Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egymasnak teremtve lenni vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egymasnak teremtve lenni vagy osszecsiszolodni? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ugy erzem mi a parommal nem vagyunk kimondottan tokeletesek egymasnak. Lehet ezt ugy is mondani, hogyvaloszinuleg talalnank olyat akivel minden teljesen zokkenomentesen menne. Idorol idore nagyon osszeveszunk, ilyenkor bantjuk is egymast szavakkal de ezek utan mindig megbeszeljuk a tortenteket es soha nem engedtuk el egymas kezet, barmi tortent. Benne is vannak olyan tulajdonsagok amik miatt nem akarok nelkule elni es bennem is.


Szerintetek ilyen esetben ha a kesobbiekban talalkozik az ember olyannal akivel azt erzi, hogy ugymond ratalalt a tokeletes emberre (ami nem azt jelenti, hogy mindig minden tokeletes de minden sokkal simabban megy vele, mint az elozovel) akkor megfordul a fejeben, hogy azt az embert valassza, akivel konnyebb egyutt lenni?


2015. nov. 27. 09:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Te hogy vagy a jelenlegi paroddal/ a volt paroddal ebben a tekintetben?
2015. nov. 27. 09:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A volt párommal azt éreztem, hogy egymásnak lettünk teremtve, majd a kapcsolat vége felé jöttek a problémák, és ekkor tudatosult bennem, hogy talán mégsem így van, különben meg tudnánk beszélni a gondjainkat és találnánk rá közösen megoldást. Egyáltalán nem gond, ha egy kapcsolat nem zökkenőmentes, de ha a viták nem azért vannak, hogy előrébb vigyék a kapcsolatot, hanem ellenkezőleg, felemésztik azt, akkor annak a kapcsolatnak jobb mielőbb véget vetni. A mostani párommal sokkal jobban működik a kommunikáció, nincsenek veszekedések, mert amint probléma merül fel, meg tudjuk oldani. Nincs tökéletes kapcsolat, de megfelelő kommunikációval simábban mehet minden.
2015. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most már jobban hiszek abban, hogy annál jobb minél gördülékenyebb.( de ez az én filozófiám ) Ha nagyon sok a vita, és eltér sok mindenben elgondolkodtató van-e értelme. De a legfőbb kérdés az, hogy boldog vagy-e. Hogy eltudod-e őt fogadni, és jó-e ez így neked. Mert ha nagyon szeretitek egymást, és tudtok a problémára megoldást találni, akkor érdemes energiát bele rakni, ha nem, akkor meg le kell zárni.
2015. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat (13év!), hogy az ellentétek NEM vonzzák egymást :-) Ideig-óriág, de sokkal jobb, ha sok a hasonlóság.

Pl. az ex erősen introvertált, én meg extrovertált. Társasági ember vagyok, Ő csak "hallgat". Szeretem a pörgést, Ő a nyugalmat. Tök fontos a közös érdeklődési kör, már tudom, hogy mi ezért (sem) tudtunk soha beszélgetni. Ő olyan volt mint a lexikon, én meg a hétköznapi dolgokban, mindennapi életben tudtam gyorsan reagálni mindenre. Más az elképzelésünk a gyereknevelésről is, nem voltak közös programok, más a tempónk, én a rendet szeretem, ő a káoszt...

szóval ha 80% egyezik, az szerintem már tök jó, onnan elég csiszolódni, 50%-nál kevesebbnél nekem tárgytalan.

Ja és még a szexuális életben is voltak gondok, a mostani párommal viszont teljesen egy hullámhosszon vagyunk minden téren.

2015. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Huuu de jo valaszok! Nagyon jokat irtatok koszi! :-)


Meg johetnek valaszok!

2015. nov. 27. 09:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább olyan embert választanék, akivel simán megy a legtöbb dolog és nem veszekszünk mindenen, annak szerintem semmi értelme és inkább rombolja a kapcsolatot mint építi.
2015. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem tartott 13 évig, de én is tapasztalatból mondom, hogy az ellentétek csak rövid távon vonzzák egymást. Amíg még izgalmas, érdekes. Engem utána már fárasztott, hogy semmi közös nincs bennünk, idegesített, hogy bár hetente csak 2-3szor találkoztunk, azért mégis rendszeresen összevesztünk, és hiába tűnt úgy, hogy ezt megoldottuk, következő héten megint előjött.


Pont ugyanaz volt velünk, mint amit mondasz, hogy érezhető volt a különbségek okozta feszültség, de azért szerettünk egymásban bizonyos tulajdonságokat, amik miatt úgy éreztük, hogy nem szeretnénk szakítani. Majd az történt, amitől félsz: találkoztam valakivel, akivel első perctől kezdve minden a helyén volt. Közös érdeklődési körök, nagyon fura humorom van, ritkán nevettet meg valaki/valami, ő egyből ráérzett, nagyon jól éreztem magam a társaságában. És láthatóan ő is így volt vele. Szakítottam azzal, akiről mondogattam, hogy de mennyire szeretem, meg a különbségeink ellenére is milyen jól megvagyunk, mert addigra már azért részemről kezdett is elmúlni a szerelem, másrészt meg előre láttam, mennyivel jobb élet lehetne az egy olyan társ mellett, akivel ennyire összhangban vagyunk. Konkrétan egymás gondolatait mondtuk ki első nap kórusban, vagy csak pár pillanattal megelőzve egymást. Elég creepy, de ilyen szintű volt a hasonlóság köztünk. Szóval... szakítottam az exszel, és összejöttem ezzel a férfival. Azóta már a férjem lett.


Nem mondom, hogy mindenki úgy éli meg, mint én. Ha te úgy érzed, megéri küzdeni ezért a kapcsolatért, akkor küzdj érte. Nekem jobban bevált a hasonlóság, az egymáshoz teremtettség érzése valahogy könnyebb kezelni a kapcsolatot, gyakorlatilag kompromisszumokra sincs szükség (max abban, hogy hova menjünk nyaralni), mert mindketten ugyanazt akarjuk, ugyanarra vágyunk. Ennélfogva veszekedés sincs, minden simán, gördülékenyen megy. Ha valami probléma mégis felmerülne, gond nélkül megoldódik szinte magától. Én jobban érzem így magam, nyugodtabb, biztonságosabb, és jelentősen könnyebb az egész. Folyamatos veszekedéssel, feszültséggel, egyet nem értéssel sokkal nehezebb kiegyensúlyozott, jó kapcsolatot fenntartani- legalábbis szerintem.

2015. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kurtz Bickle ***** válasza:
Az a helyzet, hogy abból, amit én láttam, úgy gondolom, hogy ez az "összecsiszolódás" valójában a másik beidomítását takarja. Érdekes, hogy mindent csak utólag tudtok megbeszélni. Nem lehetne ezt veszekedés nélkül?
2015. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én két éve vagyok a párommal.

Még mindig csiszolódunk,de szerintem semmi értelme már.

Olyan problémáink vannak,mint eddig soha senkivel.A legalapvetőbb dolgokról is más a véleményünk.És hiába mondom el az én nézőpontomat,nem érti.

Nem is tudom minek kinlódunk még..

2015. nov. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!