Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Több, mint 2 és fél éve vagyunk együtt a párommal - nagyon szeretjük egymást, de most úgy érzem át lettem verve.

Figyelt kérdés
Inszeminációra készülünk, és szükséges volna egy papírt vinnünk arról, hogy élettársi kapcsolatban vagyunk egymással. Párom említette, hogy van egy nagyon jó ügyvéd ismerőse, majd hozzá elmegyünk és megírja a papírt. Ezzel nem is volt semmi probléma, elintézte, tegnapra kaptunk is időpontot. Indulás előtt nem sokkal beszélgettünk, amikor is elszólta magát, hogy nem csak ezt a nyilatkozatot fogjuk megíratni, hanem kötünk egy élettársi szerződést is a vagyoni dolgok miatt, mert hát neki az nagyon fontos és anélkül nem is akar semmit. Na már most! Ez a nagyon okos gondolat, nem egészen az Ő fejéből pattant ki, ebben egészen biztos vagyok, ugyanis az apjával, akivel nekem mérhetetlenül rossz a viszonyom, meg van róla győződve, hogy én kizárólag a vagyona miatt vagyok a fiával. Addig-addig tömködte a fejét ezzel, hogy mikor a párom megemlítette neki ezt az ügyvédi dolgot, apuka tuti kapva-kapott az alkalmon. Ami a legjobban felbosszantott, hogy az ügyvéddel mindezt a hátam mögött már előre le is tisztázták, nekem tegnap annyi dolgom lett volna, hogy aláírom a szerződést. Na de így??? Nem kellett volna ezt velem is megbeszélni? A tegnapi vitánk során olyan arcát mutatta, amit eddig nem is nagyon ismertem, ezért is vagyok benne biztos, hogy apuka keze is benne van a dolgokban. Mindig sikerül közbeavatkoznia...kezd ebből elegem lenni. El vagyok keseredve! Szeretem a párom, de ez most egy olyan lépés volt, amit nagyon nehezen tudok lenyelni.
2015. jún. 19. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt az volt a gáz, hogy nem beszélte meg veled. De könyörgöm, a 21.századba élünk, ahol még azt is lepapírozzák, ha vesz valaki 1 muskátlit 600 forintért, a házassági, vagy élettársi vagyonjogi szerződésen nem kell fennakadni, ha minden jól működik, akkor soha nem kerül elő. Ha viszont nem, akkor több év pereskedéstől, és több százezer perköltségtől szabadít meg. Ezen ne akadj fent, de abban teljesen igazad van, hogy meg kellett volna veled beszélni.
2015. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

"egy élettársi szerződést is a vagyoni dolgok miatt, mert hát neki az nagyon fontos és anélkül nem is akar semmit."

"meg van róla győződve, hogy én kizárólag a vagyona miatt vagyok a fiával."

"ez most egy olyan lépés volt, amit nagyon nehezen tudok lenyelni."


Minden tiszteletem apukáé, ha már a fia hülyének született, legalább neki van esze. köszönjük emese

2015. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jól látod, nem a szerződéssel van a probléma, hanem azzal, hogy nem szólt egy árva szót sem, hogy erre készül. Ha nem beszélgetünk az ügyvédhez menetel előtt, akkor én ott szembesülök azzal, hogy ők már megírták a tervezetet és pisloghattam volna nagy boci szemekkel, hogy Mi vaaaan? Én erről nem is hallottam. Amikor meg rákérdeztem, hogy miért nem szólt nekem arról, hogy beszélt az ügyvéddel, az volt a válasz, hogy nem volt rá alkalom. Könyörgöm, együtt élünk! Nem volt alkalom? Átverve érzem magam...
2015. jún. 19. 09:00
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

nézd neked pont semmi közöd ahhoz, hogy az ő SAJÁT vagyonukat hogyan hajlandóak egy élettársi kapcsolatban kezelni.

jó hogy nem kérdeztek meg, nem a te lóvédról szolt a paír. ja hogy te a sajátodnak érezted már? na látod, pont ezért irodott az a cetli.

2015. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem éreztem semmit a magaménak, nem is tartanék semmire igényt, nekem is megvan a sajátom. Nyilván Te jobban átlátod ezt a helyzetet, de köszi a válaszodat! Amúgy meg, ha nem tévedek, akkor egy szimpla élettársat amúgy sem illet meg semmi, ha esetleg szétmegyünk...
2015. jún. 19. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Én neked adok a kommunikáció hiánya miatt igazat, tök mindegy, hogy kinek mennyi pénze van, le kell ülni, és meg kell beszélni.

Amúgy az utolsóra reagálva, követelheted azt a vagyonszaporulatnak a felét, amivel a vagyonotok az életközösség alatt nőtt.

2015. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Jól esik, hogy valaki egyetért velem. Azt gondolom egy jól működő kapcsolatban meg szoktak beszélni egymással fontos dolgokat a partnerek. És igen, fáj, hogy semmibe lettem nézve.
2015. jún. 19. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!