Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban normális ha egy kapcsolatban az egyik félnek érzései lesznek egy másik személy iránt?

Figyelt kérdés

Én még nagyon fiatal vagyok, nem volt hosszú kapcsolatom, így nincs tapasztalatom ezen a téren.

De mostanában sokszor megakadt a szemem ezen a témán, hogy egy házaspár/párkapcsolat egyik tagjának érzései lesznek egy harmadik fél iránt.


Nyilván senki nem vak attól még hogy párkapcsolatban él, észreveszik a szépet, a vonzót. De hogy akármilyen érzései is legyenek más iránt, ez tényleg helyén való?


Olvastam erről egy fórumot, nem szeretném belinkelni mert nem biztos hogy szabad, de ott egy illető hölgy feltette ezt a kérdését és többen nyugtatgatták hogy velük is előfordult már ilyen és ez természetes, ne aggódjon.

Én nem nagyon tartom annak! Akármennyire is elmúlik a szerelem egyszer, a szeretetnek meg kellene maradnia olyan erősnek hogy ne érezzenek más iránt semmit.


2015. aug. 29. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha ilyen előfordul, akkor az azt jelenti, hogy a kapcsolattal gondok vannak, és akár a kapcsolat végét is jelentheti. Nagyon ritka, hogy valakinek az első kapcsolata az egyetlen és utolsó, és boldog.
2015. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát fiatal koromban én is lehetetlennek tartottam, hogy ez velem előfordul, mert nagyon erkölcsös vagyok. Férjhez mentem 26 évesen, (nem az első páromhoz) tök jó a házasságunk. Annyi volt a tény, hogy a férjem nem mondta el minden nap kb hogy szép vagyok, de azt, hogy szeret, időnként igen. De tényleg sok próbát, nem akár milyet kiállt a kapcsolatunk, és egy hatalmas meglepetés ért.

Közösen társaságban megismerkedtünk valakivel, akivel többször is találkoztunk, kölcsönös szimpátia alakult ki közte és köztünk. És képzeld, az egyik találkozó alkalmával, mikor inkább én beszéltem a férfivel, - de a férjem is ott volt- nagyon érdekes módon, totál egymásra hangolódtunk.

Hazaértem, és azt éreztem, hogy kész, pillangók a gyomromban, gyomorgöcs, se enni, se aludni, alig vártam, hogy mikor láthatom.

Pár nap múlva találkoztunk, ugyan ez volt, hogy férjem is ott volt, és láttam, hogy ő is határtalan örömmel köszöntött engem. És ott folytattuk, ahol abbahagytuk. Semmi szexualitás, csak egy nagyon egy hullámhosszon lévő intellektuálisan és érzelmekben is nagyon izgalmas, vibráló beszélgetés.

És azóta is el vagyok veszve. Utána kerültem őt, már több, mint egy hónapja, a férjemnek is elmondtam részben, azért nem teljesen, hogy mit érzek, hogy annyira nem bántsam meg őt.

De azt, hogy érzem, hogy bejövünk egymásnak az illetővel, azt igen, és hogy egy hullámhosszon vagyunk, de hogy pont ezért én nem akarok vele többet találkozni.

Önkorlátozás. No, stop.


Nem úgy mentem oda aznap, hogy én szerelmes akarok lenni, nem tetszett a pasi külsőre sem, semmi, érted semmi.

Csak annyira egység jött létre köztünk, mondjuk azt hiszem tudom miért, mert szakmailag, meg beállítódásra egyek vagyunk, míg a férjem meg egy teljesen más területen erős. hogy begyulladt a szikra.


szóval most már úgy gondolom, ítélkezni könnyű volt nekem, addig, míg bele nem kerültem egy ilyen helyzetbe.


És eltelt egy hónap, és még mindig nem felejtettem el őt, bár már picit halványulnak az érzéseim, ugye a hormonok gondolom apadnak el.

Pedig ha úgy vesszük, max. egy szexualitástól ártatlan flörtölés történt köztünk, vagy még az sem.

2015. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban a kapcsolatok felhotlenul indulnak. Minden klappol, minden szuper ... aztan telik mulik az ido, es kezdodik egy hanyatlas. Nincsenek uj impulzusok, a jo dolgok is mar csak ismetlodnek es ismetlodnek. Mar semmi sem felhotlen es olyan dolgok is szemet szurnak, amit az elejen eszre sem vettel. Ha ilyenkor jon egy harmadik akivel ujra azt erzed mint a paroddal meg a kapcsolat elejen, ilyenkor sokan "megbotlanak". Ujra ugy erzed, hogy eltuntek az apro problemak es megint felhotlen minden. Igen elofordul, hogy ilyenkor felrelep az ember. Persze mindenki abban remenykedik, hogy nem fog kiderulni (sokan ugyan ugy szeretik a valos parjukat), csak egy kicsit szeretne ujra atelni a regi pillanatokat.
2015. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazad van. Nyilván senki nem úgy lép ki az utcára hogy beleszeressen valakibe. Ezek az érzések vagy jönnek vagy nem.

