Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a baj velünk? Miért veszeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj velünk? Miért veszekedünk egyfolytában?

Figyelt kérdés

Párommal már 8 hónapja együtt vagyunk, de az utóbbi 1 hónapban majdnem minden második nap veszekedtünk. Bár mondjuk most csak msn-en tudunk beszélni, mert kiment külföldre dolgozni. Tudom, hogy nem szép dolog, de bemásoltam a veszekedéseket a legjobb barátnőmnek és ő azt mondta, hogy a párom provokál engem és mindenképpen azt akarja elérni, hogy veszekedjünk. Anyuval és a testvéremmel is beszéltem, erről és elmondtam a részleteket és szerintük is provokál engem. Néha már én is úgy veszem észre. Szeretném ezeket a veszekedéseket végre abbahagyni. Már kezd ebből elegem lenni. Ma is összevesztünk. De most nekem is úgytűnt, hogy télleg ő provokál. Már nem tudom, hogy így mi lesz velünk. De nagyon szeretjük egymást.

Lehet, hogy csak a munka miatt ilyen? Vagy esetleg azért, mert távol vagyunk egymástól?

Én 17/L

Ő 19/F


2010. márc. 24. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet azért mert távol vagytok egymástól. Szerintem inkább szakítsatok és lépj tovább. még fiatal vagy, ne maradj olyannal akivel csak veszekszel és több a rossz élmény mint a jó. :)
2010. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jó élmény is rettenetesen sok volt szerecsére:) és most is amikor esetleg nem veszekszünk akkor is tud olyat írni, ami nagyon jól esik:) csak a veszekedés is sok:( de nem szeretnék szakítani, mert szeretem és amúgyis most júliusban jön haza.

Nem lehet esetleg, hogy majd az idő múlásával a veszekedés is elmúlik? Vagy ez már soha nem fog megoldódni?

2010. márc. 24. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

Egy idős vagyok a pároddal. A Párom és én 2,5 éve vagyunk együtt...az első év nyarán annyit veszekedtünk, hogy az már nem emberi. Ízekre szedtük egymás idegeit...megettük, élve felfaltuk egymást. Kb. egyik nap veszekedtünk, másik nap nem aztán egy hétig veszekedtünk egy napot nem. Apró-cseprő fölösleges dolgokon. Akkor pont akkora voltam mint Te most...

Ha valaki akkor azt mondja, hogy mi együtt maradunk szemberöhögöm. Minden nap sírtam...úgy éreztem mindennek vége...Aztán hirtelen egyik hónapról a másikra minden elmúlott, és bele is bolondulnék ha nem lehetnék a felesége:D

Azt hiszem az egész a kortól is nagyon függ, de attól is, hogy mennyi ideje vagytok együtt...Fontos, hogy mit tudtok megbeszélni mi az amit nem, mi az amin fennakadások vannak. Fontos felismerni azt, hogy mit hibáztok, lehet, hogy ez a legfontosabb kérdés. Persze lehettek fusztráltak, olyan helyzetben van a párod, hol teljesíteni kell, lehet, hogy rajtad vezeti le a feszültséget. Tudom mert volt, olyan, hogy tudatosan belekötöttem minden egyes szavába, és olyan időszak is volt, hogy Ő viselkedett hasonlóan.

Én azt gondolom, hogyha egy kapcsolat elég erős lábakon áll akkor jelentéktelen veszekedések nem tehetik tönkre. Nem mindegy, hogy min veszekedtek, hogyan veszekedtek...

"Higgadtan én elmondanám a páromnak helyedben, hogy ne ez ez a probléma, sokat veszekedünk manapság, szerinted mi az oka? Én szeretlek és nem akarlak elveszíteni, de így csak beletaszítasz a szakadékba...szeretnéd? "

Mindennek a kommunikáció az alapja...a higgadt átgondolt, jól felépített kommunikáció. Én sokvmindent értem el így hosszútávon a páromnál, ma már mindent megbeszélünk, és ez a legfontosabb:)

sok sikert

19-L

2010. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kimaradt, hogy mostanában is veszekedünk néha, de minden egészséges kapcsolatban vannak veszekedések. A "hogyan"on és a mikénten sok múlik. Most már sokkal másabb dolgokon ugrunk össze néha, de másképp is kezeljük. Egy csúnya a szó egy bántó megjegyzés sosem hagyja el a szánkat...fontosnak tartom ezt...Most már nincs az a veszekedés ami után elbizonytalanodnék, hogy nem Ő az igazi...a lelkem mélyén a legharagosabb pillanatomban is tudom, hogy vele szeretnék lenni...

És igen, nálunk az idő múlása segített. Lehet sokkal inkább az "érettség" és a felnőtté(?) válás:)

Szerintem mindenhol van ilyen, csak ki igy kezeli ki ugy:)

2010. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!