Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rivalizálás vagy csak szurkáló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rivalizálás vagy csak szurkálódás?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy van egy elég fura, szurkálódós humorom. Szeretek piszkálódni, viszont néha nem tudom, hogy a másik fél komolyan gondolja-e, amit mond, vagy csak "próbál partner lenni". Ha csak poénnak szánják, nem veszem magamra, csak röhögök, viszont ha azt látom, hogy komolyan mondja, meg tudok bántódni.

Van egy barátom, lány vagyok, 18 éves, és a barátom négy évvel idősebb nálam. A lexikális tudásom nagyobb mint az övé, viszont ő mindennapi helyzeteket, szituációkat kezeli jól, amikhez én hülye vagyok. Pl: nem tudok tájékozódni, nem tudok főzni, nem értek a számítógépekhez, ha váratlan szituációba kerülök, lefagyok, és dadogok, mint valami hülye.

viszont van jogsim, most tanulom a harmadik nyelvemet, már van egy felsőfokú nyelvvizsgám, meg két középfokúm, rendszeresen járok színházba, imádom a filmeket chaplintől a mai filmekig mindent megnézek, az irodalmat, most futottam le a félmaratont.

Nem vagyok sznob, de idősebb szüleim vannak, apa hetven, anya most tölti be a hatvanat, mindig klasszikus zenét hallgattak, régi filmeket néztek, meg rengeteket olvasnak, szóval én ezt hoztam magammal otthonról. Ha könyvet olvasok, általában szeretem megbeszélni, mit olvastam, utánaolvasni, kb. mint irodalomórán, ahogy kielemzünk egy művet vagy verset.

Nagyon szeretek tanulni, akár könyvekből, netről, akár másoktól.

Nem tartom magam okosabbnak a barátomnál, csak vannak bizonyos témakörök amikhez én értek jobban, valamihez meg ő.

A barátom a kapcsolatunk elején mindig linkelgetett be nekem cikkeket az érdeklődési köreimmel kapcsolatban. Nagyon örültem neki, hogy próbálja magát bevonni. És ő is elkezdett utánaolvasni. De ha mondjuk talált valami infót, mondjuk egy nyelvtani szabályt angolból, amit rosszul tudtam, vagy valami plusz infót a kedvenc írómról, amit nem tudtam, kinevet, hogy ezt nem tudtam.

A német nyelvvizsgám két hónapja van meg. Előtte három hónapig tanárhoz jártam. Először vele kezdtem, de a munkahelye miatt nem tudott járni a közös magántanárunkhoz, így egyedül jártam. Megsértődött, hogy miért nem vele várom a nyelvvizsgával, mert milyen jól jönne ki, ha egyszerre mennénk. De én pont érettségi előtt állok, és a nyelvvizsgát nyáron akartam letudni. Ezt elmagyaráztam neki, ő meg duzzogni kezdett.

Ő most csinálja a német nyelvvizsgáját, néha kér tőlem segítséget. Egyszer vitatkoztunk egy nyelvtani hibán, ő azt állította hogy egy könyvben olvasta. Amikor megmutatta a könyvet, látni lehetett hogy nekem van igazam, csak ő félreolvasott valamit. Erre azt mondta, hgoy a könyv nem emelte ki rendesen a szabályt, és megsértődött.

Vagy az is, hogy nemrég elkezdett futni, és szinte naponta bejelenti, hogy mennyit futott le. Azon szokott viccelődni, hogy szilveszterkor már futhatunk együtt. Engem akar utolérni, vagy csak szeretné, ha több közös lenne bennünk?

De a lényeg, hogy ha valamit elszúrok, vagy eltévesztek, többnyire megmosolyog, és még ki is nevet, nem rosszindulatúan vagy sértően, inkább kuncog. Ilyenkor nem tudom, annak "örül", hogy ő jobban tudott valamit, vagy csak átvette a stílusomat. Az utóbbi nem zavarna, az előbbi igen.

Mert nem szeretnék se olyan pasit, se olyan férjet, aki mindig versenyezni akar velem. Mert az oké, hogy a futás, a tanulás, a nyelvvizsga kicsi dolgok, de mi lesz ha hozzámegyek, vagy még évekig együtt leszünk? Esetleg többet keresek vagy jobb eredményeim lesznek a munkahelyemen?


