Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önbizalom hiányos és önértékel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalom hiányos és önértékelési gondokkal küszködtem, mentálisan sérült voltam. Évek munkája hogy sikerült normális szintre felküszködnöm magam. Erre ő mindent tönkretett?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik hogy 9 évesen árva lettem és mindenki bántott. Az iskolatársaim csúfoltak, utàltak és kihasználtak. Nagymamám nevelt aki sokat ivott és állandóan azt hallottam tőle hogy én semmire nem leszek jó az életben.

19 évesen ismerkedtem meg a férjemmel. Tudta milyen érzékeny és sérült vagyok. Sikerült kicsit magabiztossá vàlnom már tudok beszélgetni másokkal. Már nem fordulok magamba.

Itthon vagyok 2 éve a gyermekünkkel. És tegnap egy apró cseprő dolog miatt hozzámvágta hogy én csak lógatom itthon a lábam, nekem semmi hasznom és ha vissza megyek dolgozni, akkor se lesz majd jogom pihenni mert én szellemi munkàt végzek, ő pedig fizikait, így a pihenés őt illeti.

Évek munkája dőlt össze bennem. Minden önbizalmam elszállt, azóta csak szorongok és sírok.

Ő soha nem volt ilyen, teljesen kifordult magából. Bocsànatot kért de nekem annyira rosszul esett hogy nem tudtam megbocsájtani. Utánna ez lett a baja, hogy mi az hogy nem bocsájtok meg neki.

Most mem tudom mitévő legyek. És csodálkozik ha én nem akarok még egy gyereket.


2014. júl. 25. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy meg tudnál-e élni egyedül is a gyerekkel, de én a helyedben tuti otthagynám. A férjed egy érzelmi bántalmazó, aki hatalmaskodni akar feletted, és ez csak egyre rosszabb lesz idővel, nem jobb.

"...akkor se lesz majd jogom pihenni mert én szellemi munkàt végzek, ő pedig fizikait, így a pihenés őt illeti."

Mintha ezt ő határozná meg, ha tényleg így gondolja, akkor mehet ő gyesre a következő gyerekkel.

"Utánna ez lett a baja, hogy mi az hogy nem bocsájtok meg neki." Megint csak hatalmaskodás. Nem tesz semmit azért aktívan, hogy visszanyerd a bizalmad, de azért megy a hiszti, mert nem tűröd el a genya viselkedését.

Hagyd ott, ha már most be akar csicskítani, akkor később sem lesz veled kedvesebb, vagy megértőbb! Neked jár egy olyan férfi, aki nem csak könnyű prédát lát benned, és nem csak kihasználni és leépíteni akar.

2014. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miután kiírtam a kérdést ràjöttem, nem a férjemmel van gond. Hanem velem. A munkahelyemen is kerülhetek hasonló szituációba. Bérszàmfejtő vagyok. Lehet egy olyan eset hogy bejön hozzàm egy dolgozó, és alpári bunkó stílusban közli velem hogy nem jól szàmoltam a bérét. Akkor is sírva fakadok? Nem tehetem meg. Valahogy meg kell erősödnöm, fel kell vennem a "rólam minden lepereg, le vagytok szrva stílust". De nem tudom hol kezdjem.
2014. júl. 25. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor eddig a férjed nem volt ilyen, ez egy egyszeri alkalom volt. Bocsánatot is kért érte. Tudod, ilyenkor azért meg lehet bocsátani, hiszen ő is ember neki is lehet rossz napja, ő is lehet ideges. Az egy nagyon nagy hiba, ha a másikon vezetjük le, de mindenkivel előfordul ilyesmi néha, hiszen hibázunk, esendőek vagyunk. A megbocsátás nem azt jelenti, hogy úgy kell csinálnod, mintha meg sem történt volna, erről nincsen szó, de ha látod rajta, hogy megbánta, hogy a bocsánatkérése őszinte, akkor nem szabad tőle megtagadnod.


Az viszont nagy gond, hogy ennyire érzékenyen kezeled a konfliktusokat. A gyermekkori háttered persze szörnyű, de az embert nap mint nap érik sérelmek, amiket tudni kell kezelni. Szakember segítségét igénybe vetted már? Fontos lenne mindkettőtök életében, de főként a gyereketek miatt, hogy érzelmileg stabilabb legyél. Neki egy olyan anya kell, főleg a későbbiekben, aki támasza lehet a saját problémái esetén, de ehhez neked is meg kell erősödnöd.

2014. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj hogy ha egyébként mindent rendben köztetek csak egyszer volt egy ilyen kirohanása, az még nem akkora gáz. Tudom, hogy undorító amit mondott, de csak egyszer fordult elő és már meg is bánta, bocsánatot kért. Talán rossz napja volt, talán felidegesítette valaki a melóhelyen, talán kialvatlan volt... vagy ezer és egy oka lehetett. Az a lényeg, hogy ő nem ilyen, ez csak egy pillanatnyi zavar volt. Az ilyesmi előfordul.

Abban igazad van, hogy meg kell erősödnöd és ha kész is vagy vele, mindig minden nap oda kell figyelni magadra, hiszen hajlamosabb vagy az önmarcangolásra az átlagnál. Vannak önbizalom fejlesztő könyvek, az interneten is biztos találsz ilyeneket, láss hozzá. Építsd fel tudatosan magad, ha kell. Talán az agykontroll is segíthetne...

2014. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is problémáim vannak az önértékeléssel. Nehéz így a párkapcsolatban, mert az emberek mindig a párjukra projektálnak minden rosszat. Ez azt jelenti, hogy belelátnak olyat, ami az önmagunkban levő sérülést okozta/ahhoz hasonló. Ha a férjed bánt, rögtön felelevenednek a gyermekkori bántások, azt érzed, nem szeretnek, nem fogadnak el. Sajnos önbizalom hiányos ember sokszor ugyanilyen társat talál magának, elképzelhető, hogy a férjed szintén azt gondolja, ő nem elég jó (fizikai munkás a szellemivel szemben). A sérülésekre agresszívan, bántóan reagál,hülyeségeket mond, amivel megbánt. Igazad van, veled (is) van probléma. Azt javaslom, fordulj szakemberhez, nagyon jól lehet kezelni az önbecsülési problémákat. A kapcsolatotoknak pedig nem ártana párterápia, ami a vélekedésekkel ellentétben nem akkor kell, amikor már a válást emlegetitek, hanem sokkal előbb.
2014. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!