Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nőként mit tennétek ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőként mit tennétek ha a párotok olyan anyagi helyzetbe kerülne hogy ételre sincs pénzük?

Figyelt kérdés

A párom még iskolába jár, én szintén, lassan másfél éve vagyunk együtt. A szülei sajnos olyan helyzetbe kerültek hogy ételre sem telik nekik, a számlákat fizetni nem tudják, egyre keservesebb a helyzet, ha így folytatódik a dolog, utcára kerülnek. Az én szüleim viszonylag jól keresnek, jól élünk, bizonyos "luxus" dolgokat is megengedhetünk magunknak. Nagyon bánt hogy nem tudok segíteni a szerelmemnek, és a helyzete miatt sokkal idegesebb és sok a feszültség köztünk is.

mi lenne a megoldás?


2015. nov. 13. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel neked nincs jövedelmed, szűkösek a lehetőségeid. Áthívhatod magadhoz enni, körülbelül ennyit tehetsz. Megkérdezheted a szüleidet, tudnak-e olyan munkalehetőségről, amely alkalmas lehet a párod szüleinek.
2015. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi voltunk hasonló szituban, ráadásul mi a kapcsolat elején, ami sokkal meredekebb.

Másfél év után nem értem, hogy ez miért kérdés köztetek? Teljesen természetes lenne, hogy ellátom a páromat, ha nem is pénzzel, de bevásárlok neki, hogy legyen mit enni, vagy szimplán meghívom kajálni rendszeres jelleggel, ha a meghívás kellemetlen. Ugyanígy ajánlanám fel alapként, hogy szívesen adok kölcsön, ha úgy érzi, aztán majd visszaadja, ha tudja - egy felajánlás még nem megalázó, mert nem rátukmálod, eldöntheti ő, hogy igénybe veszi-e.

2015. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tudjátok milyen a férfi büszkeség... nem mindig engedi h segítsek
2015. nov. 13. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A szüleinek megpróbálhatsz segíteni valahogy megfelelő munkát találni, akár a szüleiden keresztül.

A férfiúi büszkesége meg megérdemelne egy pofont, ez most nem az a helyzet, amikor jogos.

2015. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem volt ennyire rossz a helyzet, de egyszer adtam kölcsön páromnak 300ezer Ftot mert szüksége volt rá. Később amikor tudta vissza adta.


Vacsorázni áthívhatod ezzel még nem sérted meg...

2015. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2, a kérdező is iskolás, nincs jövedelme, egyáltalán nem természetes, hogy bevásárol, vagy kölcsön ad a barátjának.


Ha a szüleid is jónak látják, akkor hívd meg a fiút hozzátok ebédre, vacsorára, készíts neki is tízórait, de a számlák kifizetésében nem tudom, hogy tudnál segíteni. Passz...

2015. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Mivel a kérdező azt is kiemelte, hogy ők jól élnek, ezért gondolom nyilván van zsebpénze. Diákmunkája, ösztöndíja... Egy olyan diák, akinek jómódú a családja, nem koplal, annak ellenére, hogy saját jövedelemmel nem rendelkezik. Nyilván vesz magának kaját suliban, jár bulizni, stb, tehát van kerete, még ha nem is "saját".

Nekem továbbra is belefér az, hogy esetleg bevásároljak a páromnak, az az egypár ezer Ft nem vág a földhöz.

A férfiúi büszkeség persze más téma, de bizonyos fokig elő lehet úgy adni, hogy ne legyen bántó.

Mint említettem, voltunk ilyen szituban párommal, így azokat a dolgokat soroltam fel, amiket én magam megtettem. :)

Szerintem sokkal megalázóbb a hé, hagyd csak, fizetek most én kijelentésnél az, hogy majd anyuék keresnek a szüleidnek állást.

Hangsúlyozom, ez csak egy vélemény. :)

(#2 voltam)

2015. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!