Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak tényleg csak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak tényleg csak az egyenes nyílt beszédből tudják, hogy baj van? Vagy rájönnek abból is ha burkoltan közlünk velük valamit? Vagy csak én fogtam olyant ki, aki nem érti a célozgatást?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 22:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem azzal va na gond 7-es, hogy kezdesz fázni és ezért becsukjuk az ablakot. Vagy átölellek. Vagy adok kabátot. Vagy vegyünk egy közös forró fürdőt. Látod mennyi megoldás van egyetlen "problémára"?


Csak a lányok néha olyan egyszerűek ,hogy azt hiszik, az az egy dolog létezik csak amire ők gondolnak és mindenki más is arra gondol. Ha mégsem, akkor még ők vannak megsértődve.


Nem azt kell mondani, hogy meghívtak buliba, nincs kedvem egyedül menni. De nem is azt, hogy gyere el velem. Hanem mondjuk: lenne kedved eljönni velem? (mert nem akarok egyedül menni, bla-bla utána jöhet a köret) Tudod... nem parancsolunk csak megkérdezzük. De KONKRÉTAN!


Még egy probléma van itt. Hogy néha nem azt mondjátok, hogy "kezdek fázni", hanem már ott tart a célozgatás, hogy épp az előbb elrepült 3 repülő a ház felett és a fecskék északi irányba tartanak, amikor a szellőt maguk mögött hagyva erre libegtetik...


Nem gond ha néha célozgatsz valamire, de az legyen azért érthető és ne mindig!

És nem parancsolgatni kell, hanem kérdezni, véleményt, tanácsot kérni. Ne akaratos legyél hanem megértő társ. Tudod, az a baj ezzel, hogy ha megkérdezed, hogy "van kedved eljönni velem a buliba?" akkor jöhet egy olyan válasz is, hogy "most nagyon nincs kedvem szerelmem".


De az eddigi írásaid alapján te az ilyet bele sem számítod, mert alapból úgy fogod fel, hogy gyere el velem. Vagyis jössz és nincs kifogás. Különben sértődés, hiszti, színjáték...

Ez így nem kapcsolat, max a kirakatba való amíg az utcán szépen felöltözve sétáltok egymás mellett. Egy normális kapcsolatban a másik a barátom, társként kezelem, meghallgatom, elfogadom a véleményét és nem erőltetem rá a hülyeségemet ha ő nem akarja. Nem kényszerítem semmire magyarán. Semmilyen játszmákkal vagy zsarolással. Minden döntésének ismerem az okait és megértem, mint ember. Ha mondjuk nincs kedve bulizni akkor megértem, hisz fáradt és pihenni szeretne, örülne ha hozzá bújnék. De nem zavarja az sem ha elmész csak vigyázz magadra, egyedül úgysem szívesen enged el, szóval már ez is egy dilemma. Ezeket a dolgokat meg kell tudni beszélni normálisan. Célozgatással semmire nem mész.

2015. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%

Engem jól lehordtak már párszor, hogy miért kell elmagyarázni a dolgokat nekem és nem értem meg a célzást. És nem ilyenekről volt szó amit a 7-es írt, mert ezek érthető dolgok, de néha olyan nyakatekert célzásokat hallok...

Nem értem, miért nem lehet egyenesen beszélni. Nem kell robotosan sem beszélni, de egy "Hú, kezdek fázni, légyszi becsuknád az ablakot?" nem hangzik sokkal jobban, mint a célozgatás?

Kicsit úgy érzem, hogy ez ilyen tesztelgetés, hogy biztos emiatt derül ki mennyire vagy fontos a párodnak, ha érzi a célozgatást, meg fontoskodás, hogy jajj ugyan én aztán nem mondom ki egyenesen, ha megérted megérted, ha nem nem.

Csak egy kicsit kéne a büszkeségen felülemelkedni és sokkal jobb lehetne sok párkapcsolat. Én teljesen egyenesen megmondanám azt is, hogy figyelj ma nagyon rossz napom volt, ölelj ma meg többször. Nincs azon utána sértődés, hogy de tudhattad volna, hogy nekem egy kicsit több szeretgetés kell ha rossz a napom, de te nem vetted a lapot, akkor most ezen is veszekedjünk még, persze ettől jobb mindenkinek.

