Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőmnek önértékelési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmnek önértékelési problémái vannak és nagyon önbizalom hiányos?

Figyelt kérdés

a barátnőm régebben kicsit duci volt, ezzel bántották sokat sajnos és nagyon elszállt az önbizalma, nem látja magát szépnek. sikerült lefogynia kb 10 kilót és szép, vékony alakja lett. oké, van még rajta 1-2 kg felesleg, de legalább van mit fogni rajta, nekem tetszik :) elkezdte érdekelni a modellkedés, csinált magáról képeket, amiken szerintem nagyon jól néz ki. viszont ő nem így látja. egyszer tök lelkes, hogy ő modell szeretne lenni (szerintem lenne rá esélye, mások szerint is, de az ő véleményét nem tudja elfogadni, csak a negatív véleményekre akar adni... azt mondja, hogy csak elfogultságból mondják rá hogy szép.. ), utána meg készül magáról 1-2 nem túl jó kép a tegyük fel, 25-ből és már fel is akarja adni az egészet... (azt hiszi minden modellről csak tökéletes kép készül). és ez engem nagyon bánt, hogy nem képes elfogadni magát. régen sajnos anorexiával is küzdött, végül "kigyógyult" belőle (nem volt durván az, de már majdnem, ekkor még nem ismertem őt, utólag mesélte). én állandóan dicsérem, hogy mennyire szép, biztatom, hogy próbálja meg a modellkedést, hátha összejön neki, ha ez az álma. viszont szerintem rohadtul fél a kudarctól, és akkor porig rombolná az aprócska önbizalmát is, ha kapna egy olyan visszajelzést, amelyben "alkalmatlannak" ítélnék.

szerintetek mit tegyek még? mivel tudnám javítani az önbizalmát? én annyit dicsérem, amennyit tudom, addig, amíg őszintén jön belőlem, nem akarom erőltetettnek tüntetni.


2015. júl. 22. 18:51
 1/3 A kérdező kommentje:
illetve még azt kérdezném, hogy mennyire gyakori ez az önbizalomhiány a lányok körében?
2015. júl. 22. 18:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez mélyebbről fakad... ilyen szintű önértékelési problémán csak pszichológus tud segíteni! Biztasd, segítsd, hogy forduljon szakemberhez mielőbb!

Ami meg a modellkedést illeti: egy-egy fotózáson az első 50 kép kuka, utána pedig minden 20. számít kb. sikerültnek.

2015. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
félek, ha felhozom a szakember dolgot, akkor rossz néven veszi és azt fogja hinni, hogy "bolondnak" nézem őt.
2015. júl. 22. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!