulit, az miért baj?

2015. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát.

Most megnyugtattatok, hogy csak túl reagáltam a kérdést.

De ha mégis zavarna, hogyan beszélhetném meg vele?

Mert még sosem mondtam neki, de talán ha elmondanám, hogy aggódom miatta.

Hogyan kezdjek bele? Tudom, hogy meglehet vele beszélni bármit.


Már az is megfordult a fejemben, de ez lehet önzőség, hogy miattam ne igyon egyáltalán, vagy ha igen akkor azon ritka alkalmak során is csak mértékkel.

2015. jún. 19. 15:45
 6/13 Estienne ***** válasza:
33%

Amíg nem okádja szét magát, nem viselkedik kompromitálóan, nem csinál hülyeség, nem nézz ki gusztustalanul és nem árt senkinek, (magán kívűl) akkor ez téged miért is zavar?


Ha meg majd valamelyik bekövetkezik, azt szóvá teheted.

2015. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Noha ez nem alkoholizmus, megnyugodni sincs okod. Több olyan pasit ismerek, akit ugyanígy csak néha kap el a gépszíj. Az egyik pl, állítom, a világ legjobb iparosa lehetett volna (szakmát a személyiségi jogai miatt nem írok), ha nem lettek volna ilyen elhajlásai. Kb két-három havonta elkapta a gépszíj, és olyankor napokig nem lehetett rá számítani. Eltűnt a föld színéről, (jellemzően valami pincében fetrengett) nem járt be dolgozni, a családja sem tudott róla semmit.
2015. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Vele ez nem történhet meg.

Ahhoz túlságosan is szeretem.

Eldöntöttem, hogy beszélni fogok vele.Biztosan megtudjuk beszélni és azt is tudni fogja, hogy csak jót akarok neki.


Köszönöm a válaszaitok :)

2015. jún. 19. 16:57
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos így kezdődik Még nem alkoholista de az lesz, ha így folytatja, tapasztalatból mondom. Még most álljon le, amíg nem késő!!!
2015. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Egy alkoholistának gyakorlatilag soha nincs tiszta pillanata.

Az, hogy ő havonta vagy kéthavonta egyszer bulizik egyet a haverokkal semmit nem jelent. Berúgni nem olyan nehéz, pláne, ha ritkábban szokott inni.

2015. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!