Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdjem le a beteges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le a beteges féltékenységet és féltést?

Figyelt kérdés

A párommal mikor megismerkedtünk még csak barátok voltunk hosszú ideig. És nagyon sokat jelentett ez a barátság mert mint a ketten eléggé antiszociálisak vagyunk és kb. senkivel sem beszélünk. Én voltam neki az egyetlen. Nekem mondott el mindent. De aztán összejöttünk, eltelt egy év és össze is költöztünk. Számomra még mindig ő a legfontosabb. Ő a szerelmem a társam, a legjobb barátom, és remélhetőleg ő is így érez, de pont amiatt ahogy indult a kapcsolatunk továbbra is igénylem azt hogy én legyek neki az egyetlen, ami tudom hogy lehetetlen. Szükség van barátokra, haverokra. Bizonyára lányhaverokra is. De kb. az életkedvem is elmegy tőle ha belegondolok hogy lesz egy másik lány mellettem. És tök mindegy hogy "csak barát". Mi is csak barátok voltunk az elején. Rettenetesen féltékeny vagyok mindenkire és féltem mindentől. Már ha a facebookja pittyen egyet görcsbe rándul a gyomrom hogy ki keresheti, ki akarja elvenni tőlem. Megőrülök már ettől az érzéstől és nem tudom mit tegyek. És sajnos felé is egyre jobban közlöm ezt az érzést. Mert régen nem szóltam, de mára több lány is van akiket miattam tiltott le. Nem lesz ennek így jó vége de nem tudom mit tehetnék.

21/L


2015. dec. 30. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is azt kéne megértened, hogy a probléma nem maga a féltékenység, hanem a birtoklási vágy, amiből ered. Olvass Eckhart Tollét, talán hasznos lehet.
2015. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A feltekenyseg mogott altalaban az a gondolat van hogy "ha ot elveszitem, soha tobbet nem lesz senkim".


Jol latod, a feltekenysegnek soha nincs jo vege, a masik ebbol csak azt latja hogy nem bizol benne.


Tipikusan azt szoktak javitani hogy fejlessz onbizalmat, viszont az onbizalom abbol fejlodik ki ha latod hogy valamit meg tudsz tenni. Es ugye uj part szerezni gyakorlas keppen nem celra vezeto. Szerintem keress szakembert aki tud benne segiteni.

2015. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól látod, ez nagyon rossz irányba vezet. Én átéltem ugyanezt egy lánnyal, és rá is ment a kapcsolatunk.
2015. dec. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Titusztitusz ***** válasza:
A kérdés ott fog eldőlni szerintem, hogy FOGOL-E TUDNI BÍZNI az illetőben avagy sem a közeljövőben...Amennyiben olyan alkatu-mentalitásu illetőt ismertél meg akiben MEG LEHET BÍZNI, és ezt PÉLDÁKKAL IS BIZONYÍTJA MAJD, akkor szerintem idővel alább fog tudni hagyni a féltékenységed...Főleg ha te is ezt akarod...De amennyiben az illető viselkedése a továbbiakban nem fog alkalmat adni a bizalomra, akkor szerintem bele fogol bolondulni a féltékenységbe...Ez esetben inkább hagyd az illetőt a csudába...
2015. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!