Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van-e értelme egy kapcsolatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e értelme egy kapcsolatnak úgy, hogy mindennél jobban szeretem a másikat, de nem vagyok belé szerelmes?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit ellentmondásosan hangzik. Van egy fiú, akit már nagyon régóta ismerek, mindent tudok róla, úgy imádom, ahogy van, nagyon hiányzik, amikor nincs velem, féltékeny vagyok, ha másik lánnyal beszél, viszont úgy érzem, nem vagyok szerelmes belé. Ő az belém, velem szeretne lenni, de nem tudom, van-e értelme így.
2015. nov. 19. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondhatsz nemet is,de ha összejön egy csajjal,és már nem fog akarni téged annyira,akkor fogsz rádöbbenni hogy szereted,de akkor már késő lesz.
2015. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha vonzódsz hozzá testileg, akkor igen.
2015. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van ertelme. Hisz feltekeny vagy...

N

2015. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legújabb felmérések szerint, a rózsaszín ködös szerelem 3 évig tart. Jó esetben egymás iránti szeretet, megbecsülés lesz a hátralévő időben, persze csak abban az esetben, ha mindketten tesztek a kapcsolatért, egymásért.

A véleményem az, hogyha nem vagy az a fajta, aki lépten-nyomon szerelembe esik, illetve még vonzódsz is hozzá testileg-lelkileg, akkor van értelme.

Mérlegelj, ha soha nem leszel SZERELMES, akkor elengedted azt a férfit, akivel feltehetőleg boldog életed lehet, tulajdonképpen csak az első 3 év marad ki.

2015. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van.
2015. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Enigma-108 válasza:

Huhh !

Kedves Kérdező !


Amit leírtál az nagyban jellemzi az emberek "szerelmes vagyok" állapotát. Miből veszd, hogy nem vagy szerelmes ?

Az "úgy imádom ahogy van" számomra egyértelműsíti a helyzetet.

Lehetséges, hogy esetleg valamiért nem akarnád felvállalni vele a kapcsolatot ?

Az önellentmondásokkal tarkított kérdésedből szerintem kitűnik, hogy nem vagy önmagaddal tisztában.

Az, hogy a másik tetszik, és szimpatikus még édeskevés, mert tud olyat tenni és (váratlanul) úgy viselkedni ami majd nem fog.

Hatalmas téma ez mely óriási fogalmakat érint, úgy mint : önismeret, szeretet.

Az önismeretről : amíg önmagaddal nem vagy tisztában addig nem tudhatod valójában mire is van szükséged.

Avagy : " Semmilyen szél nem jó annak a hajónak, amelyik nem tudja melyik kikötőbe tart !"

Minél jobban kiismered magad, annál jobban mélyül az emberismereted és a magadban meglátott fényeket és árnyakat másokban is meglátod és elfogadod.

A Szeretetről: a szeretetről nem lehet beszélni, mégis kell. (A szavak túl üresek ennek az érzésnek a kifejezésére.) Életünk végéig tanuljuk !

Sokan fogalmi tévedésben vannak és ebbe a fogalomba sorolnak ide nem illő dolgokat.

A Szeretet az elfogadással kezdődik...az önelfogadással !


Kérdésedre válaszolva: mindenképpen VAN értelme, hiszen sokat tanulhatnál ebből a kapcsolatból. Vagy arról, hogy mit is érzel valójában, vagy arról hogy minek hitted amit érzel és micsoda valójában. :)

A legfontosabb partnerek az életben azok akik szeretetben segítenek tanulni.

A szerelemről: valamilyen érthetetlen és általánosan elterjedt tévhit, hogy egy jó kapcsolathoz szerelem kell.

Itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy a szerelemből elkövetett házasságok miért is végződnek nagyszámban válással ?! Mert a szerelem egy illúzió !

A legszebb, legerősebb illúzió. Véleményem szerint a szerelem a másik ismeretlenségéből fakadó felfedezés örömének gyönyöre. Sajnos ezt is rengetegen félreértelmezik és belekeverik az elvárásokat, vagy eleve a kivetített elvárásaik látszólagos teljesülésbe szeretnek bele és nem a másik ember valójába.

Aztán a rózsaszín köd felszálltával elillan mindez és ott áll a másik ember teljes valójában (amilyen addig is volt) akinek már árnyoldala is lesz, nemcsak a ragyogása.


Remélem sikerült érthetően leírom.


Sok sikert !


35/F

2015. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!