Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok a barátommal beszélg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok a barátommal beszélgetni és ez nagyon zavar, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Zavar, hogy nagyon magábaforduló, csendes ember, aki nagyon nehezen nyílik meg mind az érzelmeivel kapcsolatban, mind egy történet mesélésével kapcsolatban. Ráadásul távkapcsolatban élünk másfél éve és ez még inkább bosszant, hogy semmi fizikai kontaktus nincs, de még szóban is felbosszant, hogy egyszerűen nem tudunk miről beszélgetni. Én folyamatosan mesélek mi minden történt velem, erről arról mi a véleményem ő meg hümmög, nem ért velem egyet, kiigazít stb. Szeret, mert abban a fél napban amíg együtt vagyunk egy héten sok mindent megtesz értem és ragaszkodik hozzám, de szomorú vagyok, mert nem jó társalkodó partner és ki se tudom ismerni igazából. Egyszerűen képtelenség vele beszélgetni még a saját baráti társaságában is kuka. Azért vagyok vele, mert ő az első olyan férfi közel 30 éves létemre, aki a beszélgetésen kívül mindenben olyan, amilyet kerestem és jól érzem magam vele ezt leszámítva. Mi a jó Istent csináljak vele? Mert képtelen vagyok vele kommunikálni, beszélgetni, szellemileg úgy érzem sokszor nem társ.

2015. aug. 5. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed ....nem is az a párkapcsolat 1ik alaja a jó beszélõke .
2015. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Én nem is tudok elképzelni egy ilyen párkapcsolatot... Szótlanul ültök egymás mellett, nincs közös téma, távkapcsolatban vagytok és ezt még élvezitek is? :O



De lehet csak én vagyok a régimódi...:)

2015. aug. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Ilyenkor k*rni kell. Nincs mese. Egyébként már pont kérdezni akartam, hogy az Istenbe tud egy nő összejönni egy ilyen fószerrel, amikor ti egy gázon beszéltek és beszéltek? Ja, hogy sokaknak csak közönség kell és hallgatóság, nem is egyenrangú partner? :) Nálad szerencsére nincs így, ha már megfogalmazódott a változtatás kérdése. Nem vagytok összeillők, szakítani kéne, mert a későbbiekben ez még trébb lesz.
2015. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nehéz projekt, de szerintem idővel lehet beszédesebb lesz, de azt neki is akarnia kell. Anno én is eléggé ilyen szótlan voltam. Azóta sokat változtam és ha olyanom van, akkor tudom fosni a szavakat akármeddig. De most is tudok ugyanolyan csendes maradni, ez már nálam csak szituációfüggő, hogy mit tartok helyesnek. Minden esetre én akartam változni és évekbe tellett, mire "normális" lettem. Ha akar változni, akkor segíteni lehet őt, de ez nem egy egyszerű dolog.
2015. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Beszélgess velem!
2015. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Egy parkapcsolathoz 3 mukodo egyseg szukseges.


Vonzalom (pl. szepnek/jokepunek tartod a masikat)


Kozos valosag (egyezo vallasi/vilagnezeti szemlelet, kozos nyelv, esetleg egy varosban eles, stb. (erted, egy afrikai torzsfonokkel, hiaba talalod jokepunek, az egvilagon semmi kozos valosagod nem lesz)


a harmadik pedig a legfontosabb:


KOMMUNIKACIO


Ha a 3 kozul az egyik hianyzik, a kapcsolat NEM FOG MUKODNI es csak kenyszeredett szenvedes lesz az egesz addig, amig az egyik fel be nem sokall, es tiplizik.


Nalatok a kozos valosag is hianyt szenved, mert hiaba beszeltek egy nyelvet, akar egy orszagban eltek, kozos a kulturatok de fizikailag tavol vagytok egymastol, es ahogy leirod, a kommunikacio nagyon gyatra.


Hogyan akajatok hogy ez mukodjon? Az hogy szepnek talal, hogy vonzodik hozzad az nem eleg. Nem muszaj eroltetni, senki nem kotelez ra. Talan feltek az egyedul maradastol?

2015. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
70 felett már csak a beszélgetés marad(na), akor mi lesz?!
2015. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Férfiak közt akadnak szűkszavúak, és mégis van hozzájuk való társ. Nem ugyanúgy élnek, mint akik egész nap nyomják a rizsát, mégis emberek. A távkapcsolat mindig nehéz, így meg főleg az.


Ha szereted, és el tudod fogadni, hogy ő ilyen, akkor ne ródd fel neki ezt a hibát! Fontos, hogy szűkszavúsága ellenére te ne válj szűkszavúvá, hiszen ő téged azért szeret, amilyen vagy.

Ami sok félreértést szül, hogy a beszédesek a szűkszavúak hallgatása mögé oda gondolják saját gondolataikat. Ezt próbáld kerülni! Ha valamit mond, azt ne bántásnak vedd, hisz amikor a beszédhez folyamodik, ami amúgy is nehezére esik, akkor valószínű, hogy olyat mond, ami fontos számára.

Ez szűkszavúsága miatt félreérthető, de ha oda figyelsz rá szeretettel, sikernek fogja elkönyvelni megszólalása eredményét, és veled szívesen kommunikál majd -ha nem is úgy, mint egy átlag ember-, hiszen te megérted őt, és neked FONTOS, amit mond.

Segíts neki megnyílni, de nem lesz könnyű se neked, se neki.


Ha meg csak megnyugtatásra vágytál, hogy jogosan hagyod el, az is megérthető, de akkor kaptál már elég választ.

2015. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8. hozzászóló! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Nagyon hasznos volt! Minden jót kívánok Neked! És természetesen mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
2015. aug. 9. 22:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem Őt és nem hagyom el emiatt.
2015. aug. 9. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!