Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg esélytelen, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg esélytelen, hogy működjön a párkapcsolatunk?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt a párommal. Köztünk minden rendben, de annyi támadást, sértegetést kapunk kívülről, hogy félek, erre rá fog menni már korán az egész. Az ok a következő :

A párom egy tanult, diplomás valaki, jelenleg egy infrastruktúrával foglalkozó cég kommunikációs igazgaztója. Ezzel szemben én csak egy érettségis pincérnő vagyok.

Eszembe sem jutott ezen aggódni addig, amig meg nem kaptam az első megjegyzéseket. A tulajdon anyám közölte, hogy csak az időmet pocsékolom, mert úgyis talál majd egy okosabb, műveltebb nőt. A barátnőim ugyanezt mondják, csak virágnyelven, és azzal indokolják, hogy "nem szeretnék, ha rossz vége lenne, és sérülnék..."

Nem tudom, mit csináljak, ezeket nem igazán közlöm a párommal, de pl. volt már rá példa, hogy nem voltam tisztában egy ilyen infrastruktúrai szakszóval, erre egy barátja a fülem hallatára jegyezte meg, hogy " na itt jön ki, hogy ki az értelmiség". Ez azért kicsit fájt...

Nyilvánvaló, hogy a párom pár szinttel felettem van, de nem tartom magam egy buta, primitív nőnek, a szakmámtól függetlenül..

Ti mit gondoltok? Ebbe tényleg kár energiát fektetni?

23N, 28F


2015. aug. 7. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a kapcsolatotok működik e az nem attól függ, hogy valamelyikőtöknek több papírja van hanem, hogy mennyit fektettek a kapcsolatba. Ha nem beszélsz erről a pároddal nem fogja tudni, hogy neked ez egy érzékeny pont és nem fog tudni segíteni se.

Aki azt a megjegyzést tette meg magát írta le pontosan ezzel a mondattal.Még társaságban sem tud viselkedni... Az intelligencia nem iskola kérdése!

2015. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de attól még, hogy csak érettségid van, te is művelődhetsz és tisztában lehetsz dolgokkal, nem kell ahhoz diploma, hogy okos legyen az ember. De ha úgy is állsz a dolgokhoz, hogy téged nem érdekel semmi, te már végeztél a tanulással, akkor lehet igazuk lesz a többieknek.
2015. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A párod barátjának egy pofonnal kellett volna meghálálnod a kedves megjegyzését. Állj ki magadért ne engedd, hogy sárba taposson az a féreg! A többiek véleményével se foglalkozz! Nem az a lényeg mit mondanak mások, hanem hogy a párod mit érez irántad. Ha neki ő kellesz és beléd szerelmes akkor úgysem kell neki más.
2015. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj... én humán értelmiségi vagyok, a párom mérnök. Tehát mindketten diplomások, de nem értünk egymás szakterületéhez.


Ha ti el tudjátok fogadni a helyzetet, akkor másoknak semmi köze hozzá. Majd megszokják. Környezetemben van olyan pár, ahol a nő doktorandusz hallgató, a férfi szakmunkás, és imádják egymást, 15 éve boldog házasságban élnek.

2015. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fontos, hogy nem egy szinten vagytok hivatalosan, attól még te nem vagy buta, hogy pincérnő vagy. Meg attól se lesz valaki okos, hogy egyetemet végzett, szakszavakat meg bárki meg tud tanulni. Azzal a 'baráttal' nem foglalkoznék, mert csak magát járatta le. Nem az a buta, aki nem tud valamit és kérdez, hanem aki a másikat lenézi. Szerintem próbáld meg elengedni ezeket a füled mellett. Ha zavar, akkor meg csak mondd meg annak, aki gúnyolódik, hogy te boldog vagy és a párod is boldog és itt vége a történetnek. Ha meg valaki bunkó veled, akkor meg hozzáteheted, hogy sajnálod, hogy jobb dolga sincs mint statisztikát készíteni arról, hogy mennyi eséllyel maradtok együtt. Ne foglalkozz azzal, hogy más mit gondol.
2015. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen,ha igazàból szeretitek egymást, és csak ez a fontos semmi más!

Ez a 'találhatna műveltebbet' szövegre csak azt tudom, mondani, hogy persze, mint ahogy mindig lesz szebb nő is nálad.De pont olyat mint amikyen te vagy nem fog találni!

Valamiért beléd szeretett és nem egy diplomásba.

Amúgy még te is szerezhetsz diplomàt magadnak,nem vagy idős a tanulàshoz.Ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmadat,felfújt hólyagok!

Amit tudsz tenni jelen esetben,az az hogy nem agyalsz ezen, hanem csak simán szereted őt.Szerintem ez kell a barátodnak nem a diploma.

2015. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
csináljatok gyereket :)
2015. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért van feletted pár szinttel? Iskolai végzettséged azért annyira nem különbözik, neked érettségid van, ő meg gondolom egyetemet végzett. De nem mindegy milyet. Az se mond sokat, hogy kommunikációs igazgató. Hány ember tartozik alá? 5 vagy 50? Nagy különbség. Elismert szaktekintély, konferenciákon szerepel? Ha egyik sem, igaz, akkor annyira nem vagytok távol egymástól, legalábbis így kívülálló szemmel. A barátnőid és anyád viszont jobban ismernek.


Nagy különbséggel tényleg nem szoktak működni tartósan a kapcsolatok. De ha emberileg, mint férfi és nő ti ketten nagyon jól kijöttök egymással, akkor simán mehet. Jó egyetemet végzett, messze átlagon felül kereső párfős kisvállalkozás tulajdonosaként nekem is volt takarítónő barátnőm, és nem a szellemi különbséggel volt probléma. De volt olyan is akivel tényleg az, bár utóbbi még érettségizett is.


3 hónap után erről persze nincs értelme beszélni, de ha 3 év múlva is együtt lesztek, akkor végezz el te is legalább egy főiskolai szintű képzést, bármelyiket is, vagy fektess kicsit több energiát a művelődésbe, mert megkönnyíted az életeteket. Például kevesebb ilyen gondolatod lesz. Ezt olyan férfi mondta, aki hosszú ideig élt nagyon nagy különbséggel párkapcsolatban, és nem bánta meg, de megtapasztalta a korlátait.

2015. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Röviden: ha el tudod képzelni, hogy szerelem nélkül is nagyon jó barátok maradnátok évekig, akik élvezik egymás társaságát akkor érdemes energiát fektetni bele.
2015. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!