Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emiatt rossz barátnő vagyok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt rossz barátnő vagyok? Kicsit hosszú, de érdekel a véleményetek, akinek van egy kis ideje, kérem írjon (:

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, de nem tudok dűlőre jutni, nem tudom megfelelően megítélni magam.

Arra gondoltam, hogy külső szemlélők reálisabb véleményt tudnának ezzel kapcsolatban mondani. Ezért leírnám a tulajdonságaim, jókat, rosszakat egyaránt, és azt amelyik legjobban zavar.


Először is, 18 éves lány vagyok, 174 cm, hosszú barna hajjal,zöld szemmel.Mások szerint arcra is szép vagyok, volt,hogy felkértek kiállításokra ruhát bemutatni, de én több dologgal sem vagyok megelégedve magammal.Barátom viszont odavan értem.

Külsőről ennyit, ez nem is annyira fontos.

Belsőleg inkább a visszafogott és csendes típusba tartozom.Sosem voltam nagyszájú,feltűnősködő, és csak a szűkebb baráti körömben tudok igazán kibontakozni. Sok barátom nincs,1-2 jó barátnő,akivel rendszeresen tartom a kapcsolatot,és 2-3 olyan lány akivel alkalmakként.Csak hasonló lányokkal tudok úgymond barátkozni, van akivel hiába próbáltam,nem volt meg az összhang, nem szeretem a semmitmondó beszédet,ezért van kevés barátom,és néha azt gondolom valami probléma van velem, emiatt. Nem cigizem, ritkán iszom,mértékkel. Hobbijaim közé tartozik a görkorizás, biciklizés, imádok fényképezni, és annál inkább kutyákkal foglalkozni.Az emberekkel mindig kedves vagyok, viszont ezt többször ki is használták,azóta sokkal elővigyázatosabb és megfontolt vagyok velük kapcsolatban. Kevésben bízok meg, legtöbbször gyanakvó vagyok. Nagyon elszomorít az, ami a mai világban folyik, már csak az emberi kapcsolatok szintjén is.Az,hogy mindenki átgázol a másikon, legtöbben semmi jóérzés nincsen, semmi emberség, legfőképp azt rossz látni,hogy már nem becsülnek meg semmit. A környezetemben szinte mindenki, de már a közeli barátnőim is szinte mind megcsalták már a párjukat.Kérdem én,az ilyennek minek párkapcsolat?Miért jó átverni a másikat? Az egyik férfinek-akivel megcsalta a barátját-8 éve tartó kapcsolata van, és a barátnőm volt a 7.akivel megcsalta.

Nagyon elszomorít amit látok, és azt gondoltam sosem fogok találni olyat,akinek még ér valamit a szeretet, a család, a jó kapcsolat. De egy éve ismerkedtem meg a barátommal, és elmondhatom,hogy az egyik legszerencsésebb ember vagyok,amiért ő velem van. Szinte teljesen megegyezik az értékrendünk.

És itt már kitérek arra,milyen vagyok kapcsolat szintjén.

Mivel nagyon örülök, hogy ennyire rendes barátom van, rettenetesen tudom szeretni. Bújós vagyok, szeretem cirógatni, kényeztetni,hozzábújni, mellkasán elaludni, imádok szexelni vele bárhol bármikor, meglepem néha apróságokkal, odafigyelek az igényeire, tudok főzni és szeretek is, kirándulni menni vele, vagy csak simán nasizni a tv előtt, az élet nagy dolgairól beszélgetve.Próbálok mindig a kedvére tenni, és azt szeretném,ha jól érezné magát mellettem, ezek mellett persze hagyok neki teret,akkor megy el a barátaival amikor akar, hisz én is ezt kapom tőle.

Egyetlen dolgot nem értek magamban, és hiába próbálok tenni ellene nem megy. Ez az, amiért így tettem fel a kérdést. Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni,hogy a páromnak közeli lány barátja legyen. Van valaki, aki már nem él ebben a városban, de akárhányszor ide jön,mindig felkeresi a barátom és találkozni akar. Rosszul érintett a dolog mindig, de most hogy már 3-4 alkalom ez, kibukott belőlem minden rossz érzés. Zavar,hogy olyan közvetlenek egymással szemben,zavar, hogy más a beszélgetés stílusa ,mint mikor pl egy haverral beszél(több smile,legtöbb puszi jelek)zavar,ha olyat ír,hogy rég látták már egymást stb.


