Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval 2 éve ismerek egy lányt akivel már másfél éve együtt vagyunk.Távkapcsolat, 19 évesek vagyunk, nagyon messze vagyunk egymástól 2 hetente szoktunk találkozni.Voltak kisebb nagyobb gondjaink mint minden kapcsolatban, ezeket nagyrészt én kezdeményeztem és 99%-ban az volt az ok, hogy keveset foglalkozik velem.Régen ez nem volt így.Rendesen tudtunk beszélni de bármiről.Érződött a lelkesedése, hogy érdeklődik irántam tényleg jól elvoltunk.

Viszont úgy már január óta kimerül annyiban a napi kommunikáció, hogy "Szia, hogy aludtál?Az jó, én is.Megyek ebédelni.Megjöttem.Kimegyek a kertbe mert anyu megkért rá.Itt vagyok de most anyu megkért, hogy teregessek ki.Vagyok, fürdök aztán leszek.Itt vagyok de elmegyek sorozatot nézni anyuval meg vacsizok majd leszek.Na jóéjt...." Minden nap.

Amikor találkozunk akkor tök jó minden, vannak programok, tudunk beszélgetni, szórakozni, hülyülni szóval így élőben egyáltalán nem lapos a kapcsolat.

Konkrétan már azt is megmondtam neki, hogy beérem én azzal is ha napi egyszer masszívan egy órát csak velem van és beszélgetünk mert ezt már nem bírom, hogy egy -éppen mit csinálok- naplónak használ.

Többször mondja szeret és, hogy én vagyok a legjobb dolog az életében, bármit megtenne értem és nagyon hosszútávra tervez velem.

Viszont ezt én ha nem vagyok vele fizikailag egyáltalán nem érzékelem.Jó persze amikor vizsgaidőszak volt akkor kénytelen voltam elviselni ezért nem is említettem meg neki mert tisztában voltam vele, hogy tanulnia kell.De már nyár van és még mindig ilyen a helyzet.


Szóval a lényeg igazából most jön:

Tavaly nyáron alig tudtunk együtt lenni mert egész augusztusban dolgozott azért mert az anyja megparancsolta neki.Az egy nagyon rossz hónap volt mert szinte még annyit se tudtunk beszélni amennyit általában és csak egyszer tudtunk találkozni.Azóta megígérte, hogy ezen a nyáron nem megy el mert terveztük, hogy elmegyünk kirándulni a hegyekbe, strandolni stb..De tegnap előtt közölte, hogy megy....mert az anyja megparancsolta neki és, hogy ő nem tehet ellene semmit.Én meg leírtam neki, hogy szerintem az ember nem így viselkedik azzal akinek sokszor mondja, hogy bármit megtenne érte.Mert én érte hagynám a p*csába azt a szájbab*szott munkahelyet.

Na és akkor megkérdezte azt ami miatt úgy döntöttem, hogy megérdeklődöm más mit gondol erről:

"Mi garantálja, hogy ha nem megyek augusztusban dolgozni akkor még sokáig együtt leszünk?"

Én meg így teljesen ledermedtem.Megkérdeztem, hogy ezt a kérdést most k*rvára komolyan gondolta?Ő meg csak nem tudom nem tudom...De az ehhez hasonló kérdések nagyon gyakran vannak pl múltkor amikor mondtam neki, hogy ha ilyen helyzet van legalább a kisujját megmozdíthatná értem és tenne valamit amivel rendbe hozza a dolgokat.Ő meg erre:

"Ha teszek valamit akkor újra normális lesz minden?"

Most az ilyenekre mit kéne válaszolnom?...Ezek szerint inkább megkérdezi minthogy megpróbálja mert feleslegesen nem akarja pazarolni rám az energiáját?Vagy csak én gondolom, hogy ez így van?Szerintem azok alapján amiket mondott nem így kellene reagálnia a helyzetre.Mert én egyszerűen már annyi baklövését elnéztem neki, megbocsátottam neki akkor amikor okot sem adott rá.De ezt már nem bírom idegekkel, hogy-hogy lehet ennyire nemtörődöm pedig csak ha egyszer megpróbálná, ha egyszer. Én megbocsájtanék mert nagyon szeretem.

