Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összecsúszott az egész életemb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összecsúszott az egész életemben minden, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszú munkanélküliség után 1,5 éve találtam munkát, szakmámban helyezkedtem el, nehezen indult, de így utólag visszagondolva, jó volt. Ott párra találtam, voltak döccenők, de működik a dolog. Vagy már nem is tudom mit gondoljak. Nehéz egy maximalista, sokkal pörgősebb, eszesebb párral együtt dolgozni. Voltak összezördüléseink. Eleinte a munkatársak miatt titkoltuk a kapcsolatunkat, de persze mindenki rájött és látták rajtam, hogy szerelmes vagyok. Szép lassan alakult minden, elfogadtak, megszoktak minket, persze sosem mutattuk, teljesen úgy viselkedtünk egymással, mint minden más kollégával, engem csak a szemem árult el, és a pillantásom, hogy szeretem őt.

Kis csapatban dolgozunk, rengeteg a munka, a fizetés nevetségesen alacsony, a felelősség irreálisan magas, anyagi és minden más szempontból. És valahogy ez év elejétől minden csak romlott, és romlott, egyre több munka, több felelősség, több lecseszés... Először felmondott a közvetlen főnökünk, új főnököt kaptunk, még több szivatás, ezután felmondott az egyik kolleganőm, majd a párom is. Mindenki másik, biztos állást kapott.

Borult a rendszer, tarthatatlan lett minden, én idegbeteg, fizikailag sem bírtam 2-3 ember helyett dolgozni, lelkileg és idegileg sem bírtam, szerettem volna eljönni én is onnan, de semmi munka nem volt kilátásban. Egyik este a a párom lehordott mindennek, és lelkiismeret furdalást keltett bennem, hogy gyenge vagyok, és látja, hogy én igazából nem is akarok felmondani, nem is akarok eljönni onnan, de semmi baj, csináljam csak nyugodtan, ha nekem ez jó.... stb. Másnap reggel felmondtam. Letelt a 2 hét felmondási idő, eljöttem a munkahelyemről, vége az egésznek, és nekem nincs munkám. Rengeteg helyre elküldtem már a jelentkezésemet, de sehonnan nem jeleztek vissza. Persze bárhová nem jelentkezhetek, mert a páromnak nem minden tetszik.

Ma borult kicsit minden bennem, mert végiggondoltam, hogy hogyan fogom kifizetni a telefonszámlám, a diákhitelem, és hogy váltom ki a gyógyszereimet? Hogyan oldom meg az életem? Éhen nem halnék, és fedél is van a fejem felett, mert a szüleimmel élek, 26 évesen szégyenszemre. De 26 évesen ne a szüleim tartsanak már el.

Őröl belül az egész, ráadásul a családja előtt sem vállal fel a párom. Napi szinten oda járok hozzá, de az édesanyjával sosem találkoztam, sem senkivel a családjából. És titkol, nem beszél rólam. Nyaraltunk a nyáron, 4 napot, de utána sem történt semmi bemutatás, semmi ismerkedés. Nyomaszt, hogy csendben kell lennem nála, nem mászkálhatok ki a szobájából, és elegem van az egészből. Szétcsúszott az egész életem. Nincs semmim.

Fizikailag és idegileg is rámentem erre a munkára, és a párommal sem haladunk sehová, semerre, csak toporgunk. Semmi nincs a helyén, és kilátástalan az egész életem...


2015. nov. 16. 11:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy fogom magam jelentkezek az ország másik felébe egy gyárba dolgozni, és teljesen egyedül új életet kezdek...

Én egyébként az ország délkeleti csücskében lakom.

2015. nov. 16. 13:38
 12/16 A kérdező kommentje:
Mostanában sokszor úgy érzem, hogy ha most ultimátumot adok neki, és elkezdene kapkodni, hogy bemutat, meg stb, már akkor is késő lenne. Ezt az egészet nem most kellene elkezdeni. Már sokkal régebben kellett volna...
2015. nov. 16. 13:40
 13/16 A kérdező kommentje:

Lelkileg egy nullának érzem magam, nem tudom ki vagyok, mit akarok, nem tudom mi a jó, és mi a rossz.

Kicsit olyan haszontalannak is érzem magam.

Felelőtlen vagyok, hogy a semmire felmondtam, és verem a fejem a falba, hogy hogy lehetek ennyire befolyásolható...

2015. nov. 16. 13:47
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mire is varsz meg pontosan? :)


Csak az idodet vesztegeted, minden egyes nappal, amivel tovabb huzod a dolgot.. Ezt az idot mar sosem kapod vissza, megis mire varsz meg?


Tenyleg baromira nem most kene elkezdenie teperni, ugyhogy hiaba igeri le a csillagokat is az egrol, jobb, ha tudod, hogy csak addig fog ez az allapot tartani, amig nem erzi ujbol nyeregben magat. Igergetni, utolso pillanatban teperni barki tud. O mar reges reg bebizonyitotta, mennyire nem jelentesz neki semmit. De persze te vagy a tokeletes baratno, ki mas lenne olyan hulye, hogy ezt a viselkedest elturje? Nyilvan teperni fog, nem olyan biztos, hogy talal valaki olyat, akivel igy lehet banni. Bocsi, de ez a szomoru igazsag.


Ha mobilis vagy, es nem tart vissza semmi, akkor oda jelentkezz, ahova csak szeretnel (akar az orszag tulso vegen).. A tiszta lappal kezdes nem rossz otlet, viszont tanulj az esetbol es ne dolj be egy ilyen tipusu pasinak a jovoben.

2015. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb amit tehetsz, hogy végiggondolod mi történt Veled és Te miben vagy hibás. Nem saját magad ostorozására, hanem higgadt, tárgyilagos végiggondolásra van szükség. Gyenge voltál. Beleszerettél valakibe, aki nem érdemelte meg (titkolt a munkatársak és még most is a szülők előtt), ráadásul annyira magad fölé emelted, hogy ő irányíthatja mit tehetsz és elítélhet azért, amit szeretnél (!!!). Vond le a tanulságot és vond meg a határaidat, hogy soha többé senki ne gyűrjön ennyire maga alá. Azt mondják ami nem öl meg az megerősít. Örülj, hogy mindezen 26 és nem 36 évesen vagy túl két gyerekkel, szülői háttér nélkül, mert ilyen is van. Hagyj fel az önámítással a kesergéssel, mert nem igaz, hogy nincs semmid. Ne légy hálátlan a családoddal szemben, hiszen ők vannak. Lakhatással, remélhetőleg szeretettel és annak a lehetőségével, hogy kis pihenő után újra indulj, -akár elhagyva őket valóban egyedül- Tőlük. Lehet, kevesebb álmod van, pedig épp most kellene, hogy legyenek, hiszen olyasmit tanul(hat)tál amitől az egész életed jobb lehet. Nem kilátástalan, sőt... most nyílhat rengeteg új ajtó!
2015. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tetted, hogy otthagytad a munkahelyet, nincs az a pénz ami fontosabb az egészségnél, s ahogy írtad még a fizetés is alacsony volt a sok stressz mellett... Jó döntés volt, mert a szüleiddel laksz így nincs veszélyben azért a megélhetésed.

A barátnőd viszont katasztrófa. Mindenbe beleszól, mindent ő mond meg neked, de felvállalni bezzeg nem vállal fel a családja előtt. Ha a legkisebb kétség is beférkőzik az ember agyába, hogy "szeretem-e a párom", már akkor érdemes igen komolyan elgondolkodni, de neked meg pláne amiket róla írtál...

2015. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!