Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez borzasztó! Mit tehetnék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez borzasztó! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A párommal 4 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást. Elhagyni nem akarom segíteni szeretnék inkább neki. Nem vagyok szakember de úgy vettem észre hogy paranoid téveszméi vannak. Pl. Beszélgetünk telefonon mondom neki hogy szeretem meg hiányzik. Erre indokolatlanul elkezd kiabálni velem. Amikor megkérdezem mi a baj elmondja. Hogy úgy érzi szemrehányást teszek neki meg hogy nem tudja mit várok el tőle. De mondom miért kell veszekedni kiabálni semmi ilyesmiről nincs szó. Elkezdi emlegetni az egyik barátját akinek van egy házi sárkány felesége és ő nem akar olyan papucs pasi lenni mint ez a haverja.
2015. szept. 24. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez még abszolút nem paranoid téveszme, hanem teljesen természetes emberi félelmek. És amikor az ember ilyesmit megfogalmaz, akkor együttérzést, megnyugtatást vár, nem pedig szemrehányást.

Azt tudod tenni, hogy meghallgatod és együttérzel vele, nem vitatod el az érzéseit (az érzéseihez mindenkinek elvitathatatlan joga van, még akkor is, ha te nem tudsz vele azonosulni!).

Te mit szólnál hozzá, ha mondjuk beütnéd a lábad, és a párod azt mondaná, hogy ne rinyálj, mert NEKI nem fáj?! Az együttérzés azt jelenti, hogy akkor is együttérzek a másikkal, ha én nem érzem ugyanazt, és belátom, hogy az ő érzése neki lehet fájdalmas.


És tudod, ha elkezded elvitatni az érzéseit, kritizálod, minősíted, akkor az valóban egyenes út az elsárkányosodás felé...

2015. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szabadulj tole surgosen
2015. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmebajost nem lehet kikezelni, mint egy nathat. Elozo voltam. Most lepj amig meg teheted.
2015. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek abban igaza van, hogy ez még nagyon messze van a paranoid téveszméktől, azt viszont nem gondolom, hogy ha valaki velem indokolatlanul kiabál, azzal nekem együtt kell éreznem, és megértően viselkednem. Talán még vigasztalnom is kéne, hogy ne bánkódj, amiért goromba voltál velem...

Amit én gondolok a történetről: a fiú valamiért megijedt az elköteleződéstől. Ő nem tudja, mit akar, és ő érzi úgy, hogy szemrehányásra adhat okot a viselkedése, ezt meg kivetíti rád. Hagyd egy kicsit megnyugodni, aztán beszélgess vele!

2015. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok annak híve, hogy ha valami probléma adódik, akkor az ember egyből vegye a kabátját. Viszont a párod viselkedése elég zavaros. Ami a legaggasztóbb, hogy nekem úgy jön le, a nagy és intim megbeszéléseket nem viseli. Kiakad, ha elmondod, szereted. Mit fog mondani, ha szóba hozod a kapcsolatotokat meg a problémákat?
2015. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem paranoid téveszme. Az önértékelésével vannak gondok, mert olyan mumus számára "papucsnak" lenni, holott nem az határozza meg, hogy papucs vagy nem, hogy ő mit akar magáról mutatni.. A megfelelési kényszerén kívül még veled szemben is bizalmatlan, a "hiányzol" szóba a lehető legnegatívabb háttérgondolatot látja bele, vagyis szemrehányást, amiért nincs melletted. Az agresszivitás pedig a saját tehetetlensége miatti frusztráció, amit rajtad vezet le, mert te vagy kéznél. Valóban szakemberre lenne szüksége a párodnak, de leginkább azért, hogy fejlessze az önismeretét, önbizalmát és magabiztosságát, valamint hatékony stresszkezelési módszereket tanuljon.
2015. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!