Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hölgyeim! Miért csinálhatja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyeim! Miért csinálhatja ezt a párom?

Figyelt kérdés

Igazából nem hiszek benne, hogy itt megoldásra találok, csak "muszáj" kiírnom magamból....


Az egész rólam és a barátnőmről szól, akivel több éve együtt vagyok, és már össze is költözünk. Régebben nagyon jó volt a kapcsolatunk, egy ideje viszont jelentősen megromlott, és egyre rosszabb irányba halad, többször felmerült már a szakítás lehetősége is, de mindketten gyengén voltunk hozzá.


Én úgy érzem mindent megtettem érte, és a legjobbat adtam neki, de egyszerűen mindig talál valami apróságot amibe beleköthet, és veszekedést kezdeményezhet, ha nyugalom van. A házimunkát is teljesen közösen csináljuk, legyen szó takarításról, főzésről, bevásárlásról akármiről. Mindenben segítem, és bármilyen szituáció is lép fel, mindig az ő érdekeit részesítem előnyben, csak hogy neki legyen a legjobb, de úgy látszik hiába...

Mikor jól megvagyunk, mindig generál valami problémát, amivel kirobbanthatja a veszekedést.

Többször leültünk már megbeszélni, és arra jutottunk, hogy változtat ezen, de persze soha nem sikerült. Úgy érzem elkerülhetetlen lesz a szakítás.


Mindezek ellenére, ha valakinek valami mentőötlete, javaslata lenne, kérem ossza meg velem!


2015. szept. 30. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad hogy ő miket csinál, de azt nem írtad le hogy őt mi zavarja benned. Csak így lehet megoldást találni.
2015. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
általában figyelem felkeltés ként reagálunk így. menjetek el egy hétvégére kirándulni, wellnessezni vagy bármi a lényeg, hogy csak ti ketten legyetek távol mindentől és mindenkitől. nosztalgiázzatok (ez nálam mindig beválik). végső esetbe ha úgy érzed tényleg semmi sem segít próbáljátok ki a párterápiát...(nem olyan rossz és vészes mint ahogy azt sokan beállítják) remélem rendbe lesztek!
2015. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hát az lesz akkor az lesz! De mégis mióta tart ez az állapot...hogy érdemes e húzni vagy se!?
2015. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Abba is képes volt múltkor belekötni, mikor már nem tud semmibe, hogy állítólag az ő ruháinak kevesebb helye van, mint az enyémnek... olyan gyerekesnek találtam, ebből is veszekedés lett, és akkor lett vége mikor megelégeltem és kipakoltam a szekrényből a ruháimat az ágyneműtartóba.

Volt olyan, hogy azért van vita, mert munkaidőbe nem írok neki, holott már többször mondtam, hogy nagyon elfoglalt vagyok, és nincs rá időm, hiába tehetném meg.

2015. szept. 30. 20:34
 5/14 A kérdező kommentje:
Talán 2 éve kezdődhetett, hogy folyamatosan egyre mélyebbre süllyed az egész kapcsolat.
2015. szept. 30. 20:36
 6/14 anonim ***** válasza:

nem akarok veszmadar lenni, de nekem egyszer egy okos ember azt mondta, hogy amikor egy jol mukodo kapcsolatban az egyik fel elkezdi tamadni a masikat, annak legtobbszor az az oka, hogy az illetonek vaj van a fule mogott, es tudatalatt a masikban keresi a hibat ami felmenti ot a bunje alol


ennek igazsagat megtapasztaltam sajat boromon, amikor, tudom csunya dolog!, de megcsaltam a baratomat (egyejszakas kaland, nem uj szerelem) es eltitkoltam honapokig es egyre romlott a kapcsolatunk es mindig en tamadtam ot, mindenfele aprosagok miatt


persze elobb utobb ezt o eszrevette es szamon kerte, hgy mi bajom van, mert o nem valtozott, o mindent ugyanugy csinal mint eddig de nekem az utobbi idoben mar semmi sem jo...akkor kiborult a bili es szerencsere megbocsajtott es azota boldogabban elunk mint valaha de ez mar nem a kerdeshez tartozik, csak azt akartam ebbol kihozni, hogy ha az egyik latvanyosan gerjeszti a negativ dolgokat a kapcsolatban akkor az illeto vagy beteg (nem vicc, lehet hogy vmi depresszioja vagy egyeb betegsege van) vagy pedig rossz fat tett a tuzre es probalja eltitkolni.


Senki nem kotelez titeket hogy egyutt legyetek. Tudom, a megszokas hatalmas ur, es az ujtol es az egyedullettol valo felelem meg hatalmasabb, de ha neked ez nem jo, akkor tessek elkoszonni!

2015. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, mindenki csak sajat magat valtoztathatja meg, masokat nem. Megertem hogy itt o a hibas, de te maradj vele turelmes es kedves, szeresd ot, a nok figyelemre es biztonsagra vagynak, o is csak ezt szeretne (bar nagyon rosszul, de legy te a jobb)
2015. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mert az ember olyan állat, akinek saját territóriumra van szüksége, és ha ez nincs meg, neurotikus lesz, pont, ahogy leírtad a tüneteket.

Van lehetőség saját territóriumra a lakáson belül?

Vagy külön lakásban lakni de egymáshoz közel?

2015. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha ennyire szenvedtek a kapcsolatban, szakíts! Ne várd a csodát, nem jön el. Valami nem tetszik neki, amit nem mond, de figyelemre vágyik, ezért is generálja a feszültséget.

Nyilván nem töltötök együtt minőségi időt, ezért már semmi nem köt össze titeket.


Ne legyél gyáva, ha úgy érzed, nem fog változni semmi, ülj le, mondd el, mi a problémád és válj külön tőle. Nincs értelme elbszni az életeteket, találjatok olyat, aki mellett boldogok vagytok, mert ebben a kapcsolat-félében nem.


Mi 2,5 év után mentünk szét, hasonló okból. Az együtt töltött utolsó fél év már csak szenvedés volt, próbáltunk javítani, de nem ment, így inkább szétmentünk. Jobb így, sokkal boldogabb vagyok egyedül - bár rhadtul hiányzik még mindig -, mint vele.

Ha te is úgy érzed, nélküle teljesebb lenne az életed (idegeskedés nuku, pl.), akkor lépj! Fájni fog, neked is, nagyon, ám lehetőséget adsz valami jobbra. :)

2015. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tegyük fel, hogy tényleg csak túl nagy a nyugalom. ezesetben kalandra van szükségetek. vidámpark!
2015. okt. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!