Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom megsértődött, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom megsértődött, mert a szentestét nem akarom náluk tölteni. Én vagyok bunkó?

Figyelt kérdés

Eddig mindig úgy volt, hogy a 25-ét töltöttem náluk, szenteste viszont a nagyszüleimnél, aztán meg otthon voltam a családommal. Papáéknál vacsi eddig csak szűk családi volt, de amikor hazamentünk otthoni ajándékozásra, akkor mindíg átjött a barátom is hozzánk azzal, hogy náluk úgysincs egyáltalán semmi karácsonyozás. Ezzel nem is volt soha semmi gond. Idén viszont a megszokott program után megkért, hogy inkább utazzak hozzájuk, mert zavarja, hogy eddig mindig ő jött aznap, én meg sosem voltam náluk szenteste. De én sosem kértem, hogy azt a napot töltse nálunk, sőt sokszor mondtam is neki, hogy miattam ne hanyagolja el a családját.

Idén még feszültebbül állok az egész ünnephez, mert az apám sem kiváncsi többet rám, úgyhogy sok dolog, amit eddig megszoktam, kezd teljesen szétcsúszni. A barátoméknál viszont a karácsony kb arról szól, hogy mindenki jól leissza magát, és egymást figurázzák ki, meg kritizálnak mindenkit. Így aztmondtam neki, hogy nem szeretném náluk tölteni a szentestét, viszont ezért meg megsértődött...

Jött az, hogy én nem vagyok képes viszonozni semmit, meg nem vagyok tekintettel rá soha.. de ez nem igaz, csak otthon akarok lenni...

Tényleg én vagyok bunkó, mert karácsonyosan akarom eltölteni legalább az első estét?

4 éve vagyunk együtt.

L21


2015. dec. 22. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
a 24 edikét a családdal illik tölteni 25 ödikén mennek a rokonokhoz így szokás
2015. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát az első közös karácsony kivételével, úgy volt, hogy 24-ét náluk, a 25-én nálunk töltöttük. Nekünk oly mindegy, neki viszont az anyukájának fontos, hogy 24-én együtt legyen a család. Jó, rendben, akkor ott leszünk, engem nem zavar. Jellemző a meghitt családi hangulat, náluk (nálunk) nincs ez a mindenki leissza magát, úgyhogy nekem ez nem probléma.


Azzal szerintem most sincs probléma, hogy a szentestéd otthon a családoddal töltöd. Ha úgy lenne, persze te is átmehetnél, de ha tényleg csak részegre isszák magukat, akkor úgy vélem, hogy te nem éreznéd akkor ott jól magad.

Ha a családodnak fontos a 24-e, akkor maradj velük, ha nem várják el, hogy velük legyél, akkor nyugodtan átmehetsz, de szerintem itt semmi sem kötelező, te tudsz dönteni, hogy hova akarsz menni.

Barátom anyukája nagyon megsértődne, ha szenteste nem lenne otthon valaki a családból, így a barátomnak és nekem úgymond nincs választása, vagy külön töltjük, vagy náluk, de téged ilyen szinten nem befolyásol semmi.

Hívd el te most és menjetek át 25-én hozzájuk, ha az az este neked olyan fontos.

2015. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy bunkó, megértem az álláspontodat, viszont szerintem kissé éretlen vagy. Minden kapcsolatban vannak olyan szituációk, hogy áldozatot kell hozni. Ezt a mostanit te úgy próbálod megoldani, hogy kiírsz egy kérdést gyakorin, és várod, hogy igazat adjanak neked. Tessék, veled értek egyet, tényleg. (Én mindennél jobban utálom az iszákosokat, és szerintem is mindenkinek a családjával a helye szenteste, szóval abszolút megértelek.) Most jobb?


Gondolj bele, hogy amennyire neked fontos az, hogy otthon legyél, neki annyira fontos, hogy elmenj hozzájuk.

Ilyenkor próbáljatok meg kompromisszumot kötni: ha a bartodnak ez ennyire fontos, menj át 1-2 órára (lehetőleg az ivászat előtt), annyit csak kibírsz.

2015. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem éltek együtt, addig kifejezetten bunkó dolog szentestén azt kérni a párunktól, hogy egyedül, a családja nélkül töltse az ünnepet. Pláne egy csomó idegbeteg alkesz között.
2015. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!