2015. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%
#12 ment a zöld. Pacsi :) Ott a lényeg szerintem. A büszkeség...
2015. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

zzz,


honnan tudod, hogy mi mást írtam még?


félreértettél. általában én nem célozgatok. néha igen, mert ahogy mondtam, nem robot vagyok, nem mindig egyféleképp reagálok. az, amit felvázolrál, szintén ilyen: nem akarsz jönni kedveském... ugyanolyan unalmas, mint a mindig célozgatás vagy a mindig kimondás.


másrészt én nem szoktam irányítani a partnereimet, a független gondolkodókat szeretem, és sok-sok többi csajjal együtt lenyeltem már ettől sokkal nagyobb figyelmetlenséget és egyértelmű nemtörődést is.


leginkább azért gondoltam ki a példákat, mert szerettem volna megvédeni azt, aki a stílusát még csak próbálgatja, nem meri kimondani őszintén.


sok tényleg általános női viselkedésformáról itt úgy beszélnek, mint valami jellemhibáról. "haha, jól rámutattunk, ti basszátok el a kommunikációt, változzatok meg, és akkor minden jó lesz."


valójában azt látom magamat is beleértve sokszor, hogy a nők tehetetlenek és igyekszenek megfelelni. próbálják halkan is, szépen is. nagy a nyomás, hogy ne bántsunk meg senkit. aztán végre összeszeded magad, és erőlködsz, hogy a lehető legpontosabban megfogalmazd, mit érzel, mi a probléma, mit szeretnél. reakció még mindig semmi.


erre megemeled a hangod, és akkor már régen késő. te kikészülsz, a férfi pedig fölényesen elvonul tévézni, hiszen ő ilyen hisztérikával nem vitázik. majd ha lenyugodtál, kedvesem.


minden ellenszenves női viselkedésnek megvan a sztereotípiája, annyira jól ismerjük filmekből, sztorikból, annyira könnyű ráhúzni egy skatulyát valakire. gondoljatok bele, hogy a másik oldalon csak az engedelmes, gyönyörű, gyereknevelő háztartási nő van, aki mindent tűr, mindent elrejt magában... satöbbi. van, aki költőibben mondja.


vagy az amazon, aki szintén gyönyörű, szintén nem beszél sokat, és érdekes módon a kapcsolatba kerülésüket már nem filmesítik meg. mert senki nem szereti valójában az önálló, kevéssé befolyásolható nőket.


azért írtam le mindezt, mert értelmes, sokoldalú férfiak is így gondolkodnak valahol mélyen.


7

2015. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

a végén csak túlzásba estem:)


nem senki sem szereti, hanem kevesen.

az oké vagyok-oké vagy kapcsolat lenne a lényeg.

2015. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem csak. Én pölö elég pöpec "gondolatolvasó" vagyok.


Csak hát ez csúnyán vissza is ütött, merthogy az ilyen "gondolatolvasás"-ból fakadó tetteket észrevételem szerint minden nő elfogadja zokszó nélkül, de egy nő sem értékeli. Mintha ez nekik bármilyen ellentételezés nélkül járna.


Ellentétben a "szabályos" kéréssel, ami ugye már egyfajta fórral jár a partner felé, hiszen a teljesített kérésért ő is lóg eggyel. És hát a folytonos, egyoldalú kéregetés tetemes mínuszt tud okozni a kéregetőnek, amit senki egója sem visel szívesen.


Így hát megtanultam az ilyen, "nemhivatalos" kéréseket, óhaj-sóhajokat elengedni a fülem mellett.

2015. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Én egyenesen szoktam beszélni. Párom amúgy értékeli, szerinte ez ritka tulajdonság egy nőben. Hát nem tudom, nekem evidens, hogy érzelmi téren a legegyszerübben fogalmazok hisz a lelkivilága senkinek sem azonos.


Amúgy jól érti a metaforát, szinonímát, szarkazmust bár ezeket inkább szakmával kapcsolatban szoktam használni (ugyanaz a végzettségünk).

2015. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Inkabb az egyenes beszed a jo!akkor nincs felreertes!