2015. okt. 15. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Hat en inkabb vegigolvasom a bibliat hatszorxdd
2015. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem válassz engem! :D Én utálok versenyezni. Ilyen gondod nem lenne.
2015. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez rivalizálás, ezt én is tapasztaltam már exbarátommal. Vagy az önbizalmával vannak gondok, vagy még nem elég érett, nem tanultátok meg még kezelni, hogy a másikban pont a másságot, a különbözőséget kell szeretni, a hasonlóknak meg örülni. Első kapcsolat mindkettőtöknek? Nem volt korábban ilyen valamelyikőtöknél?
2015. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Exekről sosem beszéltünk. Azt tudom hogy neki, mielőtt elkezdtünk volna járni, fél évig nem volt senkije. Az én exemet ismerte, együtt buliztunk.
2015. okt. 15. 17:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Talán az önbizalmával vannak dolgok. Ha pl látunk egy gazdag házat, volt rá példa, hogy azt mondta, "rohadjon meg a tulaj", mert biztosan nem tisztességesen jutottak a pénzükhöz. szokta emlegetni, hogy ki mire vitte az osztályából és mondta, hogy ez végzett egyetemet, és nem vitte semmire, ez végzett ilyen büfészakot. Két évig nem volt munkája, ami igencsak rosszat tett az önbizalmának
2015. okt. 15. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát izé. Szerintem vagy beszéld meg vele vagy menekülj.

Évekig voltam egy ilyen kapcsolatban, rongy önbizalommal jöttem ki belőle.

2015. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még mielőtt az utolsó sorokhoz értem arra gondoltam miközben olvastam az írásod, hogy vajon mi a francnak versenyeztek? Erre olvasom, hogy nem szeretnél olyant aki mindig versenyezni akar :))

Pedig azt teszi, de valószínűnek tartom, hogy te is vele (őt kb letudtad azzal, hogy jól veszi a hétköznapi akadályokat, magadról meg hosszan írtad, hogy mennyi mindent tudsz- nincs is ezzel semmi baj, legyen büszke az ember magára).

El kell fogadni egymást, te is őt s ő is téged, én elhiszem, hogy ügyes értelmes művelt lány vagy, de sokszor jobban s könnyebben boldog az aki simán veszi a napi akadályokat. Mindketten tanulhattok egymástól, te azt, hogy ne fagyj le, ő meg a német nyelvtant vagy mittudom én.

Egy kapcsolat a másik segítéséről kell szóljon inkább szerintem, mint arról, hogy ki az okosabb, ügyesebb.

Ha még az elején vagytok a kapcsoltnak akkor normális, nálunk is volt egy kis verseny amíg összecsiszolódtunk.

2015. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Magamról azért írtam olyan sokat, hogy lássátok milyen ember vagyok. Próbáltam objektív lenni.

De mondom, hogy én nem akarok nála jobb lenni, nem akarok versenyezni vele. Én magammal versenyzek, ha úgy tetszik :D

Ha versenyezni akarnék vele, megtanulnék főzni, csak azért hogy jobb legyek, hogy az ő területén győzzem le.

Nem zavarna, ha ő le tudná futni a maratont. Az zavar, hogy ahogy látom, az vezérli, hogy nálam jobb legyen. Az sem érdekelne, ha neki doktorija lenne, míg nekem csak diplomám, ha azt látom, hogy magáért teszi, nem pedig azért, hogy engem "lehagyjon".

2015. okt. 15. 18:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy csak nem vagytok egymáshoz valóak. Kevésszer tudja megcsillogtatnia tudását, te sosem vagy a gyengébb fél és ez piszkálja őt.

Hányszor van, hogy arról van szó, ami őt érdekli, amiben ő jobb?

2015. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Általában főzni szoktunk együtt, próbálok neki segíteni, de van hogy jobban segítek neki, ha meg sem mozdulok. Rengeteg videót néz a főzésről, én is szoktam neki linkeket küldözgetni. Ő utazni szeret, nyaralni, sakkozni, fallabdázni, pókerezni. Mindegyikre tanított, bár sakkozni valamennyire azért tudtam. Nem értek hozzá, de szívesen játszom vele.
2015. okt. 15. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!