Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem érti meg hogy ezek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg hogy ezek után nem akarok nagyon menni hozzájuk? A tisztelet és a megalkuvás nem ugyanaz tudtommal ráadásul!

Figyelt kérdés

A barátommal 2 éve vagyunk együtt, eddig semmi gondunk nem volt, de pár hónapja apukája elviselhetetlenné vált, ő pedig úgy érzem megalkuvó velük szemben!

Ott kezdődött, hogy amikor csináltunk valamit, ami nem szex, akkor bejött, nem érdekelte, hogy filmet nézünk vagy valami és leült kényelmesen, nagyjából egy órát ült bent és mondta a dolgait, amihez néha nem is tudtunk hozzászólni... Szoktunk vele beszélgetni amúgy, de ezt úgy ezen felül,amúgy én nem tudok vele igazán beszélgetni, mert olyan témákról lehet csak, amiről az én családomban nem szokás (fizetés, politika, vallás). Ráadásul ilyen kioktató hangnembe, hogy menjünk ki németbe, ott jól lehet keresni, nem kell oda nyelvtudás, csak mondják hogy riogassák az embreket (mindketten jó helyen dolgozunk most, jó beosztás, ráadásul a nyelvet se olyan szinten tudjuk, talán, egyszer majd....). Ilyenkor gondoltam szól a barátom, de nem, amikor megemlítettem: "jó, de csak apa, nem küldhetem ki, nem szólhatok rá". Nem tudom másnál ez hogy van, nálunk a szüleim nem ülnek be órákra, észreveszik ha nem olyan a helyzet. Nálatok?

De a másik, ami miatt 3 lépés távolságra váltottam: van egy kis autóm, nem nagyteljesítményű, hű vagy gyorsulási, de megbízható, elvisz ahová akarom. Az már bökte a csőrét, hogy miért ilyenem van, hitelből is lehet ma már autót venni, 0km-eset, neki is olyan van (jah és nyögik a havi 60ezres hitelt 10éve) ő semmiből nem vesz használtat. Én ennek örültem, hogy önerőből meglett, most lesz a motor felújítva, mert ilyenkor kevesebbet is használom, kérdezte, hogy hol van. Mondtam hogy szerelőnél, aznap vittem. Miért nem az ő szerelőjéhez vittem, az nagyon jó, nem dolgozik sok autón (ez árulkodó nekem). Én ahhoz hordom, akivel elmentem megvenni, átnézte, tudja milyen, ráadásul kb az éjszaka közepén is hívhatom, megbízom azért benne. Aztán következő héten kérdezte, hogy hogy áll. Mondtam, hogy nem tudom még pontosan, el fog tartani még sokáig, egyszer hívott a szerelő, hogy egy alkatrészre vár, de már leengedte a motort, erre kiakadt hogy mi az hogy nem hívom fel mindennap a szerelőt vagy ő engem hogy hol tart! Meg korábban is mondogatta, hogy ő nézi a rally autósokkal készült interjúkat, ő tudja hogy kell vezetni... Idézem: majd fogod sz**ni a f**t az ilyen sz** szerelő miatt, aki arra nem képes hogy elmondja mit csinál.

Na most ez azért szerintem nem az a hangnem, amit megengedhet magának egy férfi, legyen szó akármiről! Barátom meg semmit nem szólt. "Apa ilyen, rá kell hagyni"

Most azt hajtogatja nekünk hogy ablakot akar cserélni és van ugye a barátom szobája (heti 2 napot vagyunk ott, mert hétköznap nálam alszik, de új albérletbe akarunk összeköltözni, mert a cuccai nem férnének el a garzonomban) és hogy fizessük ki a felét, hisz az ő szobája. De barátom nem akarja, mert amúgy semmi baja az ablaknak, de ezt még nem mondta neki meg! Főleg ha elköltözik onnan, az ablak marad... a ház az övéké, hiteles az is, nem lát belőle semmi hasznot, de 90ezret kellene adni...

Oké, hogy tiszteljük a szülőket, de meg kell húzni szerintem a határokat.


2015. dec. 12. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért nyugodtan konfrontálódhatna, hiába az apja... rém kellemetlen az ilyen...rám anyánk nyitott rám, és éppen reggel, amikor épp valami közben voltunk a barátommal.

Egyszerűen nem tekint titeket felnőttnek, gyerekként kezel.

Ha kellemetlen ott lenni neked, beszélj a barátoddal, ha nem lehet meggyőzni, menj hozzájuk kevesebbet.

2015. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is, én is szépen lassan meghúztam a határokat, bár én 3. gyerek vagyok, nálam már volt tapasztalat :D

Tisztelni kell a szülőt, de nem kell ráhagyni mindent és elviselni mindent.

Az a baj, hogy ő nem érti meg, hogy nem akarok nagyon menni, "apa ilyen" de ez ellen szerintem lehet tenni, ő meg keveset jön amúgy(a meló az más, napi 12óra heti 5-6 napban, az alvás meg nem minőségi együtt töltött idő, hogy jön-alszik-megy dolgozni) de az a heti 1 nap kb.

Érzem, hogy így távolodás lesz.

2015. dec. 12. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha akartok valamit egymástól,ezt meg kell tudni beszélnetek.

Nem lehet ezt ezzel elintézni.

Ugyanakkor az is igaz, hogy a volt kapcsolatomban a barátom nem bírta a szüleimet. És nem tudtam erre mit mondani, mert én sem akartam leállni velük vitatkozni....úgyhogy jó, hogy én beszélek...

2015. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 RRR ***** válasza:

a faterja egy bunkó okostojás,ráadásul ritka egy neveletlen fajta


nem érthető ,miért rajtad éli ki az agresszióját és miért szól bele olyanba ami a tied és te fizeted

ja:ha cseszteted a szerelőd az igen idegesítő és nem fog jobban haladni a munkája...sőt


az ablakkal meg nevesd ki,neked mi a fene közöd van hozzá

még az lehet,hogy csak leakar húzni pénzel...

beszéld meg ezt a barátoddal és ha nem tud megoldást ,akkor nem kell náluk lenned

2015. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, én se szeretem ha engem csesztetnek meló közben, meg most van, amiről azt se tudom mi az, feleslegesen ne kelljen magyaráznia, telefonköltség meg idő.. az idő alatt megcsinálja, ha meg fel is idegesítem ezzel, gondolom apuját se nagyon bírja az a szerelő, akkor még el is cseszi direkt, ha olyan valaki...

Szerintem ez inkább lehúzás lenne, mert akkor megbeszélné, nem kijelentene egy összeget és annyit tesz hozzá hogy használjátok ti is a szobát, meg csak jó lesz. A fizetés miatti beszélgetésekből tudja, hogy jól keres a barátom, én akkor se mondtam el hogy pontosan mennyi, elég nekem.

Tipikus " ha nekem valami nem jó, akkor neked se legyen jó"

Saját apukám se szólt bele, annyit mondott, olyanra bízd akiben megbízol és ad garanciát, ennyi. Pedig ők azért sokat segítenek (apukám ezermester és ha gond van jön és ingyen megcsinálja a lakásban)

2015. dec. 12. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!