Mindig megnyugtatott,hogy csak egy régebbi jó barát, nem rejt semmit, mégis kétségeim vannak.Mivel elég tapasztalatom van az emberekkel, és látom mit követnek el,mennyire nem érdekli őket az,hogy valaki kapcsolatban van nem tudok biztosra menni. Olyanok járnak a fejemben,hogy mi van ha idővel változott a lány, ha akkor nem,de ezután megtetszik neki a barátom? Mi van,ha ilyen stílusban fennmarad ez a barátság akkor idővel vonzódnak majd egymáshoz? Fáj belül, és hiába próbálom kontrollálni nem tudom. Ez az egyetlen dolog,amin össze tudunk veszni.


Mit gondoltok erről így összességében?


2015. szept. 22. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kissé féltékeny vagy, ennek ellenére szerintem jó barátnő. :)
2015. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te egy álombarátnő lehetsz. Ha ilyen nőt elereszt valaki az életben, az a világ marhája. Jogos, ha zavar a csaj. Szerintem -ismerve a tényeket a leírásodból- ez egy kicsit érdekes viszony, puszik, sok smile stb. Figyelj oda a pasidra. Hm, mintha a tükörképemet látnám a kérdezőben, csak én férfi vagyok.
2015. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy ez tönkretegye a kapcsolatodat. Tudod, azt elrontani csak ti ketten tudjátok. És ha elrontjátok, akkor aztán jöhet másik csaj is.
2015. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és azt,hogy szántatok rá időt!

Nem szeretném elrontani a kapcsolatot :( tudom,hogy ezt máshogy kéne kezelni,de nem tudom. Először azt se tudtam eldönteni,hogy jogosan zavar-e a dolog.

Anyukámmal nagyon jó viszonyban vagyunk, és mivel ő tapasztaltabb, tőle kértem először tanácsot. Ő azt mondta ne fújjam fel ezt a dolgot, nyeljem el, mert nem sajátíthatok ki senkit. Ezzel tisztában vagyok, nem is akarom, egyszerűen valamiért nem tudom elviselni ezt a kapcsolatot kettejük között. Volt egy lány haverja még, akivel persze nem szokott így írni, csak néha ha összefutnak két szó erejéig dumálnak, és tudom róla,hogy régebb kikezdett volna a barátommal,ennek ellenére mégis ha megálltunk vele 2 szóra nem zavart ennyire, mert tudtam,hogy nem írogatnak úgy egymásnak.:(

2015. szept. 22. 21:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Bár mindenkinek ilyen barátnője lenne! :) Arra figyelj oda, hogy ne vidd túlzásba a féltékenykedést. Külső szemlélő véleményére voltál kíváncsi, kívülről mondom neked, ilyen lányt szinte lehetetlen megcsalni! :) Ha pedig egyezik az értékrendetek, biztos lehetsz benne, hogy nem fog több történni amikor találkoznak, mint amennyi az orrod előtt is történne.


Néhány éve ez tette tönkre az én hasonlóan tökéletes kapcsolatomat. Először csak féltékenykedés, aztán gyanúsítgatás, vádaskodás, lek*rvázás, stb. Én még iszogatni is eljártam rendszeresen a lány barátaimmal, de tényleg soha nem történt olyan dolog, ami akár félreérthető lenne, vagy gyanús. Mindig ügyeltem erre. Neki nem voltak fiú barátai, és emiatt is kicsit "irigy" volt erre a helyzetre. 2 és fél év után szakítottam a mindennapokat is tönkretevő féltékenység, negativitás miatt. Később kiderült, hogy ő másnál "aludt", amikor én sulis kiránduláson voltam, és korábban képeket is küldözgetett magáról a neten ismeretlen arcoknak. Részemről a 2 és fél év alatt semmi félrekacsintás.


Sok-sok álmát valóra válthatod a barátodnak, ha egészséges mértékig féltékenykedsz csak, illetve Te sem adsz okot rá, a háta mögött sem. Sok boldogságot! :)


21/F

2015. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A szöveg legtöbb része teljesen felesleges, bocsi.