De akkor ezek szerint nálatok sem volt minden okés, ahogy értelmeztem az írásod elejét.


Nyilván az is segít ha valaki erős és megálljt tud magának parancsolni.

2015. aug. 29. 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:

A 2-es válszoló jól összefoglalta ennek a lényegét. Ilyen bármikor megtörténhet, nem azért mert direkt keresi az ember, csak jön váratlanul és kész.

Engem egy ilyen eset eléggé elgondolkoztatott az eddigi kapcsolatom működéséről, erkölcsről, őszinteségről, szabadságról, önmegvalósításról, önzőségről és még sorolhatnám. Szóval felbolygatott tetőtől talpig, dolgok amikre edig nem is gondoltam előtérbe kerültek.

Hogy mi lesz a vége nem tudom, mert még tart, de én is kerülöm az illetőt, ahogy ő is engem.

2015. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előfordulhat , hogy bejön valaki, de a mélyebb érzések szerintem akkor keletkezhetnek, ha hiányzik a törődés a párodból, vagy az fajta törődés hiányzik amit te elvárnál tőle. Ilyenkor az ember hajlamos idézéjeles szerelembe esni másba, pedig valószinüleg minden kapcsolatban kevesebb lesz a törődés egy idő után. Aztán igy lehet egyik kapcsolatból a másikba ugrándozni 4 évente, vagy leülhetünk és megbeszélhetjük az aktuális párunkkal, hogy mire vágyunk...hátha megérti.
2015. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt jelzi hogy a kapcsolatban valami nem működik jól. Én nagyon szigorú vagyok erkölcsileg, soha nem hittem volna, de egyszer villámcsapásként ért egy érzés. Kapcsolatban éltem/élek, és egy férfi olyan hatással volt rám, hogy kiugrott a szívem a helyéről, amikor megláttam, remegett kezem-lábam, ideges voltam, egész nap csak rá gondoltam, nem tudtam enni-aludni, a fellegekben jártam, teljesen elvette az eszemet. 2 évig tartott a szerelmem. Nem történt köztünk semmi. A férfi részéről erős fizikai vonzalom volt és kellemes személynek tartott, szeretett a közelemben lenni. Testileg biztosan akart is valamit...De semmi sem történt köztünk. Majd megölt a bűntudat, folyamatosan marcangoltam magamat, hogy párom van és másba vagyok szerelmes. Egyre jobban hatalmába kerített az érzés, egyre kevésbé tudtam titkolni és kontrollálni magam. Azóta már 1000 km-re vagyok tőle, az érzés elmúlt. Rettegek hogy egyszer egy csoda folytán újra látni fogom, félek ugyanazt érezném mint akkor. DE! Ez csak a hormonok játéka...Végig ez lebegett a szemem előtt. Illetve az, hogy arról nem tehetek, hogy mit érzek, de arról igen, hogy mit kezdek az érzéseimmel.
2015. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Miért maradtál a pároddal?

Ha viszonozta volna ez a másik férfi az érzéseidet, elhagytad volna a párod?

2015. szept. 4. 17:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért tartott 2 évig a szerelmed, mert addig találkoztatok, láttad őt, és miután 1000 km-re kerültetek egymástól, szép lassan elmúltak az érzések?
2015. szept. 4. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egy pillanatra sem volt kérdés, hogy maradok-e a párommal vagy nem. Ő nekem az igazi, Őt akarom, Őt szeretem, ragaszkodom hozzá és vele akarom leélni az életemet. Ez a férfi eléggé tepert, de nem viszonoztam. Lehetett volna belőle valami, ha én is úgy állok hozzá. Érdekes dolog ez...teljesen biztos voltam/vagyok magamban, tudom, hogy kivel passzolunk össze teljesen, ki az igazi, ez az új érzés meg csak a hormonok játéka volt, játszott velem az agyam és a testem. Tudtam, hogy csak idő kérdése hogy elmúljon, mindig csak egy átmeneti elmezavarként gondoltam erre az érzésre, amiből minél hamarabb ki kell jönni. Nehéz volt.

2015. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!