Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam meg a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a páromnak, hogy kell egy kis távolság úgy, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
Mindig együtt vagyunk nála, de összeköltözni nem tudunk, így èn kèt laki vagyok, ami olyan mintha nem is lenne otthonom. Magamra alig van időm, de ha lenne sem tudnèk mit kezdeni, mert be vagyok fordulva ès emiatt mindig fàradt vagyok, annyira hogy már a munkahelyemen is majd elalszom ès mindig fáj a fejem, nehezen viselem a helyzetet. Èrzem, hogy nem jó ez így, de nem akarom megbántani sem. Ki mit tanácsol? Saját tapasztalat? Köszönöm előre is.
2015. szept. 9. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, de már a kezdetektől úgy alakítottam, hogy magamra IS legyen időm, és a páromnak is. Plusz a kölcsönösség jegyében néha nálam is vagyunk.

Az pedig, hogy "be vagy fordulva", független a kapcsolati problémáktól.

2015. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"kapsz egy is szünetet tőlem, addig bármit megtehetsz amit csak szeretnél"


Tuti nem fog ellenkezni :)

2015. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nem szakítasz időt magadra? Űzöl hobbit, pihensz, sportolsz, akármi, ami kirángat a letargiából?


Egy kapcsolat nem arról szól, hogy non-stop a másik seggében kell lenni, már elnézést a kifejezésért.

2015. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szabadnapon van időm, de pl ha a szabadnapomon ő dolgozik, akkor elintèzem a házimunkát nálam, aztán megyek hozzá, ott is egy kis meló, közben főzök ès mire vègzek ő hazaèr. Onnantól kezdve együtt vagyunk. Ha együtt èlnènk ez lenne a normális, de annyira bevagyok fáradva, hogy elvesztettem règi önmagam. Èn mindig energikus voltam, korai kelès, teszek-veszek, èlveztem mindig a szabadnapjaim, nem voltam fáradt. Most meg ùgy elszáll egy nap, hogy èszre sem veszem ès a nap vègèn rájövök, hogy magammal megint nem foglalkoztam. Vannak terveim, de elkezdtem őket halogatni. Nem akarom, hogy a vègèn bunkóvá ès türelmetlennè váljak.
2015. szept. 9. 20:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyszer már mondtam neki, hogy legalább 3-szor egy hèten otthon kène aludnom ès hogy egy kicsit szeretnèk függetlenebb lenni, de nem jött össze, mert felhívott ès eljött èrtem, megolvasztotta a szìvem ès akkor abba maradtunk majd jövőhèttől ès így tovább.
2015. szept. 9. 20:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor ezt felhoztam neki, szomorù lett, ettől èn is az lettem ès maradtam.
2015. szept. 9. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:

"Most meg ùgy elszáll egy nap, hogy èszre sem veszem ès a nap vègèn rájövök, hogy magammal megint nem foglalkoztam. Vannak terveim, de elkezdtem őket halogatni. Nem akarom, hogy a vègèn bunkóvá ès türelmetlennè váljak."


Pedig ehhez fog vezetni.. hosszú távon megsínyli a kapcsolatod, ha folyton úgy érzed, nyomás alatt vagy. Semmi baj nincs azzal, ha igényelsz egy kis saját teret, az egy abszolút természetes dolog. Ha a barátod ezt nem fogja fel, kicsit nyomatékosítani kell benne.. :) Beszéljétek meg. Viszont az is fontos, hogy következetes maradj az elhatározásodban, ne adj fel valamit, amire szükséged van, csak mert az adott pillanatban 'ellágyul a szíved'. Hosszú távon az semmi jóra nem vezet.

2015. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot osztok meg veled.

Az előző barátnőm egyszer mondta, hogy ilyesmi helyzetben van, mint te; otthon alig volt, edzés és munka után nálam volt, mentünk valahová, stb. Mondta, hogy szeretne egy kicsit otthon lenni, magára is időt szánni. Én megértettem, és másnaptól elmentem inkább motorozni, barátokkal lenni, stb. Majd egyszer csak jelentkezett, hogy oké, "kipihente magát", aztán szépen rendben éltük tovább az életünket utána.


Azt gondolom, hogyha értelmes ember a barátod, meg fogja érteni. Egy normális kapcsolatban mindkét ember áldozatokat hoz. Azzal, hogy te folyamatosan nála vagy, gyakorlatilag te áldozol egyedül. Neki is meg kell hoznia azt az áldozatot, hogy pár napig hiányozni fogsz neki.


És megnyugtatásként: nem volt semmi mellékgondolatom, hogy esetleg megunt, megcsal, stb.

Tudni kell kommunikálni. Jelen esetben neked kell tudni elkommunikálnod értelmesen a problémádat, neki pedig fel kell fognia.


F

2015. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez mindkettőnknek jót tenne szerintem. Elèg èrzèkeny, szóval kètlem, hogy elfogom kerülni a megbántást, de ha majd látja rajtam a pozitív változást, akkor talán megèrti. Nehèz az eszemmel döntenem a szívem helyett, de nincs más megoldás.
2015. szept. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!