Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanátok ebben az esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Régen nagyon szerettem a barátnőmet, de kezdem azt érezni, hogy teljesen más az értékrendünk és teljesen más az életcélunk.


Együtt élünk egy albérletben, én dolgozom, ő még tanul. Javarészt én tartom el, ő néhány tízezer Ft-tal beszáll a havi költségekbe, már amikor van rá pénze, én havi 200-300.000 Ft között költök kettőnkre.


Elvileg a nyáron dolgozna, de esélytelennek látom, hogy bármit is fog csinálni. Az ő élete most az, hogy eljár a barátaival bulizni, nekem marad a munka. Amikor reggel felkelek, ő alszik, amikor este aludnék ő még filmet néz.


Egyszerűen azt érzem, hogy hátráltat és visszafog. Kicsit semmirekellőnek tartom. Úgy érzem mostanában, hogy nem illünk össze. Ti szakítanátok ebben az esetben?


2015. júl. 10. 19:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A vacsorát néha megcsinálja, ha bevásárolok hozzá. Meg el szokott mosogatni, de húzza miatta a száját.


Mostanában az a hobbija, hogy hülyeségeken elkezd pörögni. Ma segíteni akartam neki megoldani egy problémáját, és lebaszott, hogy majd ő megoldja, ha akarja, hagyjam békén.

2015. júl. 10. 20:54
 12/18 anonim ***** válasza:

Én nem szakítanék, ha a párom még tanulna, ezért nemigen tudna hozzájárulni a költségekhez, hiszen egyértelmű, hogy nincs még keresete. Viszont akkor annyit segítsen, hogy a házimunka java részét ő vállalja.

De ha úgy érzed, hogy más az értékrendetek és az életcélotok, akkor lehet, hogy tényleg csak a szakítás marad, mert így hogy terveznétek közös jövőt?

2015. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bírom ezeket a sulis girnyókat akiket így eltartanak,mindig horogra akad egy lúzer akit ki tudnak használni.
2015. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hány évesek vagytok?
2015. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Te már tudod a választ.

Ennél már csak rosszabb lesz. Kell ez neked? Váláskor meg visz mindent, amiért te dolgoztál meg. Ezt akarod? Szerintem nem.

2015. júl. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

Igazság szerint nekem az a véleményem, hogy aki tanul, annak az első az iskola! Ráér dolgozni egész álló életében, legalább most, amíg a sulit be nem fejezi, hadd legyen "gyerek" és hadd szórakozzon. Hamarosan úgyis belecsöppen a munka világába, akkor már nem lesz se ideje, se ereje szórakozni járni, ennek most van itt az ideje.


De téged is megértelek, hogy neked meg rosszul esik azt látni, hogy ő mást se csinál, csak henyél és bulizik, miközben te kidolgozod a lelkedet is. Nehéz kérdés.


Én nem várnám el, hogy iskola mellett dolgozzon is. Először igenis legyen meg a szakmája, diplomája, akármije. Aztán utána úgyis be kell állnia a mókuskerékbe... De addig hadd éljen egy kicsit. Dolgozni lesz még épp elég ideje az életben.


Viszont azt elvárnám, hogy ha már ennyi szabadideje van és így ráér, akkor a házimunkából vegye ki a részét, ne maradjon már az is egy az egyben rád. Azért nem olyan nagy meló elmosogatni 2 tányért meg 2 poharat, miután kettesben megvacsoráztatok, hogy amiatt húznia kelljen a száját. Erről igenis elbeszélgetnék vele. A többit lenyelném, mivel diák még.

2015. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért érdekelne, hogy mi lett a történet vége... Szakítottatok végül?
2015. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem mindenki képes elviselni, hogy a másik teljesen más élethelyzetben van. A barátnőd még tanul. Ha mellette dolgozni kezd, akkor lehet a tanulás rovására megy. Én sem dolgoztam egyetem alatt tul sokat, nyáron sem, én ösztöndíjból éltem. Az nem fordul meg a fejedben, hogy ha ez annyira zavar, ne legyen közös háztartásotok és ugy legyetek együtt? Vagy simán elvárnád tőle, h ne éljen egyetemistaként egyetemista életet (én ezért költöztem koliba a szüleim elől... ). Sok pasi fóbiásan fél eltartani a nőjét (nem a kérdezőre, hanem válaszolókra gondolok itt), én is tartottam már el a pasimat, amikor összeköltöztünk.

A 2-300ezer meg picit sok. Nagy lábon vagytok.

2015. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!