Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bizonytalan vagyok a barátnőmb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonytalan vagyok a barátnőmben, mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, a neten ismerkedtem meg a mostani barátnőmmel, aki 18 éves. Mindketten most fogunk továbbtanulni.

Szeretjük egymás belső tulajdonságait és a külsőket is.

Fél hónap netes ismerkedés után találkoztunk, és első alkalommal több napot volt nálam a lány, és megtörtént néhány dolog. Nagyon kedveljük egymást.


Viszont a probléma ott kezdődik, hogy én elég érzelmes srác vagyok, a komoly kapcsolatokra vágyom, nem szeretek bulizni, stb.. És ez a lány is komolyan gondolja velem, de ő bulizna, szórakozna, stb.. és én féltem, mert annak tapasztalataim szerint sosincs jó vége. Bizalmatlan vagyok. Amire rájött az, hogy megtaláltam a telefonjában a barátnőjével folytatott üzenetet, amiben azt írja a barátnőjének, hogy érez valami furcsát, nem szerelmes (én sem vagyok szerelmes, de én így vagyok a legboldogabb), de ha hirtelen jönne egy pasi, aki iránt érez, akkor érdekelné.


Én elég racionális vagyok, szerelmi csalódás után már nem hiányzik nekem a szerelem, viszont akkora öntudat és vágy van bennem a komoly kapcsolat iránt, hogy nekem nem kell szerelem, mert amúgy is nagyon érzelmes ember vagyok, olyan, aki nagyon tud szeretni és vigyázni, szerelem nélkül is.


Nekem nem kell ennél több, mert boldog vagyok (leszámítva ezeket a dolgokat). És ő is boldog, csak nem szerelmes. És olyanokon gondolkozik, hogyha megismer egy srácot, aki iránt érez valamit, akkor érdekelné... és ez nekem nagyon nem tetszik!! Nemrég jöttünk csak össze, hihetetlen ez az egész. Szeretném őt szeretni, megbízni benne, nekem ez lenne a legfontosabb. Ő is boldog velem, de abban bízik, hogy idővel szerelmes lesz belém vagy jobban fog kötődni. De amúgy hiányoztam neki, amikor nem láttuk egymást... csak még nincs meg az a szoros kötődés.


Tudom, fiatalok vagyunk. Neki én vagyok az első. Viszont most nekem is jönni fog az egyetem, csak én olyan vagyok, hogyha egyszer valakit megszeretek, akkor nagyon tudok kötődni, nagy bennem a vágy, hogy szeressenek.


Annyira sajnálom, hogy nem tudok benne megbízni és ő nem gondolja annyira komolyan, mint én. Azt mondta, hogy szerinte max pár év és vége a kapcsolatoknak. Én meg mondtam neki, hogy ez nem igaz, csak te gondolod így, mert fiatal vagy, a mai világ szennye, ami téged is megfertőzött. És még el is ismerte, hogy megfertőzte xD


Pont ezért nem akarok szerelmes lenni, mert már ezen elsírtam magam, hogy ilyen üzenetet találtam a telójában, amit fentebb írtam... Bizonytalan vagyok, az van bennem, hogy vége lesz ennek a kapcsolatnak, amit én nem akarok, és ő sem akar... egyelőre...



2015. szept. 1. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam szerelmes fiatalon, most 22 éves vagyok túl vagyok 7 éves depresszión, nem akarok újra szerelmes lenni...

Van barátnőm akit nagyon szeretek, lehet naiv vagyok, de én megbízok benne, de ha elhagyna egy szerelem miatt akkor pofára esnék ez van...de nem ezen kell kattogni, hogy mi lenne ha jönne más és elvenné...mert ezzel csak magadat idegeled ki...fontos lenne megbíznod a barátnődben...

Beszélj vele erről a dologról...


22F

2015. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos naiv vagyok és akiket szeretek, azokban meg tudok bízni, de ő nem igazán vágyik szerintem ilyen nagyon hosszú kapcsolatra.

Amúgy most azt írja, hogy maradhatunk csak barátoknak, azt nézve, hogy mennyire fontosak vagyunk egymásnak és úgy is szerethetnénk egymást...


