Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kettős mérce a férfi-nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kettős mérce a férfi-nő kapcsolatokban. Sosem fogjuk tudni megülni a lovat, csak az egyik oldaláról a másikra esünk?

Figyelt kérdés

Régebben a nőktől várták el, hogy eltűrjenek olyan dolgokat amiket a férfiak nem tűrtek el, pl.: a feleségeknek szemet kellett hunyniuk ha a férjeik kuplerájba mentek. Ez a hozzáállás a nyugati világban mára megszűnt, de sajnos nem az következett be, hogy mindkét nemre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, hanem kialakult egy réteg a nők körében akik azt gondolják, hogy nekik mindent szabad, minden jár, a szabályok csak a férfiakra vonatkoznak, rájuk már nem.

Nem egy férfi ismerősöm futott már bele ilyen nőkbe, csak néhányat említenék:

Az egyik egyetemi barátom nője már attól tüzet okádott ha a barátom ránézett egy másik nőre, ha a közelben volt egy miniszoknyás vagy dekoltázsos nő akkor azonnal rászólt a barátomra, hogy ne nézzen oda, akkor is ha ő nem is arra nézett. Egyszer többen elmentünk a Balatonra fürödni és egy közös ismerős lány arra kérte a barátomat, hogy kenje be a hátát a napolajjal. Ettől a barátnő felhúzta magát és megtiltotta a barátomnak, hogy ezt tegye és kijelentette, hogy rajta kívül más nőhöz nem szabad hozzáérnie. Ugyanakkor a barátnő saját magával szemben közel sem volt ilyen szigorú, mindig megbámulta a kigyúrt pasikat, bulikon részegen csapkodta meg markolászta más férfiak hátsóját. A barátom akkor szakított vele, mikor a csaj elkezdte fogdosni egy férfi ágyékát aki azzal poénkodott, hogy nagy farka van. A barátom ezt látva közölte, hogy ezzel túllépett egy határt és ezért szakít vele. A csaj nem értette, hogy az miért is lenne szakító indok, hogy egy másik férfi szerszámát fogdosta, még akkor sem miután felemlegették neki, hogy ő miket várt el a pasijától. Sőt még neki állt feljebb és utána napokig a facebook-on panaszkodott, hogy milyen szemét az expasija meg az egész férfi nem.

Egy másik egyetemi haveromnál a következő eset miatt borult a bili: A barátnő megtudta, hogy az egyik szórakozóhely olyan bulit tart majd, ahol gogo táncosnők meg topless pultoslányok lesznek. Emiatt ordibálva nekiesett a haveromnak, megfenyegette, hogy kikaparja a szemét meg azonnal szakít ha el merészel menni erre a partira. Pedig ha ismerte volna a barátomat, akkor tudta volna, hogy őt abszolút nem érdeklik az ilyen partik, nem is akart rá elmenni (sőt én meg egyik ismerősöm sem ment el rá). Néhány héttel később nőnap következett és a csaj ezt úgy akarta ünnepelni, hogy chippandale show-ra megy. A haverom erre úgy reagált, hogy elmondta a csajnak, hogy az lenne a tisztességes ha ő se menne ilyenre, ha már elvárja a pasijától, hogy az se menjen sztriptíztáncosnőket nézni. A csaj ezen felháborodott és azt mondta, hogy az "tök fúj, meg undorító" ha egy férfi sztriptíztáncosokat néz, de az "teljesen rendben van" ha nők chippandale-ket élveznek. A haverom emiatt szakított is. Persze itt is a csajnak állt feljebb és jött a szokásos szidjuk a férfiakat a facebook-on dolog, ráadásul több "barinője" is csatlakozott hozzá és elhordták mindennek a férfiakat.

Olyan egyetemi évfolyamtársam is volt, aki nyitott kapcsolatban élt. Ő amiatt szakított a barátnőjével, mert az át akarta alakítani a kapcsolatukat, hogy csak a nő oldaláról legyen nyitott. Az évfolyamtársam ezt visszautasította és választás elé állította a nőt: vagy mindkettőjük oldaláról nyitott marad a kapcsolat vagy mindkét oldalról zárt, monogám. A csaj olyanokat mondott, hogy azt nagyon élvezi, hogy a pasiján kívül mással is lefeküdhet, de az már rosszul esik neki, hogy a pasija is szexszel más nőkkel, ezért legyen már olyan lovagias a férfi, hogy önként lemond a saját szabadságáról a nője boldogsága érdekében. Az évfolyamtársam ezt nem tűrte és szakított.

Ezeknél is durvább eset volt az amikor egy munkatársamat részegen megcsalta a barátnője és a csaj azzal védekezett, hogy ő nem tehetett róla, mert részeg volt. A munkatársam ezért megkérdezte, hogy mi lenne fordított esetben, ha ő lépett volna félre részegen. Erre a nő azt válaszolta, hogy szakítana, mert a férfiak részegen sem léphetnek félre, nekik a részeg tetteikért is felelniük kell, de a nőket nem lehet felelősségre vonni (!) azért amit részegen tesznek, nekik mindent el kell nézni (!) ha részegek. Itt is a csajnak állt feljebb szakítás után, a munkatársam lett kikiáltva kegyetlennek, meg érzéketlennek, mert nem nézett el egy "részeg, apró" botlást.

Hasonlóan durva kettős mérce jellemezte az egyik unokatesóm volt barátnőjét, aki miután lefeküdt egy másik pasival kikérte magának, hogy az megcsalás lenne. Szerinte az nem megcsalás, ha egy nő érzelmek nélkül lefekszik egy másik pasival, ez csak a férfiak esetében megcsalás. Állítása szerint a férfiaknál minden szex megcsalásnak számít, mert nekik a szex számít, de a nőknél csak az megcsalás ha érzelmek is vannak, mert nekik az érzelmek fontosak.

