Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetnék függetlenebb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetnék függetlenebb a barátomtól?

Figyelt kérdés

5hónapja vagyunk együtt, ragaszkodó a természetem, és a nagy boldogságban sajnos mindig függő leszek. nagyon igénylem az érzelemkimutatás, a törődést, és a barátom távollétében sokszor szorongok, úgy érzem, nélküle minden unalmas és folyton vele lennék. meg szeretnék változni, önállóbb lenni, járok pszichológushoz is. tanulok, dolgozom (bár nem szerencsés, hogy a barátommal egy helyen), vannak barátaim, de ők ritkán érnek rá a saját kapcsolatuk és munkájuk miatt, nekik is az a legfontosabb. hogy lehetnék önálló? heti 4 napot vagyunk együtt, mégis mikor haza kell jönnöm, rosszul érzem magam. TUDOM, hogy változnom kell, ez szánalmas és nem élhető viselkedés, ezét kére ma tanácsotokat. nem szoktam rátelepedni, hagyom, hogy ő keressen mindig, annyiban nyilvánul csak meg ez hogy szorongok nélküle, és nehéz az elválás. a barátom bagyon önálló, nem akadna ki, ha 1 hétig nem tudnánk találkozni. mivel orvos, sokat dolgozik, így azt is szoknom kell, hogy ha nemsoká összeköltözünk, éjszakákat is kell majd nélküle töltenem, előre félek.

minden vélemény érdekel, jöhet a negatív komment is, lehet pont egy pár pofonra van szükségem...

23n



2015. dec. 20. 21:17
 1/5 Fish1 ***** válasza:

Szerintem túlzottan ragaszkodsz hozzá, ami az önbizalomhiányból adódik. Önbizalmat sikerélményekkel tudsz szerezni, amik nem a megszokott apró dolgok.

Az viszont jó, hogy változni akarsz.

2015. dec. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is erre jutottam... de nem tudom, hogy szerezzek önbizalmat. mostanság kezdek dolgozni, még nincs erős kompetenciaérzésem a munkám kapcsán, a társas életem meg nem túl sűrű, mivel a barátaim is elfoglaltak a párkapcsolataikkal...
2015. dec. 21. 06:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek teljesen igaza van! Sikerélményt kell szerezned, mert önbizalomhiányos vagy nagyon (én is ilyen voltam egy kapcsolatomban, szintén az önbizalomhiány miatt). Sikerélményed viszont nem csak munkából lehet, pl. sportból is, vagy ha van raktad egy kis felesleg és leadod, akkor abból is (akkor a párod meg is dícsér, az is sokat javít a helyzeten :) ). Vagy csak foglalkozz többet a külsőddel, érezd magad szépnek! Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)
2015. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok időd van gondolkozni. Magyarán amikor nem dolgozol, nem tanulsz, és nem is lehetsz a pároddal, foglald el magad valamivel. Keress egy hobbit amit szívesen csinálsz. Olvass könyveket olyan témában ami érdekel, mert a közhiedelemmel ellentétben olvasni nem unalmas, csak meg kell találni azt a vonalat ami érdekel:) Ez még hasznos is, fejlődik a szókincsed, tudtok majd beszélgetni az élményeidről.
2015. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves válaszokat. :) szoktam hobbiból sportolgatni, olvasni is, a gond az, hogy semmi sem köt le annyira, mint az, hogy vele lehetek, egyszerűen az lelkesít a legjobban. ő meg nagyon szeret egyedül lenni és olvasni, tök jól elvan, csak nekem olyan nehéz az elválás :/ folyton rá gondolok. ő rengeteget dolgozik, szóval neki ideje sincs ilyesmire... amikor én dolgozom (részmunkaidő), még ott is ott van, mert egy helyen dolgozunk, így nehéz függetlenedni...
2015. dec. 21. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!