Ha még barátok is lennénk, akkor is szarul esne, ha összejönne valakivel :D

Meg exem szakítás után azt mondta, hogy maradhatunk barátok, hát már megvan a tapasztalatom ezzel is, elég bunkó volt :D


Én nagyon el tudom magam kötelezni valakinél, erre vágyom, hogy biztos pont legyen egy lány az életemben, aki kiegészít, ilyenek.. De ez a lány nem nagyon akarja elkötelezni magát, de attól még boldog velem.

2015. szept. 1. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem sok jövőjét látom ennek. Ha nem egy az érdeklődési körötök, akkor abból mindig konfliktus lesz.
2015. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy van sok közös érdeklődési kör, pl. a rock zene, a számítógépes játékok, szoktunk kirándulgatni is, szóval vannak ilyen közös dolgok. De a bulizás az sajnos nekem sosem jött be, illetve nekem a buli az ismerkedésről szólt, míg egy lánynak a jó hangulatról... de azért nem szívesen engedi el az ember a barátnőjét egy buliba, hiszen agyonra fogdossák, másznak rá a mindenféle pasik, ez nekem nem hiányzik, de még el is tudnám fogadni, mondván, hogy fiatal.

Meg ő társaságibb ember, én elég magányos típus vagyok.


Hát így én sem jósolok hosszú jövőt ennek :/

2015. szept. 1. 10:24
 5/10 A kérdező kommentje:
De megpróbálok megnyugodni, nem gondolni bele semmibe, csak élvezni az életet, ha úgy alakul, hogy szétmegyünk, akkor abba beletörődök :). Rajtam ez nem szokott múlni :). Én most csak boldog akarok lenni és az is leszek :D
2015. szept. 1. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha boldog akarsz lenni, akkor fogadd el őt és a helyzetet olyannak, amilyen. Ha azt látja, hogy azzal téged kétségbeejt, amikor olyanokat mondd, hogy max pár év és vége a kapcsolatoknak, akkor ne mutasd ki azt, hogy neked ez rosszul esik, hanem vond meg a vállad és mondd, hogy majd alakul, úgy, ahogyan lennie kell. Vagyis szerintem ez a lány játszik az érzelmeiddel, kihasználja a (túl)érzékeny lelkedet és a kötődési vágyadat. Ha lazábban tudnád venni ezt a kapcsolatot, jobban ragaszkodna hozzád ez a (kissé éretlen) lány.
2015. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg éretlen, magával sincs tisztában. De tapasztalataim szerint tényleg ez az "I don't give a single fuck", azaz ha nem veszünk róla nagy tudomást, akkor őket ez beparáztatja, értelmetlenül állnak, mert hát meglepheti őket ez. Bár ezt a lányt nem biztos, hogy meglepné, de tudja, hogy milyen vagyok, viszont ez tényleg jó taktika :) köszönöm
2015. szept. 1. 11:46
 8/10 anonim ***** válasza:

19 évesen,szerelem nélkül mi értelme van egy komoly kapcsolatnak?Főleg egy érzelmes embernek.Ez nekem ellentmondásos.A szerelem az általában elsöpör mindent,nem pedig kialakul.Ez maszlag.

A barátnőd sms-ében pedig minden benne van.

Ennek a kapcsolatnak hurka.Semmi értelme,hisz másra vágyik!

Ez már nem bizalmatlanság kérdése hanem időhúzás,hogy ki szakít majd hamarabb.

F40+

2015. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ui:Az érzelmes emberek kicsit belehalnak minden komoly kapcsolat utáni szakításba.És átmenetileg depressziós is lesz vagy lehet az ember.

De akkor is ezeket meg kell élni,nem elmenekülni.

Ez nem így működik!

Ezektől lesz erősebb és bölcsebb az ember.

Ha tudom,hogy elesek akkor nem állok fel alapon kár egy kapcsolatba belemenni!

-előző

2015. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én elég racionális vagyok, szerelmi csalódás után már nem hiányzik nekem a szerelem,"

Eddig a pontig olvastam el. Barátocskám, te nem racionális vagy, hanem egy nagy marha! A szerelmi csalódás arra való, hogy tanulj belőle, és másnál ne kövesd el ugyanazt a hibát. A siker nem jó tanítómester! Csak a hibáinkból tudunk tanulni. Ez az életkor erre való. Ismerkedj, ess szerelembe, csalódj, tanulj belőle. Így és csakis így lehet majd egyszer valóban boldog párkapcsolatod.

2015. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!