Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megbántott a párom és sosem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbántott a párom és sosem kér bocsánatot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy sértődékeny típus, de sokszor úgy meg tud bántani a párom de ezt az esetek nagy részében nem mutatom ki, inkább próbálom nem magamra venni. De volt párszor amikor képtelen voltam nem kimutatni és ilyenkor abból áll a dolog, hogy nem szólok hozzá és ő se hozzám, majd elmegyünk lefeküdni és se egy "jó éjt" se semmi nélkül elalszunk... Ez engem nagyon bánt, órákig forgolódok elalvás előtt, de ő 2 perc alatt elalszik és másnap úgy tesz mint ha mi sem történt volna és ez nagyon rossz. Általában ilyenkor én is próbálom meg nem történtnek tekinteni a dolgot és továbblépni. De tegnap ismételten nagyon megbántott, ugyan az volt a felállás, hogy szó nélkül aludtunk el és reggel megint úgy tett mint ha nem bántott volna meg, de most úgy érzem, hogy én nem fogok így tenni! Az a minimum, hogy bocsánatot kér! Szertintetek igazam van, hogy most a "sarkamra állok" és nem hagyom magam?
2015. szept. 15. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A probléma attól nem lesz megoldva, hogy úgy tesztek, mintha semmi sem történt volna. MEG KÉNE EZT BESZÉLNI!!

2. Ha téged valami bánt, akkor miért nem mutatod ki? Ha minden bántalmazást lenyelsz, ugye tudod, hogy előbb vagy utóbb, de beteg fogsz lenni?

3. Hogy mit tegyél? KOMMUNIKÁLNOTOK KÉNE, ÉS NEM STRUCC MÓDJÁRA A HOMOKBA DUGNI A FEJETEKET!

4. Téged pedig, ha megbánt a párod, akkor szólj neki, hogy ezzel megbántott, jelezd neki és kérjen bocsánatot! Vagy élvezed, hogy elnyomott vagy?

Igaz, néma gyereknek az anyja se érti a szavát!


Egy jó párkapcsolat titka a nyílt és őszinte kommunikáció bármiről, a problémák megoldására való hajlam!

2015. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom sem tudott bocsánatot kérni. Szó szerint úgy kellett megtanítani! Azt sem vette észre amikor megbántott néha. Én mindig kimutatom neki, ha baj van. S már eljutottunk arra a szintre, hogy magától kér bocsánatot ha megbánt. Sajnos szerintem őt erre nem tanították meg, az egész családjuk olyan, hogy egymásnak sem mondják el, ha megsértődnek egymásra, nem csoda ha a bocsánat kérést sem művelte. Szóval magától nem jött volna rá.

De amúgy ő is elalszik simán olyan nyugodtan! Bocsánatot kér, aztán alszik ha esti a szitu... Nem morfondíroznak ezek sokat.

2015. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

>de ezt az esetek nagy részében nem mutatom ki

>Általában ilyenkor én is próbálom meg nem történtnek tekinteni a dolgot és továbblépni.


Öreg hiba. Szépen elzárod magadban a bántást, a fájdalmat, a sértődöttséget, hogy szép lassan rágjanak belülről, és jön az elhidegülés, a passzív agresszió. A problémákat nem a szőnyeg alá kell söpörni, hanem megoldani minél előbb.


>Az a minimum, hogy bocsánatot kér!


Nem, mert ez egy kapcsolat, nem presztízsharc. Úgy látszik, hogy már régóta alapvető kommunikációs problémák vannak közöttetek. Ha csak bocsánatot követelsz tőle, akkor valószínűleg csak veszekedés lesz a vége. Meg kell próbálnod nyugodtan, őszintén, nyíltan beszélgetni vele, megismerni egymás álláspontját és valahogy közös nevezőre jutni.

2015. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szeretne, odafigyelne arra, hogy ne bántson meg, ne okozzon neked fájdalmat és ő lenne az első, ha mégis valamin összekaptok, hogy a feszkó oldódjon, és megtudjon puszilni.
2015. szept. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok? A leírásod alapján még elég fiatalok.

A problémákat nem így kell megoldani. Ha megbántott, akkor tudtára kell adni, hogy mi a probléma és meg kell beszélni. Az is lehet, hogy nem is tudja, hogy valami bántót mondott. A lényeg a kommunikáció. Ha ez nem működik, akkor előbb-utóbb annyi tüske lesz benned (bennetek), ami a kapcsolat rovására megy. Tehát mindent megbeszélni, illetve nem megsértődni minden piti dologért, mert az is idegesítő tud lenni.

2015. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szüleid mit csináltak ilyenkor?

Mármint, ha egymással volt problémájuk.

2015. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!