Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mint külső emberek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mint külső emberek, hogy látjátok ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egy 21 éves lány vagyok. Már 5 éve élek párkapcsolatban, mégis elérkezett az az idő, hogy teljesen össze zavarodjak. Sajnos ahány ember vesz körül, annyi vélemény van a kapcsolatomról. Őszintén szólva már kezdem én is a lényeget észre venni, hogy mégsem vagyunk össze illőek a párommal. Abban kérek segítséget, hogy olyan kommenteket írjatok, amit észre vesztek ezzel kapcsolatban. Sajnos a sok rokon, barát folytonos célratörő beszédjük során, már teljeseen össze zavarodtam.

Szóval 5 éve vagyunk kapcsolatban mégis úgy érzem nincs közös hobbink, nincs közös dolog ami minkettőnket érdekelne. Folyton azt kell csinálni, amihez a páromnak kedve van illetve amit csinálni akar. Amit én szeretnék az általában hülyeség, lényegtelen, vagy szimplán van annál fontosabb dolog. Folyton a munkájával van elfoglalva, néha arra fogja, hogy közös jövöt akar velem, de sokszor nem is ez miatt gürcöl. Nem tudok elmenni egy strandra vagy egy buliba úgy, hogy ne érezzem magam kellemetlenül. A barátom ilykor folyton a lányokat nézi ahelyett,hogy velem foglalkoza. Képes volt még a lány munkatársam adatlapját, képét is megnézni a facebookon. Egyszer ragaszkodó, egyszer inkább eltaszít magamtól. Amúgy egyedül nem mehetek buliba, mert ki tudja mit csinálnék. Pedig sosem tudnám megcsalni, sosem kerültem még olyan szituációba, hogy megvádoltak volna valamivel, vele ellentétben. Lassan 3 éve volt, mikor kaptam egy levelet, hogy a barátom megcsal. Beismerte, hogy tényleg beszélt egy lánnyal olykor telefonon olykor, pedig interneten, de esküdözött, hogy nem volt köztük semmi. Én akkor hittem neki és adtam még egy esélyt.

Nagyon zavaró még, hogy a barátnőim, volt osztálytársaim nagy részét már eljegyezték 1-2 év után. Én pedig még 5 év eltelte után sem várhatok gyűrűt. Rokonaim folyton azt mondják, hogy nem lesz normális kapcsolatom, mert a barátom állandóan a pénzzel jön. Barátaim szerint nagyon kitartó vagyok, hogy még mindig a dolgok ellenére is ragaszkodok a páromhoz.

Ti mint külsős emberek, hogy látjátok ezt a kapcsolatot?

Válaszotokat előre is köszönöm



2015. júl. 17. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most olvasd el ujra amit leirtal es gondold at, hogy akarsz e ettol az embertol gyurut.. Akarsz e igy elni meg 70 evig.


En hatarozottan nem akarnek.

2015. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ez a kapcsolat nagyon egyoldalú keress mást aki mellett boldog lehetsz van pasi bőven
2015. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rossz érzés vissza olvasni, amit írtam. 5 év nagyon sok idő
2015. júl. 17. 11:34
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok ido, de legy objektiv, gondolkozz realisan.. Borzasztoan fiatal vagy, egyaltalan nem kell attol tartanod, hogy nem talalsz mast. Elotted az elet, valogasd meg hogy kivel szeretned es a legfontosabb, hogy kivel tudnad leelni az eletedet.
2015. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a kapcsolatot halott ügynek látom. Nincs bennetek közös, alaptalanul féltékenykedik, nincs közös cél. Ha 5 év alatt semmi nem változott, nem is fog. Én lépnék.
2015. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Külsősként: nem lennék együtt egy olyan férfivel, aki nem enged bulizni a barátnőkkel, aki nem figyel rám, akivel nincs közös dolgunk, aki lehülyeségezi, ha valamit szeretnék, aki nem nagyon foglalkozik velem. Ezen túlmenően, ne nézegessen más nőket, más nők adatlapjait és főleg ne csaljon meg.


Ez nem kapcsolat, ez nyűglődés. 21 éves vagy, bőven fiatal még, találhatsz olyan férfit, aki szeret, becsül, veled foglalkozik, akivel közös programotok lehet.


Ez a kapcsolat neki kényelmes, mert ott vagy, de nem több. Unalmas, nyűglődő, kínlódó. Tedd fel a kérdést magadban, akarsz vele lenni még vagy 15-20 évig? Akarsz tőle gyereket? Ha már most ilyen semmilyen a kapcsolat, az már bőven megérett egy váltásra.


