Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon zavar, hogy a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon zavar, hogy a párom a haverjai előtt nem törődik velem, előfordul, hogy gúnyol vagy elmegy beszélgetni és egyedül maradok. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Már nem vagyunk kamaszok, már-már a házasság küszöbén állunk. 2 éve vagyunk együtt, de már 6 éve ismerjük egymást. Eddig sosem volt ilyen. Lassan eljutok arra a szintre, hogy nem szeretek vele kijárni sehová, mert csak megfájdítja a szívem.
2008. szept. 11. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont ugyanez nálunk is a helyzet. Még a rokonok előtt is kigúnyol. Bár abból a szempontból szerencsém van, hogy rászólnak, hogy ezt azért mégsem kéne. Én csak csendben "duzzogok". Észre szokta magát venni utána és bocsánatot is kér. Csak az a baj, hogy akkor, abban a pillanatban nem gondolja végig, hogy mit fog mondani. Beszélj vele erről, hátha jobban oda fog figyelni, hogy mit mond és csinál. Szerintem mást nem tehetsz, minthogy tudatod vele, hogy ez neked milyen rosszul esik.
2008. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélj vele erről. Lehet,hogy a haverjainak nem vagy szimpi valami miatt.
2008. szept. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mindenki, aki érintett ebben!

[link]

Ne tűrjétek, hogy mások előtt gúnyoljanak, emgalázzanak Benneteket, mert az az erőszak egy formája, mely előkészítheti a terepet a durvább erőszakhoz. A nő lealázására irányul, hogy tovább csökkenjen az önbizalma, kevésnek érezze magát.

NE HAGYJÁTOK!!!

2008. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Lehet, hogy nem fog tetszteni, de: hagyd ott minél hamarabb!! Minden ember egy egyedi, megismételhetelen érték minden hibája ellenére, TE is az vagy! Te is megérdemled, hogy akinek nekiadod az egész életedet, az tiszteljen, becsüljön, szeressen, és mások előtt is méltasson, önbizalmat adjon. Persze nem várhatjuk eyt le mindekitől, vagy az emberek többségétől, de legalább AZ az egyetelen egy ember, akivel az életedet leéled, hát az a minimum hogy megbecsüljön, tiszteljen és felnézzen rád. Ha ennyire rossz véleménnyel van rólad, mi a csudának van veled? HOgy bánthasson?? Keressen magának olyat, aki neki értéeket képvisel, te pedig olyat aki meg tud becsülni, és szeret. Legyetek igényesek, és akkor a meg fogjátok találni a megfelelőt, de ha eleve lejjebb adjátok, és olyat is elviseltek aki szemét, akkor megkapjátok... a rosszat...
2008. szept. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) oldalát linkelő válaszadó vagyok. Annyit etnnék hozzá, hogy NEked és a hasonló problémákal küszködőknek az Érzelmi erőszak c. anyag letöltése ajánlott.

"Az érzelmi erőszakról nemcsak azért kell tudnia, mert szomorú és fájdalmas dolog olyan emberrel együtt lenni, aki bántja Önt, hanem azért is, mert a partnerüket testileg vagy szexuálisan bántalmazó emberek minden esetben érzelmi erőszakkal „készítik elő” a későbbi veréseket vagy szexuális erőszakot."

"Az érzelmi bántalmazás alap-ja az egyirányúság és a rendszeresség, amellyel az egyik fél a másikat az érzelmein keresztül uralom alatt tartja."

"Ahhoz, hogy valakit teljes irányítás alá lehessen vonni, a lelkét és a gondolatait is uralni kell. Ezt a leggyakrabban úgy lehet elérni, ha elhitethetjük vele, hogy gyenge és értéktelen. Ha valaki rémült, ha tehetetlennek és értéktelennek érzi magát, akkor nem próbál meg a helyzetén változtatni, bármilyen rossz legyen is az. Ha a fentiek Önre is igazak, akkor ennek nagy valószínűséggel a partnere az oka. Lehet, hogy Ön is agymosás áldozata."

"Tudnia kell azonban, hogy a szeretet nem érzés, hanem viselkedés. Ha valaki azt mondja, hogy szeret bennünket, ám a szavaival és tetteivel megaláz, fájdalmat okoz, kicsivé és gyengévé tesz, akkor ez nem szeretet! A szeretetnek nemcsak a szavakban, hanem elsősorban a viselkedésben kell testet öltenie.


Ha Ön úgy érzi, Önnel is ilyesmi történik, meg kell törnie a hallgatást és az elszigeteltséget. Beszélgessen erről a szórólapról egy megértő családtagjával, barátjával vagy egy pszichológussal. Ha a partnerével akarná megbeszélni, készüljön fel rá, hogy ellenségesen vagy agresszíven reagálhat. Ha nincs a környezetében megértő ember, hívja a NANE Egyesület segélyvonalát vagy bármilyen más lelki segélyvonalat, ahol megértik és elismerik a lelki erőszak problémáját. Beszéljen a dologról olyan emberekkel, akik tudják, hogy mi történik Önnel, és gyakorlati segítséget tudnak nyújtani abban, hogy mit tehet."

2008. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nálunk is ugyanez a helyzet,de engem nagyon durván szokott szidni. máskor pedig azt mondja pl:esténként szeretkezés közben-után,hogy a világon mindennél jobban szeret.Ha veszekedés közben visszaszólok neki valami kevésbé bántót,képes napokig várni rá,hogy ÉN kérjek bocsánatot.Szerintetek ez normális dolog?tizennégy éve vagyunk házasok,még soha nem voltam rajta kívül senkivel,most azon gondolkodom,hogy pár napra itt hagyom,mert ha veszekedünk,és mondjuk kurváz,mindig mondom hogy otthagyom,de soha nem tettem még meg,és ezért azt mondja,hogy mennyek csak.Hát nem tudom,hogy mi legyen,mert nagyon szeretem,de ha így beszél velem,azt nagyon nehezen viselem
2008. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!