Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék, ha a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, ha a barátom mindig érezteti velem, hogy nem vagyok elég okos?

Figyelt kérdés
Dióhéjban annyi, hogy nyíltan sosem mondja, hogy buta vagyok, de ha bármiről beszélünk és nem értek egyet vele, akkor mindig vérre megy a saját igazáért és olyan stílusban beszél, hogy mindig idiótának érzem magam, mert neki mindig megvan a válasza, hogy az én nézetem miért nem jó. Soha nincs olyan,hogy mondjuk elismeri, hogy mondjuk ez az ötlet amúgy jó, vagy ez egy jó gondolat (amit anélkül megtehetne, hogy igazat ad nekem). Már úgy érzem, hogy semmihez sem értek, ha bármiről van véleményem az tuti rossz. Beszéltünk erről és szerinte azzal, hogy néha elsorolja, hogy intelligens, szép stb vagyok, meg van oldva a gond. De én nem érzem magam intelligensnek mikor ezen kívül kb soha semmilyen konkrét helyzetben nem kapok megerősítést. Egyedül a főzésnél dicsér meg, de én azt szeretném, ha néha legalább annyit mondana, hogy 'nem értek veled egyet, de szerintem jó a te álláspontod is'. (Ezt is elmondtam neki, de semmi reakció). Ti ebben a helyzetben mit tennétek? Régebben szerettem összetettebb dolgokról is beszélni, de manapság már túl butának érzem magam ehhez. A barátaim mellett sosem érzem magam így, nem értünk egyet mindig, de sose fajul el a dolog és beismerjük, ha egyetértünk akár részletekkel is.
2015. aug. 8. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Pasid egy zsarnok, Te pedig luzer vagy ha hagyod.
2015. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Neked önértékelési problémáid vannak, ő pedig nárcisztikus. Mondjuk a kettő összefügg, mert csak egy alacsony önértékelésű ember marad meg egy nárcisztikus ember mellett, és hiszi el neki, hogy csak a másiknak lehet igaza (mert a nárcisztikusok profik abban, hogy lerombolják az önbecsülésed!).
2015. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
le vagy dominálva. így fejezi ki, hogy szerinte a nőnek a konyhában a helye :D
2015. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyai nagymamám is ilyen.
2015. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem fog megváltozni....nem tart egyenrangú partnernek....ahogy mondani szokták "a szépségedért vettelek el nem az eszedért" hozzáállást követi. Ha valaki könyökből elutasítja a másik fél álláspontját,nem hallgatja meg az érveit, nem próbálja megfejteni a logikáját, akkor azt nem tiszteli....és ez elég nagy baj.

Azért szeretem a párom,mert mi nagyon jól kiegészítjük egymást. Van amihez Ő ért és van amihez Én. Soha nem beszélünk bele a megvalósításba, csak az igényünket fejezzük ki és meg is indokoljuk miért.....tudunk egymás fejével gondolkodni és ezt nagyon nagyra értékelem....még ha nem is értünk mindenben egyet akkor is elfogadjuk a másik döntését.

37F

2015. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Zsolti8604 válasza:
Egyszerű a válasz,hagyd ott.
2015. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem rossz ember egyébként és nem hiszi azt, hogy a konyhában van a helyem (ő is szokott főzni és mindketten egyetemisták vagyunk, ha ezt a nőtípust keresné, akkor nem velem lenne). Nem szeretném elhagyni, mert ugyanakkor rengeteg pozitív tulajdonsága van, törődik velem és szeretem. Egyszerűen csak az érdekelne, hogy tudok-e tenni valamit az ellen, hogy ez így menjen.
2015. aug. 8. 12:03
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mentegetni. Egyetlen kérdést tegyél fel magadnak. Boldog vagy mellette vagy nem?

Nem hiszem, hogy ez változik, de nem szabad engedni, hogy elvegye az önbizalmadat, mert akkor áldozattá válsz.

2015. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátodnak vannak saját magával problémái önbizalom terén, és úgy próbál a felszínen maradni, hogy téged lenyom a víz alá. Mert nem jó úszó. Tanítsd meg úszni, de ne úgy, hogy közben te megfulladsz.
2015. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több olyan kérdést látok lányoktól, akik panaszkodnak a barátjukra.. sokszor "csak" 1 hibája van az illető pasinak, de az elég nyomós szakító ok (mint itt is).

Na de kérem szépen, ha ezt leírjuk, hogy szakítani kéne, mert nyilvánvalóan nem becsüli meg vagy nem szereti kellőképp, mert ha szeretné nem viselkedne így, akkor rögtön jön a mentegetőzés, hogy "Jajj de ő nagyon jó ember", Jajj nagyon szeret.." így-úgy-amúgy. Most akkor döntsük már el, hogy mi van!

Ez a pasi konkrétan degradál, lenéz téged, le sem tojja a véleményed sem azt, hogy ez neked milyen rosszul esik, és a legszomorúbb, hogy a kisujját sem mozdítja annak érdekében, hogy ez változzon. Ám ha szerinted ő húú de szeret téged és jó ember, akkor nem értem a problémád.. Ha neked ez így megfelel, hogy semmibe vesz és elnyom, hát hajrá, maradj vele. De azért nehezen hiszem el, hogy ez az ember nagyon szeretne téged.

Én biztosan szakítanék vele, de ez én vagyok. Egy kapcsolat pont arról szól, hogy elfogadod a másikat és képes vagy kompromisszumo(ka)t kötni.

Valahol egyébként meg azt tartom (mindenféle rosszindulat nélkül), hogy aki hülye haljon meg.. na nem szószerint, Isten ments, de idevág, ugyanis, aki hagyja hogy így bánjanak vele, az meg is érdemli, ha szenved.

2015. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!