De nem, ehelyett idióta kérdésekkel bombáz "Mit tehetnék?Fogalmam sincs mit csináljak..."


Nagyon jól tudom, hogy nem várhatom el tőle, hogy napi 24/7-be velem foglalkozzon, nem is várom el.Én csak napi 1 órát kérek de ő egyszerűen nem veszi észre, hogy néha bizony tenni kell a szerelméért ha azt akarja, hogy vele maradjak úgy ahogy régebben én tettem nagyon sok mindent érte és nem csak annyit kérdezni, hogy ha egy akadályba ütközünk, hogy "most akkor tényleg vége?"



2015. júl. 3. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de kicsit naiv a felfogásod, ha úgy gondolod, a barátnődnek joga van "ellenszegülni" az anyja kérésének, hogy 19 évesen dolgozzon nyáron egy hónapot, mert te strandolni szeretnél vele.. Valószínűleg ő is jobban szeretne csavarogni, de nem csak jogai, hanem kötelezettségei is vannak otthon, amiért eltartják. Vagy szeretnél vele összeköltözni és önálló fizetésből fenntartani magatokat, mint azok, akik komolyan gondolják a közös jövőt..? Akkor talán neked is azon kellene agyalnod, hova menj dolgozni nyáron, hogy ez megvalósulhasson.

Egyébként pedig őszintén, miről beszélgessen veled napi 1 órát? Miféle témákat szoktál feldobni neki? Mert ha számára a nap szenzációja, hogy megint tanult/dolgozott, aztán elvégezte a házimunkát, abból nem lehet többet kihozni, mint amit leír neked. 2 év után kimerülnek a témák, megbeszéltetek mindent, elmeséltetek egymásnak mindent, ilyenkor már a közösen átélt élmények következnének, és a közös élet.. Nagyon éretlenül viselkedsz, és mégis te játszod a sértődöttet, amiért bizonyítja barátnőd neked eléggé a szerelmét, hogy méltó legyen a viszonzásra.. Ne erőltessétek ezt a párkapcsolat-dolgot, mert nem neked való. A távkapcsolat legalábbis biztos nem..

