Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom segítségre szorul?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom segítségre szorul? Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt. Úgy ismertem meg őt, mint egy nagyon erős, határozott, karizmatikus és magabiztos fiút (külsőleg sem utolsó, épp ezért sokan csak a népszerű, de buta szépfiút látják benne). Ami még lehet, hogy jelenthet valamit ebben a helyzetben, az az, hogy messze átlag felettien intelligens (ezért általános iskolában különcnek tartották, mert igen okos gyerek volt), ez tetszett meg benne a legjobban, most viszont lehet, hogy ez a veszte..

Mostanában elég sok dolog érte (családi tragédia, meg volt egy kisebb balesete), amióta szinte árnyéka önmagának, viszont nekem ez többnek tűnik, mint egyszerű bánatosság vagy depresszió. Hihetetlenül gyorsan képes hangulatot váltani, néha nagyon szélsőségessé válik, ami kicsit ijesztő tud lenni. A haverjai előtt ugyanolyan magabiztos és humoros, de én látom a szemeben, hogy valami nincs rendben vele. Olyanokat mond el magáról, hogy ledöbbenek. Hogy egyszer úgy érezte, annyira ideges, hogy törni-zúzni kezdett otthon a lakásában, meg hogy túlhajszolja magát fizikailag. Ez viszont kívülről kicsit sem látszik rajta.

Azt mondta, hogy éjszakánként nem tud aludni, mert a saját elméje zaklatja. Nem tud megnyugodni a negatív gondolatok miatt, azt mondja, ha el is alszik, csak rosszat álmodik. Volt olyan, hogy sírva (!) kelt fel, amikor nálunk aludt. Teljesen megtört volt a tekintete, azt mondta nem bírja ezt tovább (amikor rákérdezek, hogy mit, nem válaszol) és hogy el akar menekülni saját maga elől, mert hogy gyűlöli a saját elméjét, véget akar vetni ennek, stb.. Ijesztő dolgokat mond, félek, hogy esetleg szuicid hajlamai is lehetnek...

Ezen kívül amikor baráti társasággal vagyunk, látom a szemeiben a felgyülemlett gyűlöletet az emberek iránt, amit mások nem vesznek észre, és eddig sosem volt jellemző rá.

Mostanában elég sokat cigarettázik és iszik is, mint megtudtam, drogozott is egy buliban.

Ami ezekben a legaggasztóbb, hogy a családi tragédiája előtt egy élsportoló volt, akit imádtak az emberek, minden lány a lábai előtt hevert és élte az életét. Jófej volt, intelligens, humoros és erős.

Most meg... A tekintetében a megtörtséget látom, meg valami mást is, és ez úgy érzem, kárt fog tenni a kapcsolatunkban. És megszakad a szívem érte. Én mindennél jobban szeretem, aggódom érte és segíteni akarok neki. Mit tegyek szerintetek?? Mi lehet vele? 21 éves.


2015. dec. 13. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Állj mellette ne hagyd el mert most szüksége van rád.De beszélj vele és próbáld rá venni hogy menjen el pszichológushoz akivel kibírja beszélni a problémáit a családi tragédiáét mert csak ki fog fordulni magából, és csak rosszabb lesz többet fog inni cigizni mert ebbe menekül.Szerintem mindenképp beszéld meg vele hogy forduljon orvoshoz.
2015. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen volt velemis, egyszerűen megtört..menekülni próbál a saját gondolatai elől, én ezt ugy küzdöttem le hogy beszélgettem a párommal, akkor semmi bajom nem volt de miest egyedűl voltam ez jött elő, neked kell kihúznod ebből, okozz neki minél több kellemes pillanatot, emléket. Emelett én mikor már nem birtam akkor lefejeltem a falat és akkor lenyugodtam. Vidd el sportolni hogy valamivel levezethesse az ideget ami felgyűlt benni. Nekem az is segített ha elmondtam valakinek. Szerintem hangulat ingadozásai lettek..erre lehet iratni gyógyszert.
2015. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jót tenne elmennie egy pszichológushoz, lehet kezdődő személyiségzavar is, de ha csak ideiglenes krízis ,akkor se árthat... nehogy még mélyebbre csússzon.
2015. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!