Ne a gyűrűt, az eljegyzést irigyeld a barátnőktől, hanem a megfelelően működő párkapcsolatukat. Neked nem ilyen. Nem haboznék, olyat keresnék, aki szöges ellentéte a jelenleginek.

2015. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
nekem volt egy 3 évig tartó kapcsolatom. az maga volt a pokol. kb a tiedhez hasonló volt, de a srác ilyen csendes gyilkos természetű volt. mindent megszabott, olyat is aminek neki effektív nem sok köze lett volna. Aztán 3 év után úgy kib*sztam mint macskát sz*rni. Azóta megint eltelt 3 év és összehasonlíthatatlan a 2 időszak. Lettek céljaim, hobbijaim és barátaim. Amíg vele voltam nem voltak ilyenek, mert minden időmet vele meg az ő barátaival töltöttük.
2015. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

5 év sok idő, de hány év is van még, amíg megöregedsz? Na, AZ sok idő. Kivel akarod tölteni?

Amúgy ebben a korban, akik tiniként jönnek össze, főleg aki a közvetlen környezetéből (iskola pl) választ, hajlamosak együtt maradni egy olyan kapcsolatban, amiben nem kéne. Összejöttetek, amikor még mindkettőtöknek ugyanarról szólt az élet, aztán kialakult a saját személyiségetek és már semmi közötök egymáshoz. DE mivel a korosztályotokban ez ritkának számít (amúgy nem annyira ritka annyira, nagyon sokan járnak pont úgy, mint ti!), nem mentek szét mert jajj ez egy komoly kapcsolat. Holott ez csak egy hosszútávú egymás mellett élés gyakorlatilag.


Volt egy állatkísérlet, de hogy pontosan miért csinálták azt nem tudom, de ami cikket olvastam róla, az már erre vezette vissza, hogy miért maradunk rossz élethelyzetben/kapcsolatban benne. Angolul olvastam és most hirtelen nem találom magyarul, szóval leírom a lényeget ide:

Volt 2 csoport kutya (lehet más, de szerintem kutya), az egyik csoportot berakták egyesével egy ketrecbe, szólt egy csengő aztán lesokkolták őket a padlóból. Más dolog nem volt a ketrecben. Ezt megcsinálták velük párszor.

Volt egy kontroll csoport, velük nem csináltak semmit.

Aztán mindkét csoportot egyesével berakták egy másik ketrecbe, ahol volt középen egy jelzés értékű fal, amit könnyű átugrani. Szólt a csengő, jött a sokk a padlóból. A kontroll csoportból kb minden kutya átugrotta a falat, érezte hogy ott nincs baj. Utána ha jött a csengő, ugrott is a túloldalra, sose sokkolták le többet. Az eredeti csoport nagyobb része viszont sose próbálta meg átugrani a falat, jött a csengő és lekuporodtak a földre, nyüszítettek max. Pedig nekik is ott volt a lehetőség, csak nem hittek benne.


Mi nem vagyunk kutyák, de az üzenete itt is áll. Te látod, hogy ez nem jó, de nem látod, hogyha kilépsz ebből az élethelyzetből, akkor jobb lesz-e. Megszoktad, hogy kapcsolatban vagy, és hiába rossz, egyedül biztos rosszabb, és pláne nem találnál mást. De, ennél még egyedül is jobb és de, találnál mást. Ebben a korban a saját dolgaidnak kellene élned. Hobbi, bulik, barátnők. Ebbe belefér egy pasi, ha hagyja, hogy élj. És nem azt, hogy összevissza pasizz meg igyál, bár ha azt akarod, szíved joga, de a mostani azt se hagyja, hogy embereket ismerj meg vagy a kedvenc hobbijaidat űzd. Ha van párod, támogatnotok kéne EGYMÁST az önmegvalósításban. Ezért jó, ha vannak közös elképzeléseitek, időtöltéseitek. Néha anélkül is működik, de a kölcsönös támogatás fontos. Nálatok ez nincs meg, így nincs értelme. Ha 30-40 éve és 2 gyerekkel lennétek együtt, és csak ez a baj, maradjatok együtt, jap. De nem ez a helyzet.

23L

2015. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5 év sok idő, az egész élet még több, te viszont még csak 21 éves vagy. Te nem vagy elég önálló mint ember, pedig ez nagyon fontos. A párod meg teljesen elnyom, irányítása alatt tart, ami téged gyengít, és amúgy is helytelen.

Állj a sarkadra, és ne hagyd, hogy irányítson, ha az nem felel majd meg neki, akkor meg hagyd el.

2015. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

"5 év nagyon sok idő"


még 50 év pedig egy teljes élet. Nem kellene elb*szni. Olvasd már vissza, amiket leírtál.

2015. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!