Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 10 éves párakapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 éves párakapcsolatban vagyok, a párom szüleivel lakok egy családi házban. Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Volt már több kapcsolatom is, köztük egy éjszakás is, de megcsalni egyik páromat sem tudtam. A páromnak én vagyok az első, 18 éves korától vagyok vele. Eleinte még nem is volt gond a kapcsolatunkkal. A gondok mostanában jöttek. Mivel engem eléggé háziasan és tisztán neveltek, nem nagyon bírom elviselni, a piszkot és rendetlenséget. Sajnos az anyós és após is rokkant nyugdíjas. Fél évvel megismerkedésünk után kerültem ki hozzájuk, akkor 6-an laktunk egy házban. Anyós, após, én, párom, párom testvére, és az Ő párja. Kb 4 éve Ők a szomszéd házba költöztek át, van sejtésem, hogy miért. Anyós és após 18 éves koruktól fogva dohányoznak. Már mondtuk neki, hogy le kéne tenni, de NEM! Mígnem a saját életén tapasztalta meg apósom, mivel befulladt, és az ország legmagasabb pontja alatti szanatóriumban kötött ki. Érdekes, akkor egyik napról a másikra le tudta rakni a cigit. ANYÓS is! Amikor ugye a gyerekek mondják nekik, hogy ne a füstbe üljenek otthon, akkor nem lehet. A párom asztmás, tehát nem jó neki a dohányfüst. Az összes kabát, ruha ami a nappaliban van minden cigaretta füsttel bejárt. Mivel családi házról van szó, vannak házi- és haszonállatok is. Utóbbi eddig is volt, de most a párom a tenyésztésükkel is elkezdett foglalkozni. Minden pénzét rákölti, haszon alig van belőle, mert ugye ismerőstől pénzt kérni? A termény meg ingyen van! Sajnos amit én hazaadok az is jóformán erre megy el, és a havi bevásárlásba, amit ugyan csak mi fizetünk a párommal, mert ugye anyóséknak nincs pénzük. Ha már az én szüleim jönnek fel akkor már probléma van. Anyós egyébként kihasználva az én háziasságomat, elnézi, hogy mosogatok, vasalok, takarítok, mert egyébként gyűrött ruhákban kellene jönnöm dolgozni. Párom? Jah, Ő fáradt, meg a táblagépen játszik. Én megy nyomjam a két melót. Egyiket befejezem, a többi csinálom otthon. Az a gond, ha én fáradt vagyok, ha Ő fáradt, az természetes. Anyós folyamatosan a nyakamon lóg, mintha bejönnék neki. Bejön a szobába, mondja ugyan azt amit már két napja folyamatosan. Lesi a szembe szomszédot, hova mennek, kik jönnek, hányan vannak, ... Jah, és este lesz valami jó műsor a TV-ben?

Mindezt persze kopogás nélkül, majd hozzáteszi, hogy ’Jajj, nem zavarok?’. Igen, sajnos mást is csináltunk amikor bejött! De nem gond, ugyan úgy benyit a fürdőbe és a WC-re is. A szennyes akár 1 hétig is a szennyes kosárba van, a ruhák kb 1 hónapig is álnak egy kupacban a vasalásra várva.

Ami van szekrény az kevés, mivel egy részébe penészednek a ruhák, így csak a felét tudjuk használni. Pénz nincs újat venni, mert hát kell terményre. Most már az én ruháim egy része se fér be a szekrénybe, a páromé, pedig a fotelben és a széken, mert hát valakinek be kéne pakolni a szekrénybe.

Ülő munkám miatt a derekam és vállam rohadtul fáj, de ez nem számít lefekvés után, a fésűt add már ide, a távirányítót, ezt tedd már le, telefont add ide, stb.

Párom kötelezővé tette, hogy ha kimegyek a szobából, majd visszajövök, akkor puszit kell neki adni, mert megharagszik. Megyeszékhelyen éltem le az életem 23 évét, majd 10 éve kikerültem egy faluba. Onnan járok be reggelente, korai busszal, hogy a kisebbséggel ne kelljen találkoznom. Felvetettem a kérdést, beköltözünk a magyeszékhelyre. Kérdés: Hogy jár majd a párom dolgozni? Mondom ahogy én! Busszal. Az úgy nem jó. Meg egyébként is neki itt vannak a szülei, meg az állatok, amit 75%-ban már a szülei etetnek reggel-délbe-este. Sikerült tavaly vennem egy használt kocsit. Mehetünk kirándulni, én a párom és anyósom! Valahogy a szüleim nem kerülnek szóba. Jah, meg akkor jönnének a tesójáék is. Mondom akkor beszaladok szüleimhez, de akkor jön Ő is és az anyós is. Érdekes ilyenkor nem fáradt. Munkahelyi buli van, akkor ne menjek már, nagyon hiányzom neki, nem vagyok itthon vele. Délután munka után szaladjak a buszhoz le ne késsem, mert probléma van belőle ha nem érek haza időben. Most meg kiderült, hogy a munkatársammal inkább ne találkozzak már, mert nem szimpi a páromnak. Na ettől lehidaltam! Én mondjuk azt sem tudom kik a munkatársai, van nekem kisebb nagyobb bajom is annál. Persze Ő nagyon szeret! Én is szeretem, de néha már odáig fajul a dolog, hogy nem bírom magamban tartani a szavakat, és kikívánkoznak belőlem. Ilyen jön a kérdés, miért kell így beszélni. Kb 1 hónapja, reggel majdnem szakítás lett a vége. Mondtam neki hogy itt a vége, már nem bírom idegekkel. Azóta valahogy nagyon bújik hozzám, és mindig azon van, hogy ugye nem hagyom el.