Ha féltékeny vagy valakire, az EGYETLEN lehetséges célravezető (és boldogsághoz vezető) megoldás az, hogy olyan kapcsolatot teremtesz, amiből nem érdemes elmenni:) A tiltás ellenállást, esetleg titkolózást, de mindenképp negatív érzéseket szül.

Szóval sajnos nem tehetsz mást, és kérlek fogadd meg a tanácsom, pár évvel idősebb vagyok nálad, és mindenképp ezt mondanám az akkori önmagamnak is.

Válts perspektívát! Élvezd az életet, a jó kapcsolatodat! Valaki itt egyszer azt írta, hogy ha féltékeny vagy, az olyan, mintha állnál egy fagyival a napsütésben és azon aggódnál, mi lesz, ha elolvad? Inkább élvezd ki azt a fagyit!!!

2015. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is!

Hú, nagyon elrettentő példa volt ez a történet.

Mindenképp megpróbálok változtatni bár nagyon nehéz lesz.Csak egyszerűen félek attól,hogy ha ilyen a kapcsolat kettejük között akkor csak idő kérdése, és úgy gondolom ha ez nem lenne így,akkor később se lenne miből kialakuljon.


Túl érzékeny vagyok,ez a nagy hibám, amit alig tudok leplezni.

Az mondjuk jogos,reális elvárás,kompromisszum lenne,hogy nem szólok bele,hogy barátkozzon-e a csajjal továbbra is,viszont ez legyen legalább normális, haveri stílus, és nm több?

2015. szept. 22. 21:59
 8/14 anonim ***** válasza:

"Csak egyszerűen félek attól,hogy ha ilyen a kapcsolat kettejük között akkor csak idő kérdése"


Szerintem ha akartak volna, már összejöttek volna.

2015. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy a 8-as mond valamit, mi is már 2 éve ismertük egymást a lánnyal, aki miatt leginkább balhé volt. Ha akartunk volna egymástól valamit, már lett volna, és ezzel a barátod is ugyanígy van szerintem :)


A "tanulságos" történet szerzője

2015. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Mit gondoltok erről így összességében? Azt gondolom, hogy kit erdekel, hogy barna a hajad meg zold a szemed? A kerdeshez abszolut semmi koze. De ezt irod te is, "Külsőről ennyit, ez nem is annyira fontos" akkor minek irod le? Az egvilagon semmi befolyasa nem lesz a valaszoknak ha piros a hajad es kek a szemed mert mi NEM ismerunk teged. A teny, hogy ezt leirtad azt sugallja, hogy bizonytalan vagy, a masik lanyt szebbnek tartod es felsz, hogy a pasid a jobbik miatt fog elhagyni.


Hiaba irod, hogy nagy a szived es a vilagot jobba szeretned tenni, feltekeny vagy es minden feltekenykedes abbol szarmazik, hogy onmagunkkal nem vagyunk megelegedve. Valami beloled hianyzik, ha a masikban nem tudsz 100% megbizni. Nem a fiu a hibas, nem a fiu a bizonytalan, nem neki van problemaja, hanem neked. Nem bantalak, hanem probalok ravilagitani.


El kell fogadnod, hogy a pasidnak vagy egy nagyon jo baratja, aki eppen lanybol van, de ez nem valtoztat azon, hogy teged szeret, erted rajong, veled van!


Ha emiatt veszekszel vele akkor elobb utobb megmergezed ezzel a kapcsolatot es a fiuban meg fog valtozni valami, ami miatt elkezd kifele tekintgetni. Nem azert fog megcsalni, mert amugy is megcsalt volna, hanem mert te kergetted bele a feltekenykedeseddel.


Lehet hogy a sracnak csak atfutott az agyan a dolog, hogy mi lenne ha ezzel a lannyal, de el is felejtette, mert huseges tipus. Te azzal, hogy allandoan felhozod es a megcsalas legaprobb lehetoseget is megemlited neki, a fejebe rakod a magot, hogy mi lenne ha, es ha sokx veszekszel vele emiatt, az ontozeskent fog hatni a magra, ami elobb utobb hajtassa cseperedik es a viragja pedig az lesz, hogy felrequr a srac.


Biztos hogy ezt akarod? Mert ugy tunik effele tartasz, ebbe az iranyba tereled a kapcsolatodat.

2015. szept. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!