Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ígérget ilyeneket? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ígérget ilyeneket? Vagy elfelejti? Ha szólok érte, miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk lassan együtt a barátommal. Az ilyen fals ígérgetés tavaly kezdődött először, amikor az évfordulónk otthoni ünneplése botrányba fulladt a családja miatt. A lényeg, hogy aznap azt mondta, hogy étterembe szeretett volna elvinni vacsorázni, de majd később bepótoljuk. A családi balhé erősödött, de nem történt "bepótlás".

Utána sorra jöttek a mozis ígérgetések, hogy majd elmegyünk erre, meg arra a filmre moziba stb.. (hozzáteszem, hogy a legtöbbször egyáltalán nem is én kérem meg, hogy menjünk el, hanem az ő ötlete. Ha én kérem meg, akkor én akarom meghívni, ergo én vállalom a fizetés részét) De a legtöbbször kikerüli a témát később, vagy megunom, és már nem is hozom fel, mert felesleges.

A barátom külföldön dolgozik, kéthetente jár haza. Amikor legutóbb itthon volt kitalálta, hogy másnap menjünk el moziba, és aznap este még el is visz vacsorázni, hogy legyen egy nagyon kettesben töltött napunk. Még aznap este meggondolta magát, azzal indokolva, hogy autó nélkül nem tudunk menni sehová, az autót meg elkérte az apja, hogy elmenjen vele pecálni (kb fél órás sétaútra...). Akkor mondtam neki, hogy soha többet ne ígérjen ilyesmit, mert sokkal jobb a meglepetés, mint a csalódás. Akkor újfent erővel mondta, hogy ha legközelebb hazajön, akkor bepótolunk mindent. Hát hazajött, és vissza is ment, de még a témákat is kerülte..

Félreértés ne essék, én nem követelőzök, és egyáltalán nem várok el semmit, csak bosszant, hogy csak ígér. Akkor inkább ne mondana semmit.. Azt nem értem, hogy ez neki miért jó? Miért érzi jobban magát ettől?

Aki volt hasonló helyzetben, vagy csinált ilyet, nagyon megköszönnék egy magyarázatot..

L20


2015. júl. 26. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos magyarázatot nem tudok rá én se :( én is olyan vagyok, akinél a kimondott szó szent. Legalább is annyira amennyire én hiteles vagyok ígéretek terén, annyit várok el a másiktól is.

8 éves kapcsolatom volt ilyen.... a pasi szerint én voltam a legfontosabb neki...hiányoztam is neki, mégis voltak haverok, programok, amik fontosabbak voltak, mint hogy velem legyen :O

aztán ráuntam, hogy az ígéreteivel "padlást lehet rekeszteni", és elhagytam.

Azóta sem változott (a közös gyerek miatt tartjuk a kapcsolatot)

37N

2015. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én sorozatosan olyanokat fogok ki, akikre ez jellemző :D Úgyhogy meg kellett valahogy fejtenem. Arra jöttem rá, hogy az ilyen "ígérgetők" egyrészt álmodozók is, biztos, hogy a saját magának tett "ígéreteket", (pl nagy ház, luxux utazás, menő vállalkozás) se tartja be, lehet, hogy még apróbbakat sem. Hiába tartják a haverok számon, mint olyat, akire lehet számítani, a lány felé nem tudja ezt sokáig eljátszani. Azt vettem észre, hogy valójában súlyos és főleg súlyosan takart önértékelési gondjai vannak, amit nem vall be magának sem. Okosan lehet terelgetni, és rövid távú programokkal valahogy ki kell csalogatni.

Ergo, nem jó neki, és nem érzi jobban magát. De a világ összedőlne, ha bevallaná, hogy még arra is alkalmatlan, hogy egy moziba eljusson a csajával. Nem tud nem mondani ilyeneket, mert pont arról szól, hogy valahogy elfogadtassa magát. Nem szabad baszogatni, valahogy építeni kell az önbizalmát.

És még annyi van, hogy jó lenne tudni, hogy az apa elkéri az autót, akkor miért adja oda? Nem mer vele szembeszállni, (pl. kedves papa, a csajomat viszem moziba, úgyhogy holnap menjél pecázni) vagy mi az oka? Mert ez lehet kérés formájába illesztett parancs, ami szintén egyfajta megtarthatatlan megfelelési kényszer.

Na bocs az analízisért, nekem ez már életvitelszerűen kutatási témám, és amúgy értem el sikereket. De hiába kaptunk ingyen utazásokat, odaáig még nem jutottunk el. Szaunába és moziba (4 órás programok kb :) ) oda már igen :D

2015. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!