Sajnos a burkolt celzas annyire burkolt hogy nem erteni mondok egy peldat...volt baratnomet kerdeztem hogy jo lesz e ha egy bizonyos etterembe megyunk vagy legyen mas?azt mondja jo persze!mondtam neki hogy nem jo akkor mondja mehetunk mashova,de o meg mondta hogy jo lesz teljesen.Erre harom het mulva felhozta hogy megvolt ram akkor haragudva mert en nem figyeltem ra elegge o mit akar....

Es akkor erted ezzel kezdjel valamit xd

2016. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
46%

Férfi szabályok


Állandóan halljuk "a szabályokat" a nők részéről. Na most itt a férfi oldal. Ezek a MI szabályaink!

Jegyezd meg ... mindegyik pont 1. SZÁNDÉKOSAN!


1. Tanuld meg használni a WC-ülőkét! Nagy lány vagy. Ha fel van hajtva, hajtsd le! Nekünk felhajtva kell, nektek lehajtva. Sosem hallotok minket arról panaszkodni, hogy megint lehajtva hagytátok.


1. Vasárnap = sportok. Ez olyan, mint a holdciklus vagy az apály-dagály váltakozása. Törődj bele!


1. A bevásárlás NEM sport. És nem, soha nem fogunk rá akként gondolni.


1. A sírás zsarolás.

------------------------------------------------------

1. Azt kérd, amit akarsz! Tisztázzuk: A finom utalások nem működnek! A nyomatékosított utalások nem működnek! Az egyértelmű utalások nem működnek! Csak mondjad!

------------------------------------------------------

1. Az Igen és Nem tökéletesen megfelelő válaszok szinte minden kérdésre.


1. Csak olyan problémával gyertek hozzánk, aminek megoldásában a segítségünket kéritek! Erre vagyunk valók. Szimpátiáért ott vannak a barátnőitek.


1. Az a fejfájás, ami 17 hónapja tart, az már baj. Menj orvoshoz!


1. Bármi, amit 6 hónapnál régebben mondtunk, nem felhasználható vita közben. Igazából minden megjegyzésünk érvényét veszti 7 nap után.


1. Ha nem úgy öltözködtök, mint egy sorozatszereplő, akkor ne várjátok el, hogy úgy viselkedjünk, mint a szappanopera-szereplők!


1. Ha azt gondolod, hogy kövér vagy, valószínűleg úgy is van. Ne kérdezz minket!


1. Ha az, amit mondunk, kétféleképp érthető és az egyik megsért, elszomorít vagy feldühít, akkor mi a másikra gondoltunk.


1. Megkérhettek, hogy csináljunk meg valamit vagy megmondhatjátok, hogy milyen legyen! De azt ne, hogyan. Ha már tudod, hogyan lehet a legjobban megcsinálni, tedd meg magad!


1. Amikor csak lehet, a feltétlen szükséges mondanivalódat a reklámok alatt mondjad el!


1. Kolumbusz Kristófnak nem volt szüksége iránymutatásokra. Nekünk sincs.


1. MINDEN férfi csak 16 színben lát, mint a Windows alapbeállításnál. Például a barack az egy gyümölcs, nem szín. A padlizsán az zöldség. Fogalmunk sincs, mi az a mályva.


1. Ha viszket, megvakarjuk. Így szoktuk.


1. Ha azt kérdezzük, mi baj és azt mondjátok "semmi", akkor úgy viselkedünk, mintha semmi baj se lenne. Tudjuk, hogy hazudtatok, de nem éri meg a zűrt.


1. Ha felteszel egy kérdést, amire nem akarsz választ hallani, akkor olyan választ fogsz kapni, amit nem akarsz hallani.


1. Ha valahova el kell mennünk, bármit is viselsz, az nagyszerű. De tényleg.


1. Ne kérdezd meg, hogy min gondolkodunk, kivéve ha felkészülten tudsz beszélgetni olyan témákról, mint a futball, lőfegyverek vagy versenyautók!


1. Elég ruhád van.


1. Túl sok cipőd van.


1. Formában vagyok. A kerek egy forma.


Kösz, hogy elolvastad ezt. Igen, tudom, ma a kanapén kell aludnom. De tudod, ezt a férfiak egyáltalán nem bánják? Olyan, mint a kempingezés.

2016. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
24%

#19

"A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik."


Ezek szerint a látogatók 51%a nő.

2016. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!