Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek erről? Ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről? Ezt a továbbiakban, más kapcsolatban hogyan fogom majd elkerülni?

Figyelt kérdés
Igyekszem röviden leírni. Én 21 éves nő vagyok, ő 24. Volt egy egy éves kapcsolatom, annak vége lett, körülbelül 2 hétig voltam csak egyedül, utána összejöttem vele. Ez is biztos hiba volt, időt kellett volna hagynom magamnak, de nem bántam meg. Tudtam, hogy személyiségzavara van, sőt nekem is van, bár nem ugyanaz, mint neki. Mindketten kemény dolgokat éltünk át, s ezért alakult ki bennem az, hogy egy párkapcsolatban nekem nagyon fontos a szellemi és a lelki együttlét, ugyanúgy, mint a testi. Sokat voltam nála, sokat beszélgettünk, de mikor mélyre mentünk volna (komolyabb dolgok jöttek szóba) ő azt már nem bírta elviselni, s mikor belőlem kitört egy keményebb mondat, még le is szólt, hogy én ezt, hogy képzelem, hogy így "belököm" ezt csak a mondatot csak így. Rosszul esett, és ahogy telt az idő, éreztem, hogy egyre távolabb kerülünk egymástól, furcsán viselkedett, de értettem, hogy miért, csak elfogadni volt nehéz. Én olyan vagyok, aki nagyon küzd egy kapcsolatért, nem véletlenül lépek bele. Időt akartam neki hagyni, hogy ő is kinyíljon, de ő elutasító volt. Úgy gondolom, ha én el tudom fogadni a személyiségzavarával járó nehézségeket, ő is elfogadhatná az enyémet. Már több, mint egy hete nem láttam, mert dolgozik és nem tudnánk együtt lenni. A napokban nem is keresett, nem beszéltünk, ez rosszul esett. Furcsa volt az is, hogy azt mondta, ha én bántom magam, akkor nem tudom magam szeretni és, ha nem tudom magam szeretni, akkor mást sem. Szerintem ez nem olyan dolog, ami ennyire leegyszerűsíthető, és kérdeztem, hogy akkor miért van velem. Azt mondta, hogy azért, mert ettől függetlenül ő még szeret. A napokban írta nekem, hogy feljött neki sok rossz, sok nehézség és rendet kell tennie magában. Aztán már arról volt szó, hogy szakítunk, de mondta, hogy ez nem biztos, ő át akar mindent gondolni. Az én álláspontom viszont az, ha én valakivel együtt vagyok, akkor szeretem, és nem kell azon elgondolkodnom, hogy most mi legyen. Tudom, hogy vége lesz, csak ez zavaró, mert egy ilyen eset az előző párkapcsolatomban is felmerült. Valakit vagy szeretek vagy nem. Ezen nem kell gondolkodni. Előre is köszönöm a véleményeket/válaszokat!

2015. szept. 1. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy mert ez a másikon múlik. Max úgy, hogy nem jössz össze hasonló emberekkel.
2015. szept. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért furcsa, mert a volt párom és a mostani nagyon különbözőek. Gyűlölöm az ilyet.
2015. szept. 1. 01:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Megint én. Az ember a hibáiból tanul, most ebből okulsz remélhetőleg.
2015. szept. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az holtbiztos. De azt jól gondolom ugye, hogy akkor már baj van, hogy ha el kell vonulnia és átértékelnie mindent és gondolkodni ezen?

Egyébként köszönöm a válaszaidat.

2015. szept. 1. 02:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,ez az "adjál időt átgondolni " dolog nem sok jót jelent.
2015. szept. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Valakit vagy szeretek vagy nem. Ezen nem kell gondolkodni."


Azon, hogy szereted-e, nem tényleg nem igen kell gondolkozni, ha van annyi önismerete valakinek, hogy különbséget tud tenni a másik ember iránti szeretet és az esetleges birtoklási vágy, vagy aközött, hogy a saját társfüggősége miatt kapaszkodik valakibe.


Azon viszont szerintem bizonyos helyzetekben valóban szükséges és indokolt elgondolkozni egy kapcsolatban, hogy bizonyos dolgok ellenére az ember tud-e, illetve akar-e együtt maradni valakivel, akit szeret, és ilyen esetben érezheti úgy, hogy időre van szüksége ahhoz, hogy ezt átgondolja.


Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen ember, aki hagyott már el valakit úgy, és annak ellenére, hogy nagyon szerette, és akármennyire is fájt, ezt a döntést érezte helyesnek akkor is és utólag is.


" mikor belőlem kitört egy keményebb mondat, még le is szólt, hogy én ezt, hogy képzelem, hogy ...."


Mondanál esetleg egy pár példát arra, hogy milyen "keményebb mondatok" hangozottak el a részedről a beszélgetéseitek során?

2015. szept. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudnál esetleg mesélni egy történetet, hogy miért hagytad el azt, akit szerettél?

Azt a mondatot direkt nem írtam le, a múltamról szól és elég durva, de abban a mondatban semmi konkrétumot nem mondtam el. Írj privátot, és valahogy megoldjuk. :)

2015. szept. 1. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!