Úgy néz ki, hogy sikerült egy kis panelt venni a megyeszékhelyen, és beköltöznék ide. Valahogy most jobban kívánnám a csendet, nyugalmat, egy kis egyedül létet. Kicsit sok nekem, hogy este 11-kor még azt hallgatom, hogy ez a hülye miért nem tudta kivédeni a labdát. Meg a hétfő esti kékfényt is élő közvetítésbe hallom a szobában. Arról nem is beszélve, ha valami elromlik, akkor már nem is mondom kihez fordulnak.


Elnézést kérek, hogy kisregényt írtam, de ha csak pár szót írok le akkor nem ismeritek a story-t, ez pedig sajnos a valóság!


Mi a véleményetek erről a felállásról. Jól döntöttem? Én vagyok kicsit defektes? Változtatnom kellene valamit?



2015. nov. 4. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy rendekívül sablonos mondatot írnék erre:

"Mindenki a saját sorsáért felelős"

A döntés a te kezedben van. Mi mint idegenek sajnálni nem fogunk. Én tudom, hogy nem kérdeznék másokat mit tennék egy ilyen helyzetben, mert SOHA nem tudnám megengedni addig fajulni a dolgokat mint te engedted. Ha neked ez jó akkor maradj. Ha nem, lépj. Van gyerek? Nem említetted. Akkor meg mire vársz? Ott a világ rengeteg lehetőséggel hogy ennél (jóval) boldogabb legyél. A saját életed éled? Nem hinném.

2015. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy nem vagy boldog a párod mellett, és ebben ő is nyakig sáros. Azt gondolom, áldás vagy a családnak, lehet a nyakadon élősködni, kihasználni. A Te igényeid pedig semmit nem nyomnak a latban, ez nyilvánvaló. A párod nekem önállótlannak, és már ne is haragudj, de egy igazi önző tahónak tűnik. Ha úgy érzed, szükséged van az egyedüllétre, akkor költözz be a lakásba, zárd ki egy időre az életedből őt és a családját! Talán ez kell ahhoz, hogy tisztán láss, és el tudd dönteni, hogyan tovább: képes vagy ilyen körülmények közt leélni az életed, vagy még most lelépsz, és keresel olyasvalakit, akinek az is számít, hogy neked mi a jó.
2015. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

#1: Észrevettem egy kis felindulást a kommentedben, de nem haragszom érte! Igazad van, a sorsom az én kezemben van! Egyáltalán nem azért írtam le a történetet, mert sajnáltatni akarom magam. Csak röviden vázolni akartam a 10 év eseményeit, de ez kb a 30%-a. Eddig nem nagyon tudtam merre lépni, de most már úgy néz ki összejön a lakás. Gyerek? Hál' Istennek csak be képzelte magának, de nem lett. Ha összejött volna ... Sajnos az a gond, hogy én más nevelést kaptam, és sokan ezt használják ki. Egyszerűen nem tudok bunkó és köcsög lenni lenni.


#2: Igen, most valahogy úgy érzem, hogy egyedül szeretnék lenni egy kicsit. Igaz hogy 10 év nem kis idő, de már valahogy tervezem, és beleélem magam hogy egyedül miket fogok csinálni, és valahogy jobban érzeném magam. Most ezt látom. Lehet hiányozni fog, de neki is kellene változni, hogy együtt maradjunk a szülőktől távol. Ekkor persze jönne a következő probléma, hogy 3 naponta kell menni hozzájuk.


Úgy összességében pedig örülök, hogy van aki meghallgat (és tényleg normális válaszokat tud adni, nem leordítani a másikat), mivel a 10 év alatt a barátok is oda lettek, mivel a találkozások is nehezebbé váltak a buszozások miatt.

2015. nov. 4. 15:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Te egy kihasznált nő vagy. Párod és a családja mindent megtesznek azért, hogy szinte mindenkitől elszakítsanak és ellehetetlenítsenek. Az általad leírt körülmények között nem tudnék tovább élni, de addig sem bírtam volna, amennyit te eddig kibírtál. De az is biztos, hogy a pasiddal sem tudnék lenni, egyszerűen taszít a párodban mindaz, amit leírtál. Egyáltalán nem egy ideális kapcsolat a tiétek, nem ideális életkörülmények között vagy. Nonszensz az egész, amit leírtál.


Menj a megyeszékhelyre, költözz el, de a legjobb indulatú javaslatom az, hogy egyedül és sose nézz hátra. Ezeket az embereket felejtsd el.

2015. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

párod egy lusta disznó.

fosnak, hogy nem lesz házicsicska


maradj egyedül. lehúznak!

2015. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#4: Bocsi, ezt valóban elfelejtettem leírni. Én 33/f a párom 28/l


#5: Lehetséges hogy van benne valami :)

2015. nov. 4. 15:27
 7/18 anonim ***** válasza:
10 év tényleg hosszú idő, de ez ne tartson vissza! Ellenkező esetben a tíz vagy akárhány rossz évből majd húsz sz*r év lesz. Megéri? Minél tovább vársz, annál nehezebben találsz épkézláb férfit magad mellé.
2015. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy te vagy a férfi? Így mégdurvább! Gondolok itt az anyósod viselkedésére. Tiplizz gyorsan, amíg nem késő!
2015. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#7: Még mindig én vagyok a férfi :)
2015. nov. 4. 15:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

b+++

azt hittem te vagy a nő :D bocsesz


hogy lehet ilyen igénytelen egy nő???

2015. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!