Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti melyik lehetőséget választa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti melyik lehetőséget választanátok? Összeköltözés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk házasok, de ebben a kategóriában talán normális válaszokat kapok a kérdésre.


A barátommal össze szeretnénk költözni, évek óta együtt vagyunk már, és nem vagyunk gyerekek. 2 lehetőség lenne.

Az egyik, hogy a szülei házába a felső szintre, le van választva teljesen, a rezsi kb. 30 ezer, ezen kívül csak kaját kell fizetni magunknak. A jelenlegi fizetésünk: nekem 110-120 ezer+ha túlórázok az kicsit megdobja. Neki 110 ezer. De attól félek, a szülei sok mindenbe beleszólnának, ráadásul a nagymama is ott lakik, szintén külön leválasztva, de neki elég komoly mentális betegsége van. A barátom 3 unokaöccse minden hétvégét ott tölt a nagyszülőknél, attól félek semmi nyugtunk nem lenne. A szülei így is mindig ugráltatják, ha elmegy otthonról hívogatják telefonon hogy hol van, mikor ér haza... Sőt, ha megy valahova, azt be is jelenti általában nekik, és szerintem 25 év felett ez nem túl normális.

Másik lehetőség: beszéltünk róla, hogy felköltöznénk Bp-re. Én be is adtam pár állásra a jelentkezésemet, behívtak az egyik magánklinikára interjúra, jó eséllyel fel is vennének, de a próbaidő alatt csak 120ezer lenne fixen a fizu. Viszont a próbaidő után 250-300+ is lehet havonta. Ő kevesli a havi 120at a próbaidőre, de arról még szó sem esett, hogy ő milyen állásokat nézett, és az ő fizetése mennyi lenne. A 120ezer tényleg kevés egy normális albérletre és a havi kiadásokra, de én úgy gondoltam hogy nem csak az én fizetésemből kell megélni. És hosszabb távra terveznék. A próbaidő után tudnánk félretenni, önállóan élni. De így hogyan?

Melyiket választanátok? Mennétek anyósjelölték nyakára, és maradnátok egy olyan munkahelyen, ahol semmi előrelépés nincs? Csak én látom úgy, hogy ő inkább maradna a szülőknél? Mit tennétek a helyemben?


2015. máj. 1. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Más szüleivel együtt soha, 100-ból 99,5-ször csak a gebasz van belőle.
2015. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A probaido csak 1-3 honap.

Gondolkozas nelkul mennek Perstre.


A gond inkabb az, hogy a parod nehezen valik le az anyatejrol...

2015. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a második, ha a próbaidő leteltével annyit kereshetnél, mint amennyit most nem kerestek ketten együtt. De komolyan el kell beszélgetned erről a pároddal is, próbálj érvelni neki az álláspontoddal kapcsolatban, ugyanis a megfogalmazásodból egyértelmű, hogy te szíved szerint melyiket választanád, és mi az, ami visszatart.
2015. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anyám, és a párod egy ilyen lehetőségen még gondolkodik?? Menni kell, ez egyértelmű, szülőkkel/rokonsággal nem jó lakni, mármint hosszabb távon.
2015. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én mennék. Főleg a munka miatt. Össze sem lehet hasonlítani a mostani hellyel ahol dolgozom. És az sem hátrány, ha nem vagyunk rászorulva a rokonságra. Nem kellene alkalmazkodni senkihez, messze lennének ahhoz hogy ugráltassák mindenért. De ő ezt nem ugráltatásnak veszi. Én úgy látom, hogy gyerekként kezelik, ha kell valami a szüleinek vagy a testvérének akkor azonnal csinálja, de fordított esetben persze senki nem ér rá soha.
2015. máj. 1. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:
A párod egy nagy gyerek és még anyucin csüng. Biztos kell ez neked? Mármint szülőkkel együtt élni.
2015. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a második, és szerintem az is eldől, hogy párod-e a "párod".

De ne aggódj, találsz majd egy férfit.

2015. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A végeredmény az lett, hogy az előbb jól összevesztünk. Mert szerinte a 120 ezer az lóf.sz... Mert ha ő is ennyit keres, akkor 100 elmegy albérletre, és 140 maradna kettőnkre. Kérdeztem, hogy honnan gondolja, hogy ő is ennyit keresne? Van vmi konkrét? Milyen hirdetésekre jelentkezett? Hát csak írt vmit, ami eszébe jutott. De szokta nézegetni a hirdetéseket. És hogy ő igenis tesz annak érdekében hogy előrébb legyünk, mert már számtalanszor megkért, hogy költözzek hozzájuk. És megvette az eljegyzési gyűrűt (persze nem adta oda még), de engem nem is érdekel, hogy megvette, csak az, hogy az ujjamon is legyen. Mert az nekem nem elég, hogy megvan már, nem értékelem eléggé...

Ezek után mondtam neki, hogy felejtse el az egészet, maradjon minden így ahogy van, én biztos nem költözök hozzájuk.

2015. máj. 1. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"nézegette a hirdetéseket"

Ez baromi gáz így. Egy kisfiú csak...

2015. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De szerintem a "nézegette" is túlzás. Én naponta megnézem az összes oldalt, az emailemet többször is, ha olyat találok ami jó lehet, azonnal jelentkezek is rá. Meg ez a gyűrűs téma is... mert nekem miért nem elég a tudat, hogy már megvette. Akkor inkább ne is mondta volna el, hogy megvette, jobb lett volna ha csak akkor tudom meg, amikor már odaadta...
2015. máj. 1. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!