2015. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló neked sok kiégett kapcsolatod lehet ha azt hiszed 2 év után a mindennapi unalmas életen kívül nem lehet másról beszélgetni.A barátommal 7 éve vagyunk együtt és mindig találunk témát.Tegnap például csak egy tarantino filmről dumcsiztunk órákon át ;D
2015. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó most jön az h hűűű egy filmről hát ez baromi jó kapcsolat lehet,,,igen baromi jó kapcsolat.Olyan amit te sose fogsz megtapasztalni ilyen felfogással :)
2015. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%-os, te lelki szegény vagy. Szerencsére nekem is van miről "dumcsiznom" a párommal, akivel évek óta együtt élünk, de itt elvétve gondolok filmekre.. Van ugyanis tartalmas közös és valódi életünk, amit együtt élünk, tervezünk, szervezünk, élvezünk. Egy film már nem igazán tud olyan alaptémát felvetni, ami ne fordul volna elő közöttünk az elmúlt évek során. Ha számotokra ez mégis mindennapos esemény, akkor lehet, hogy eltelt az a 7 év, de valószínűleg egymás mellett üldögéléssel.. Ha téged távkapcsolatban kielégítene, hogy filmkritikákat olvasgass a párodtól napi szinten, akkor egészségedre. Ezt hívják alacsony igényeknek, de legalább könnyen boldoggá lehet tenni.
2015. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ennyi erovel barmely jellegu emberi kapcsolatrol el lehetne mondani, hogy 2 ev utan kimerulnek a temak.nekem nincs baratnom viszont a legjobb baratommal mar alt iskolas korunk ota ismerjuk egymast es mindig ha osszeroffenunk tudunk jokat csevegni
2015. júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
na mindegy mert a vegen en is kapni fogok itt a pszichiater kollegatol aki egy iras alapjan egy kesz diagnozist allit elem a lelki problemaimrol
2015. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös, az esemény, ami a felvázolt kapcsolatból kimarad, az az "összeröffenés". Akit az ember hosszabb ideje ismer, általában a gondolatait is ismeri, úgyhogy új/közös élmények hiányában marad a napi rutin. De ha te a gyerekkori barátoddal napi masszív 1 órát tudsz beszélgetni neten keresztül témaismétlés nélkül évek/évtizedek óta, és nem arról, hogy épp milyen sorozatot néztek, vagy milyen házimunkát végeztek, adhatnál tippeket a kérdezőnek. Ő is dobhat fel témákat csevegés közben.. Szakértőnek tűntök az érdeklődés folyamatos fenntartásában. Pont erre van szüksége a srácnak! Lássuk a csodát..
2015. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kevés személyes találkozás mellett nem csoda,ha elfogy az érdeklődés,kierőszakolni meg nem lehet a figyelmet. Vagyis ki lehet,de az nem ugyanaz és nem olyan,mint ami természetes érdeklődésből fakad. Mi lenne,ha meglátogatnád a barátnődet augusztusban,mikor melózik? 3éve megismertem nyár elején egy srácot. Nagyon szimpatikusak voltunk egymásnak, nem is kellett sok idő,hogy egymásra találjunk. Csakhogy mikor megismerkedtünk nekem már megvolt a munkahelyem a balatonparton,amit nem mondtam le mert kellett a pénz. A srác, akivel azóta együtt is élünk, egész nyáron címerezett meg mindenféle diákmunkát elvállalt, hogy hétvégenként meg tudjon látogatni. Egyébként hétvégén is dolgoztam, de ő látni akart és megtett érte mindent, azóta is egy pár vagyunk.
2015. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na azóta eltelt egy kis idő.Kiderült szándékosan nem akart velem találkozni.Ugyanis 2-3 hónapig valami másik sráccal csalt aki még nálam is messzebb lakott.Amikor augusztus elején szakított velem azt mondta már nem érez semmit irántam.Úgy szereztem tudomást a másik srácról, hogy mielőtt letiltott faceről kirakott egy közös képet ezzel a szöveggel: "már 3 hónapja együtt".Szóval ja, nem volt semmilyen nyári munka.Félév múlva megkeresett, hogy bocsánatot kérjen és még találkozni is akart.(lol) Azóta azzal a sráccal szakított, majd összejött egy másikkal akivel 2 hónap után szakított mert a csávó lenyúlta pénzzel, hazudott neki az életkoráról és úgy az egész életéről és még valami frankó egzotikus kis nemi betegséget is elkapott tőle.Aztán most összejött megint vmi másik sráccal.Ezt a sok dolgot onnan tudom, hogy minden kib*szott héten elpanaszkodja nekem, hogy mi éppen a gondja-baja.

Röviden így ért vége az ő "élete szerelme" sztorija és a marhaságai, hogy össze akar költözni velem egy életre, nem bírná ki nélkülem stb.Gondolom azért keresett meg, hogy ismét egy naplónak használjon mert ezzel a húzással egyébként minden barátját elvesztette és nem volt kivel "beszélgetnie", én pedig egy naiv hülyegyerek voltam aki mindig minden problémáját megoldotta még olyat is amihez egyébként semmi közöm nem volt.Na mindegy.Ha érdekel valakit: Egy nagyon boldog, harmonikus és stresszmentes párkapcsolatban élek már egy ideje ahol a lelkesedés nem csak az én részemről érezhető.Habár elég sokat beszélgetünk neten, ha mégse ér rá egyikünk nincs semmi drámázás mert 1 órára lakunk egymástól, ebből kifolyólag elég gyakran tudunk találkozni.Örülök, hogy így alakult mert végre újra elkezdtem élni a saját kis pörgős, mozgalmas életemet és nincs aki érzelmileg lehúzzon.Szóval aki ilyen helyzetbe került annak csak azt tudom mondani mint mindenki más aki már átélt ilyet: fel a fejjel, nem dől össze a világ.

2016. febr. 2. 15:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!