Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm nem akar szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nem akar szerelmes lenni, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Egy friss kapcsolatban élek egy lánnyal, akit nagyon szeretek (szerelemből). Minden rendben van vele, nagyon sokat foglalkozik velem, több hetet alszunk együtt, ha hazautazik szüleihez, akkor egész nap keres és beszélünk. Sokat bújik, csókolgat, tipikusan "úgy" néz rám, saját elmondása szerint tökéletes vagyok neki, odavan értem és szeret nagyon. De van egy elég nagy gond: nem szerelmes. Legalábbis azt mondja, hogy nem az, nem is akar az lenni, és lehet nem is tudna. Utóbbi 2 lehet butaság, hiszen ezt nem csak úgy eldönti az ember, hanem jön magától (szerintem). Ez nemrég derült ki, mikor úgy nyilatkoztam magunkról, mint "szerelmes pár", erre jött a hideg zuhany, hogy hát Ő nem az, de ne aggódjak, velem képzeli el az életét. A miértre az volt a válasz, hogy egyszer már szerelmes volt (kb 6 éve) és nagyon megbántották, így többé nem tud már az lenni. Azóta volt hosszabb (3-4 éves) kapcsolata is, ahol szintén nem volt szerelmes.

Természetesen ez nekem rosszulesett, igyekszem mindent megtenni érte, és most úgy érzem, hogy egy vadidegen srác miatt én szívok, hiába csinálok bármit, nem ér annyit a "munkám" amennyit kellene. Felnőtt vagyok, tudom, hogy a szerelem elmúlik egy idő után, és igazából erőltetés nélkül is úgy viselkedik, mint aki szerelmes. Szerintetek van értelme így mellette maradnom, vagy nem becsül meg eléggé és a végén meg fogom szívni? Külföldi munkavállaláson gondolkozunk, nem tudom bele merjek-e vágni a dologba, ha már most ilyeneket mond/érez.

Emellett tényleg úgy viselkedik, mint aki nagyon szerelmes, és nem hiszem, hogy csak megjátssza, folyamatosan keresi az alkalmat, hogy együtt legyen velem; lehetséges hogy szerelmes csak nem tudja, hogy ez az, vagy nem meri bevallani? Fontos egyáltalán ez?

28F 24L



2015. dec. 27. 09:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(2 hónapja járunk amúgy)
2015. dec. 27. 09:08
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Én megértem, gondolom jó oka van rá, fel hogy te is lelépsz mint az előzőek, minek feccöljön bele érzelmeket? Én sem teszem, elvagyunk és kész, nem fogok sérülni amikor kiborul a bili. Annyit tudsz tenni, ha tényleg szereted, hogy nem "másiknőzöl", nem vered át, támogatod és szereted.
2015. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem én lépek le, ketten lépnénk le együtt :)
2015. dec. 27. 09:16
 4/13 A kérdező kommentje:

Ohh bocs, félreértettem, amit írtál :P


Szerintem félni attól, hogy a másik elhagy és ezért nem teljes kapcsolatot élni gyerekes dolog. Ennyivel az egész élet a félelmekről szólna, hiszen nem mernék új munkát vállalni, mert mi van ha nem tetszik, nem mernék gyereket vállalni, mert mi van ha beteg lesz, és még sorolhatnám. Az ember sérül persze, de ha nem próbálkozik, akkor csak toporog egy pocsolyában.

2015. dec. 27. 09:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A szavak csak szavak.... a viselkedése elég egyértelmű, arra koncentrálj.
2015. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

lehet csak nem akar szerelmes lenni, mert fél tőle, így nem ismeri be magának se mit érez

ha így viselkedik, nem hiszem hogy van okod aggódni

2015. dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nézz ki jobban!
2015. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak zárkózott fajta a régi csalódások, sérelmek miatt, így még önmagának sem vallja be az érzéseit. Hidd el, ha nem szeret az ember valakit, akkor nem puszilgatja, nem ölelgeti, nem akar vele lenni. A barátnőd szerintem csak nem az a kitárulkozó fajta, aki napi 100-szor elmondja hogy imád, meg nem csöpög :) de attól még értelem szerűen érzései vannak irántad, mert akkor nem viselkedne úgy ahogy.
2015. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, hagyjad így. Ha jól viselkedik veled, akkor semmiképp ne "erőltesd", hogy mondja ki, hogy szerelmes.

Valószínű, úgy beleégett az a csalódás, hogy mostmár senkinek sem akarja kiadni az érzelmeit. De ez még nem jelenti azt, hogy nincsenek is neki! :)

2015. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Költőnő? ***** válasza:

Sztem ez kicsit gyerekes és gyáva viselkedés.

Engem hagyott úgy ott exem, hogy az előszoba padlóján bőgtem magzat pózban. Eléggé durva volt anyagilag is és érzelmileg is. Nem azt mondom h ne féltem volna újra odaadni a szívem vkinek. Viszont számomra egy kapcsolatnak csak igy van értelme. Dehát ezek szerint nem vagyunk ilyen szempontból sem egyformák; van akinek tökéletesen működik így is.

Én semmiképp nem vagyok a bölcsek kövének a birtokosa h erre tudnék egy ultimate megoldást, de nekem ez igy biztos h nem menne.

2015. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!