Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Majdnem húsz év házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Majdnem húsz év házasságot követő özvegység után, amikorra a gyerekek már kirepültek, ráadásul fiatalabb férfi oldalán - szabad-e újrakezdeni?

Figyelt kérdés

A kérdés egyik részét egy másik helyen már feltettem, de azt hiszem, az egészet egyben érdemes leírni. Egy új párkapcsolat kezdetét nem akadályozhatják egyes, az átlagostól eltérések - de ha olyan sok van belőlük? Kíváncsi lennék megértő véleményekre azzal együtt, hogy a döntés - természetesen az enyém.


Csak röviden, de privátban szívesen írom hosszabban is: nagyon korán házasodtam és szültem (iker fiúkat), így amikor 38 éves koromban a férjem balesetben meghalt, a gyerekek már nagyok (kezdő egyetemisták) voltak, és azóta egyre inkább már a saját életüket élik. Több mint egy évvel ezután megismerkedtem egy nálam fiatalabb férfival, és bár magam sem gondoltam volna, de a kapcsolatból szerelem lett és tartós. Most 41 éves vagyok, és nagy döntés előtt, ami szerint lehet ez a kapcsolat komolyabb is.


Úgy gondolom, hogy itt már sok olyan tényező van, ami nagyon eltér az átlagtól. Egy 41 éves nő éppen még akár a szülésen is gondolkozhat - ez egy második újrakezdés. Mégis úgy érzem, ilyen nagy gyerekek anyjaként, ilyen későn, és ahogy írtam, fiatalabb férfival lehet-e belevágni? Olyan, mintha elárulnám az elhunyt férjemet, kicsit furcsává válnék mások előtt.


Nem tudom, aki ezt megérti, mit szól hozzá? Esetleg volt valaki hasonló helyzetben?



2015. júl. 13. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Negyvenegy éves vagy, nem egy vénasszony.

Igen, lehet, és kell is újrakezdeni. Gyerekeid felnőttek,és ahogy nekik, Neked is jogod van a boldogsághoz.

Mit számít, ha fiatalabb a férfi? semmit!

Nem, nem válnál furcsává mások előtt. Ha mégis, kit érdekel?

Ezzel nem árulod el az elhunyt férjedet. Az élet megy tovább, és nagyon sokszor kezdjük újra. Bátorság, és vágj bele!!!

2015. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 LazyJones ***** válasza:
100%
Egyetértek. Amíg tudsz szeretni, addig érdemes, és mivel a gyerekeid már felnőttek, így már egyedül a te életedről van szó. Nem hiszem, hogy egy efféle boldogságra bármi miatt is nemet kellene mondanod!
2015. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb tanács, amit adni tudok, az, hogy a saját érzéseidre, a saját vágyaidra, a saját belső hangodra hallgass.


A férjedet nem árulnád el ezzel, és épeszű ember nem gondolná ezt rólad évekkel a halála után.


Ezzel kapcsolatban az fogalmazódott meg bennem, hogy nagyon őszintén mondom, hogy ha én halnék meg fiatalon, középkorúan vagy akárhány évesen, én annak örülnék tiszta szívemből, ha a párom fel tudná dolgozni ezt a veszteséget, aztán pedig nem magányosan és szomorúan élné le az életét, hanem lenne új társa, akivel szeretik egymást, és akivel számíthatnak egymásra.


Azon, hogy én mit jelentettem neki, semmit nem változtat, ha képes újra szeretni, én meg boldognak szeretném tudni akkor is, amikor már nem lehetek vele.

2015. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, és kell is újrakezdened, Én nem gondolom, hogy az elhunyt párok azt akarta volna, hogy egyedül éld le az életed! Csak a szívére hallgass!
2015. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed,ha tudod a választ? A kérdésedben benne van a válaszod is.
2015. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!