Én szerencsére eddig elkerültem az ilyen nőket, de elborzaszt, hogy az ilyeneknek nem böki ki a szemét a kettős mérce, észre sem veszik, hogy maguknak olyan dolgokat engednek meg amiknek a töredékéért ők már szakítanának.

Sose fogunk olyan időket élni, hogy mindkét nemnél ugyanaz számít megcsalásnak és egyik nemnek sem néznek el olyat amit a másiknál sem tűrnek?



2015. okt. 21. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az első 3 bejegyzésnél döntöttem, nem olvasom tovább. De ezeknek a nőknek nagyon alacsony az intelligencia szintjük, de azé se különb aki ilyen nőkkel együtt tudott lenni...
2015. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudtam végigolvasni, bocs, de amennyit olvastam abból azt gondolom, amit leírtál, hogy régen hogy volt, az egy társadalmilag elfogadott norma volt, kvázi egy íratlan jog, amivel meg a mostani helyzetet illusztrálod, az meg kiragadott, egyedi példák kórosan féltékeny nőkről. Ilyen régen is volt, de sőt, férfiban is létezik.
2015. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem biztos akadna itt hozzászóló nem egy, aki meg arról tudna mesélni, hogy a kettős mérce a fordított irányban működött a kapcsolatában vagy ismerőse kapcsolatában, vagyis a pasinak szabad, a nőnek nem alapon. Szóval okosabb volna, ha nem általánosítanál a női vagy férfi nemre, meg a társadalomra általában.

A kettős mérce pedig egyik irányban sem helyénvaló, ezzel teljesen egyetértek, és akiket írtál, helyesen tették, hogy szakítottak.

2015. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Csak az első két esetet olvastam végig, az ilyen nők nem normálisak, ahogy az a pasi sem aki úgy dönt összejön velük.


Normális emberek között egy normális párkapcsolatban észszerű a határvonal mindkét fél számára. Én ilyenekkel veszem körbe magam, mert nincs szükségem a fent említett kultúrlények társaságára. Neked is ezt tudom javasolni. Üdítő lesz a változás.

2015. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nőknél ez lehet önbizalomhiány, nem kapnak elég megerősítést a párjuktól. Nyilván jól esik nekik ha más férfiak flörtölnek velük, ilyenkor érzik, hogy azért mégis érnek valamit.


Nyitott kapcsolat nem normális dolog egyik oldalról sem. Az nem kapcsolat, csak összejárás.


A részegség meg nem mentség semmire. De hallottam már olyan verziót hogy a pasinak jogában áll megcsalni a barátnőjét, mert ő pasi és az a "dolga" hogy szétszórja a "magjait". Az ilyen se normális. A megcsalás meg mindenhol megcsalás.

2015. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, értem én, de miért ilyen egyoldalú ez a leírás? Hol marad az a sok férfi, aki szerint a férfiaknak megbocsátható, hogy megcsalják a nőt, de fordítva nem? Akik dicsőségnek tartják, ha minél több nőt megdöngetnek, de a nő már k. rva, ha volt egy-két egyéjszakás kalandja? Akik szerint amellett, hogy dolgozik, a nő kötelessége a főzés, a gyereknevelés, a házimunka is? Vagy akik szerint a részeg nő undorító, de a férfinak megengedhető, hogy időnként talajrészeg legyen, mert ő így engedi ki a gőzt?

A kettős mérce ilyen megvilágítása valahogy lemaradt. No, mindegy.


A fent említett nők viselkedése nem egészséges. Meglátnak egy nőt, amire a barátjuk rá sem néz, hallanak egy gogo táncosnős műsorról, amire a barátjuknak esze ágában sincs elmenni és már féltékenységi jelenetet rendeznek, ez valami beteges önbizalomhiányra, vagy birtoklási vágyra utalnak, méghozzá szélsőséges formában.

Ilyen emberek mellett hosszútávon nem is lehet kibírni. Ezeknek a nőknek magukat kellene rendbe tenni lelkileg, mielőtt egyáltalán kapcsolatba kezdenek.


Az meg, hogy az érzelemmentes szex nem megcsalás, vagy ügyetlen magyarázkodás, mikor lebukott az illető, vagy pedig egy érzelmi analfabétáról van szó.

2015. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért mindig az erkölcstelen, gerinctelen, buta, gonosz pi.csákat kell alapul venni, mikor általánosító kérdést írtok ki a női nemről.
2015. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ezek nagyon egyedi eseteket lehetnek, sőt, még azt is el tudom képzelni, hogy a fele csak kitaláció! Az én ismeretségi körömben nincsenek ilyen nők. Nagyon közönséges a viselkedésük, el se tudom képzelni, hogy tényleg vannak-e ilyenek. Ez tőlem, a páromtól, és a mi világunktól nagyon távol áll.
2015. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát nemtom, én eddig még nem találkoztam, olyannal, aki helyeselte volna a női hűtlenkedést(sőt; az megy, hogy 1 egy éjszakás kaland után a nő érzelmileg nulla, megbízhatatlan, csak b..szásra jó), olyannal viszont nem is egyszer, aki azt hangoztatta, hogy a férfiak érzelmileg monogámok, ezért a nőknek nem kellene patáriát csapnia egy-egy félrekufirc miatt.

Még Puzsér Róbert is ezt hangoztatja a kukafilozófiával telehányt blogján.


És hogy az utolsó sorodra reagáljak (sorry, én sem olvastam végig, de gratulálok, hogy volt kitartásod végigírni): valószínűleg nem...

2015. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Pár haverod belefutott pár idióta csajba..nagy ügy. Ettől még nem minden nő ilyen mint ezek. Ezért kár volt regényt írni.
2015. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!