Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti a kényelmes kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a kényelmes kapcsolatot választanátok, vagy belevágnátok az ismeretlenbe?

Figyelt kérdés
3 éve járok együtt egy lánnyal. Szép, okos, szeretek vele lenni. A gond annyi, hogy sosem éreztem, hogy szerelmes lennék úgy igazán belé, legalábbis ezt a tipikus érzést nem éreztem, amiről mindenki beszámol. Hozzáteszem, hogy még nem éreztem soha senkivel ezt a pillangós dolgot egyáltalán, meg ha nincs a közelembe, akkor megvesznék. Mert egyedül is tök jól elvagyok, egyébként 26 vagyok, a barátnőm is ennyi. Tényleg jól megvagyunk, minimális veszekedéssel. Végeztem az egyetemmel, most már dolgozom, összeköltözhetnénk, építhetnénk a közös életünket. Beszélgettünk, neki egyetlen célja, hogy legyen egy szerető családja, ő szeretne megházasodni 2 éven belül, aztán még 30 éves kora előtt gyereket szülni. Szeretne egy nyugodt életet, sok sok pihenéssel. Hisz abban, hogy a világon csak önzetlen szeretetre van szükség, és annyi elég a boldogsághoz. (Ő egyébként eléggé vallásos, de ezzel nem volt eddig problémám) Én viszont még nem szeretnék "elülni úgy a seggemre", szeretnék külföldön is dolgozni, utazgatni, megismerni a világot, nekem nem csak annyiból állna az élet, hogy legyenek gyerekeim, akiket felnevelhetek. Szeretnék a szakmámban is elérni kisebb sikereket. Néha úgy érzem, hogyha ő nem lenne, izgalmasabb lenne az életem, és emiatt olykor-olykor elbizonytalanodok, hogy tényleg az-e az utam, ami most van. Ti hogy látjátok, esetleg idősebbek, tapasztaltabbak, mi az, ami igazán fontos? Hogy látjátok a helyzetet?

2015. aug. 16. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

öcsém te még nem élted ki magad és ezért ez az érzésed. Nincs ebben semmi rossz, de ha a csajnak jót akarsz engedd el. Találsz mást ebben biztos vagyok, de csak akkor ha kiélted magad

27 f

2015. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak azzal házasodj, attól legyen gyereked, akit nagyon el akarsz venni. 3 év után már egyébként is elmúlt volna a pillangós dolog, de egy tartós kapcsolathoz, jobb ha az is megvolt.
2015. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem is van egy barátom már több mint 3 éve, csak mi még fiatalabban vagyunk. Barátom most lesz ősszel 22 éves én pedig 20. Igazából egyikünk sem élte ki magát másokkal, viszont ezt közösen meg lehet tenni.


Ha külföldre mennél menjetek együtt, ha piálnál, menj el, megvár, vagy menjetek együtt. Utazgassatok ide-oda, élvezzétek az életet. 26 évesek vagytok. 29-30 évesen lehet gyereket szülni, addig meg sok mindent véghez tudnátok vinni.

Amúgy meg gyermek mellett is lehet ezt csinálni. Vigyáznak rá a nagyszülők szívesen, ha úgy van. Nincs ebben semmi a rossz.


A probléma az, hogy ő nem szeretne veled még szórakozni, hanem egy megszokott hétköznapi életet akar. A másik pedig az, hogy ha te nem vagy szerelmes belé, akkor mi köt hozzá? Mert ha szerelmes lennél, akkor próbálnád kompromisszummal megoldani, hogy minden jó legyen mindkettőtöknek.


Vagy a barátnőddel "éled ki magad", vagy te egyedül, de akkor a biztos családi jövő az megszűnt. Én akkor is azt mondom azzal kötelezd el magad akibe szerelmes vagy.

2015. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"3 év után már egyébként is elmúlt volna a pillangós dolog, de egy tartós kapcsolathoz, jobb ha az is megvolt."


Lehet én csinálok rosszul valamit, de nálam 3 év után is megvan. Mindig valami újat, valami vidámat kell vinni a kapcsolatba és a szerelem sokáig marad, nem szabad ellaposodnia, hogy ilyen hamar megszokássá váljon.

2015. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

3 éve vagy együtt egy nővel úgy,hogy sosem voltál belé szerelmes?????

Haver,neked nagy probléma lehet a fejedben....de a csaj se lehet 100-as ha 3 év alatt nem vette észre ,hogy valójában nem szereted....

2015. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne várd meg, hogy elmenjen az életed úgy, hogy nem váltod valóra azt, amit igazán szeretnél csinálni. Sosem fogod megbocsátani magadnak, te egyszerűen nem olyan vagy, mint a barátnőd. Még akár évekig kényszerítheted magad, hogy takaréklángon élj, de egy napig nem leszel boldog, és sosem fogod azt érezni, hogy ott vagy, ahol lenned kellene. Mint idősebb és tapasztaltabb, azt mondom, az első, hogy úgy éld az életed, ahogyan számodra tökéletes, aztán találj hozzá egy olyan partnert, aki szintén ugyanazon az úton halad, mint te. A barátnőddel sosem fogjátok boldoggá tenni egymást, mert nem tudjátok azt nyújtani, amire a másik vágyik.
2015. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4: egy kapcsolat 2 év után is lehet jó, lehetnek egymásnak vonzóak, érdekesek. De az első 1-2 év egy kapcsolatban és az 5-10 év erősen különbözik. Orvosilag is kimutatható a különbség. A tapasztalat is az, hogy 2 év után sokan szakítanak, vagy elkezdenek problémákról beszélni.
2015. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4: nem véletlen az a tanács sem, hogy 2 év után érdemes elkezdeni hosszabb távra vagy gyerekvállalásban gondolkodni, amikorra már elmúlt az intenzív szakasz. Akkor kezd látszani, hogyan tudnak majd együttélni.
2015. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem vagyunk egyformák! Nem mindenki érez pillangókat a hasában, vagy hasonlóakat... Van aki sűrűn szerelmesnek érzi magát, más soha. De ettől még szerethet valakit jobban bárkinél is. És, ha házasságra kerülne sor, azt biztosan tudni lehet, hogy vele szeretné leélni az életét vagy se.

Ha igazán szeretsz valakit, szeretnél minden jó pillanatot megosztani vele, sőt, neki szeretnél jót...az már bónusz, hogy közösen...

És hidd el, hogy elöbb vagy utóbb mindenki talál egy "egy hullámhosszon pendülő" társat magának. Csak tudja, hogy mit keres és éljen nyitott szemmel (szívvel).

Hajrá neked is. Jó döntéshozást!

2015. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8#


Persze ez már hosszabb távú, de majd a későbbiekben valósítjuk meg.

3 év 10 hónap után lángoló szerelem. Néha még mindig libabőrös leszek egy-két érintéstől, csóktól.


De ha a tapasztalan az, hogy 2-3 év után valaki szakít vagy már nincs meg a szikra, akkor én nagyon megbecsülöm azt ami nekem van, mert ezek szerint különleges.


A kérdezőnek pedig soha nem is volt meg igazán a szikra. Így (ha már most vannak problémák) a későbbiekben boldogtalan lesz. A kapcsolatuk nem ellaposodott, hanem sohasem volt úgy igazán lángoló.


"...A gond annyi, hogy sosem éreztem, hogy szerelmes lennék úgy igazán belé..."

2015. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!