Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy ennyire félek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ennyire félek a teherbeesestől?

Figyelt kérdés
Annyira félek, hogy terhes leszek, hogy egyszerűen nem bírom élvezni a szexet. Mikor volt párom, minden hónap úgy telt el, hogy rettegtem, hogy terhes vagyok, pedig mindig rendesen védekeztünk. Volt olyan hónap, hogy 10 terhességi tesztet vettem pedig csak pár napot késett. Többek között emiatt lett vége a kapcsolatnak, hogy a végén már mindig kibúvókat kerestem a szex alól, csak hogy elkerüljem a hetekig tartó idegeskedést. Most is vágyom egy kapcsolatra, de ha erre gondolok, akkor inkább úgy vagyok vele, hogy ennyit nem ér az egész. Volt valaki már hasonló helyzetben? Lehet ezen változtatni?
2015. aug. 18. 21:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 23 éves vagyok, szóval nem azért van, mert még nem vagyok elég érett a szexhez.
2015. aug. 18. 21:33
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Le kell győzni a félelmet. Ess teherbe. :D
2015. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Pedig azt mondanám pont, hogy korodtól függetlenül, te: NEM VAGY ÉRETT A SZEXRE. Ameddig ez fenn áll, addig ne rabolt mások idejét egy kapcsolattal szerintem... én nem bírnám egy ilyen nővel ki!


24/F

2015. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Használj fogamzásgátlót.
2015. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem jó ez így, ezért szeretnék változtatni a dolgon. A fogamzásgátló biztonságosabb, mint az óvszer?
2015. aug. 18. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Az is benne lehet a pakliban, hogy nem feltétlenül a "megfelelő személy" volt az előző párod.

Én is hasonló szituban voltam exemmel. Nem tudtam magam elengedni, folyton paráztam, és bár én nem bújtam ki az együttlét alól, de nem élveztem igazán, amint jó lett volna, rögtön begörcsöltem, satöbbi... Pedig mindig védekeztünk rendesen.

Jelenlegi párom mellett ilyen nincs. Persze, ha épp úgy van, hogy késik vagy egyéb bajom van, rögtön beugrik, hogy csak nehogy... de mellette nem félek annyira a dologtól, hogy elrontsa a kapcsolatot. Sőt, volt rá példa, hogy adott helyzetben csak megszakítással védekeztünk, és eszembe se jutott, hogy aggódjak, holott korábban ez elképzelhetetlen lett volna. :)


Szóval, bár nem feltétlenül normális ez a fajta rettegés, hiszen védekeztek rendesen, nincs rá okod, de egy jól működő kapcsolatban, ahol tudat alatt is benned van, hogy tervezhetsz bátran, sokkal kevésbé jelentkezik, tapasztalatom szerint.

2015. aug. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pszichologus..de tenyleg. Merj segitseget kerni.
2015. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy fordulj szakemberhez, mert ez nagyon beteges. Én is aggódni szoktam, ha késik, de azért ennyire nem, hogy ne tudnám élvezni a szexet!

Egyébként igen, a fogamzásgátló biztosabb, mint az óvszer, a legideálisabb a hüvelygyűrű (Nuvaring) lenne számodra, mert ott nincs elfelejtett szem, nem befolyásolja a hasmenés sem, stb.

2015. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
# 6: Ebben is lehet igazság. Én a mostani párommal olyan "kockázatokat" is bevállalok, amit másokkal soha (pl. naptár-módszer, megszakítás), mert 100%-ig bízom benne.
2015. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én pszichológusként írom, hogy IGEN, merj segítséget kérni. És igen, ez egy szorongás, melynek van lelki oka. Utána kell nézni, hogy miért félsz ennyire a teherbeeséstől. Hosszútávon ez nagyon megnehezítheti az életedet.


25-N

2015. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!